Otse põhisisu juurde

Avon ValleyAaa!!! 

Oleme juba kolm nädalat kodus olnud ja pole kuskil (loe: võõras ja varem mitte nähtud kohas) käinud. Mõtlesime küll, et taastume lendudest, kohaneme eluoluga, saame terveks ja alles siis hakkame ümbruskanti avastama. Aga rahutute jalgade sündroom ei anna asu.
Pealegi, Lääne-Austraalia on nii suur, et ainuüksi siin annab käia, uurida, vaadata. 
Ja selle peale kulub terve inimelu. 

Midagi suurt, kauget ja mitmepäevast ei tahtnud planeerida, sest minul on ainult üks töövaba päev (pühapäev). 

Otsustasime, et sõidame Perthist 100 km kaugusel asuvasse Avon Valleysse, mis asub Lääne-Austraalia "wheatbelti" regioonis. Teadmiseks: Austraalia on maailma TOP 10 suurema nisutootja seas. 

Kas te oskate öelda või arvata, mis aastaeg meil parasjagu on? Eks siinse kliima puhul on aastaaegu nagu nii teineteisest raske eristada. Kirjeldus: teravili tõuseb-rohetab, mandariinid, apelsinid ja sidrunid on küpsed, märtsikellukesed õitsevad, kirsid-ploomid õitsevad, raps õitseb, põllulilled õitsevad, rohi on kõige rohelisem üldse, Euroopa päritolu puud on raagus, teised rohelised. Päris veider aastaeg, ausalt?!


Järgmistel nädalavahetustel üritame rohkelt aega vabas õhus veeta, sest praegu on kõik nii värviline ja elav, teeme erinevaid põllu-ja aasalillede tuure, matkasid ja käike ning vahendame teieni siinseid talve-kevade värve :) 

Kommentaarid

 1. oi-oi, kui ILUS!!!! Meie mäepapa kibeleb juba iidamast -aadamast Aussi maale...ja nüüd on ta oma pisikuga ka mind nakatanud. Mine tea, vöib-olla saame kunagi päris oma silmadega seda ilu nautida.
  Palun VEEL ja VEEL pilte :-)

  VastaKustuta
 2. Tobe vastus, aga: Like-Like-Like :) Imeilus on seal (tänaseks peab ilmselt OLI kirjutama).

  VastaKustuta
 3. Meil on tõesti üleminekul talvest kevadesse väga roheline ning värske, kuid kahjuks mitte kuigi kauaks. Meid Lääne-Austraalias on kliimaga õnnistatud, aasta läbi päikesepaisteline ning võrdlemisi soe ilm :)
  Külalistele näitame ka ennenägematuid salajasi lemmikkohti!

  Tere tulemast meile külla! :)

  VastaKustuta

Postita kommentaar

Populaarsed postitused sellest blogist

Vene köögi lemmikumad road: sõrnikud

Mees on heategevuslikul viktoriinil, laps sättis end magama ja koer tuulutab jalgu taeva poole hoides oma kõhualust. Kellelgi neist pole mulle ühtegi pretensiooni ning otsustasin  õhtusöögiks midagi naiselikku, lihtsat ja minevikuhõngulist teha.  Kapis oli kodujuustu, munasid, jahu, suhkrut, soodat, äädikat ja vanillisuhkrut ehk kõik vajalikud komponendid, et valmistada lapsepõlves tihti söödud tvoroznikuid (kutsutakse ka sõrnikeks). Minu meelest asendab Austraalias saadaolev kodujuust ( cottage cheese ) suurepäraselt originaalretseptis kasutatavat kohupiima. Kuna ta on meil siin selline vedelavõitu, siis peab rohkelt jahu panema, et asi kotletina koos püsiks ja ilusti läbi praeks.   Kahjuks pole sõrnikute ajaloost kuigi palju teada, teatakse vaid nii palju, et esimese sõrniku valmistas keegi slaavlane. Sõrnikud kuuluvad ju korraga Valgevene, Ukraina ja Vene köögi toitude hulka. Miks kaks nime? Just sellepärast, et vanasti ei tuntud sellist piimatoodet nagu tvorog (творог on

Mis või kes on stromatoliit?

Stromatoliit on sinikate (sinivetikad) ja osa bakterite elutegevuse toimel mere- või magevees tekkiv lubiainest moodustis. Stromatoliite on enim troopilises madalas merevees, kus vee soolsus kõigub. Stromatoliidid on kujult korrapäratud, mügarjad, koorikjad või sammasjad, nende pikkus ulatub mõne meetrini ja kõrgus on 1,2 meetrit. Siseehituselt on nad peenekihilised, kiirjad või teralised. Neid leidub Eelkambriumi setteist alates. http://www.ut.ee/BGGM/eluareng/stromatoliit.html Cervantese läheduses ringi uidates nägime unikaalseid fossiilseid moodustisi, mille väärtust poleks me tõenäoliselt Aivo ja Aave selgitustööta mõista suutnud. Aga näed sa, elu käib kummalisi radu pidi ja me saime nende pool Perthis grillõhtul personaalse lühiloengu stromatoliitide teemal. Geoloogide sõnul pidid maailma vanimad stromatoliidid just Lääne-Austraalias asuma ja nende nägemine siin kindlasti asi, millega võiks teatud seltskonnas täitsa uhkustada. Väärtust stromatoliitidele pidi lisama see, et nad on

Põnnidega telkimise kogemusest

Mul paluti väga intrigeerival teemal kirjutada ehk mida me sööme, aga ma kogun veidi julgust ja inspiratsiooni, kuidas sellest võimalikult poliitkorrektselt kirjutada. Nõnda, et inimestele kirjutis taimetoidulisuse propageerimisena ei tunduks, samas ise ei taha ka väga üksikasjadesse laskuda, sest inimestel on kombeks uurida ajuvabasid ja asjasse mitte puutuvaid asju stiilis, kust sa oma valku saad ja kas võtad B12 vitamiine lisandina.  Aga sellest kõigest äkki järgmises postituses? Või kui mind juba sissejuhatuses kividega loopima hakatakse, siis võib-olla jätan selle teema enda tervise huvides kajastamata. Nagu tead voodielust kirjutamisega. Kõik teavad, et see toimub, aga üksikasjadesse ei tahaks pühendatud olla.  Praegu tahaks rääkida kiire loo meie aastavahetusest. Algas see seiklus pastaka keerutusega. Istusin ilusal päikesepaistelisel päeval, vaatasin kaugusesse ja siis tuli välkmõte - et läheks õige aastavahetuseks kogu perega telkima! Helistasin Andresele. See on ju s