Otse põhisisu juurde

Viimaseid pilte

Täiuslik koduperenaine on täiega raske olla. Satud paratamatult meeleheitele. 
Stseen meie argielust. Pärast lapsega majandamist, köögi koristamist, põranda pesemist, üleeilsete ja eilsete nõude ärapesemist, homse lõunasöögi valmistamist, koera kammimist, pesu voltimist, aia kastmist, koera ja lapsega jalutamist ja õhtusöögi söömist on meil hetk teineteise jaoks. 

Andres: Tule siia, ma kallistan sind!

Mina jalutan kahe käe vahele, toetume puhtaks küüritud kraanikausile. Tõstan pea kergendusohkega lakke/et nii palju asju sai tehtud/ ja näen mustmiljonit imepisikest mutukat, kes on meie lae ja seinad enda olemisega kokku teinud (raisad tulevad väljast läbi võrgu valguse peale). Tahan lapi ja harja kätte võtta... seni kuni laps magab. 

Andres: Kurat, kas sa saad vahepeal vabaks ja lõdvaks lasta ning selle segaduse peale mitte mõelda! Ma tahan sind kallistada ja öelda, kui hea naine sa oled. 

Räägin talle sellest, kuidas ebatäiuslik kodune keskkond ja segadus tekitab stressi ja kuidas ma ei taha kööki tulla, sest kõikjalt vaatab kaos vastu. 

Andrese esimese isadepäeva eel tahan kirjutada kõigest isadusega seotust, aga paraku jääb liitlausete jaoks hetkel aega väheks. Pean lihtlausetega piirduma. Mu mees ja ühtlasi Danieli isa on üks vingemaid mehi, keda siin ilmas üldse nähtud. Ma tean, et naised kipuvad meeste rolli tähtsust alahindama ja nende panust lapse saamisel/lapsega toime tulemisel unustama. Päriselt-päriselt, minu "maandumine" ja kohanemine on just tema toetusele, abile, ajale ja pühendumisele nii sujuv ja stressivähene olnud.  

Seni kuni mõtteid kogun, vaadake parem pilte. Käime Swani jõe ääres tihti jalutamas: 2in1: mängib koeraga ja lükkab käru. 

Kommentaarid

 1. Koer, aed, koristamine on omad vabad valikud. Kui on stress, siis ela aia, koera ja põrandapesuta.
  "Homse lõunasöögi valmistamine" on aga... mis?
  Kui mees oleks pooled nõud ise ära pannud, oleks ta pikemalt kallistada saanud.

  Muidu - tore, et keegi oma kaasat kiidab :)

  VastaKustuta
 2. Hehe, ma ei tea, kas see on alamagatus ja väsimus, aga poolest kommentaarist ei saanud aru. Teadmiseks, et viimasel ajal ei pese ja ei pane mees vaid pooled, vaid koguni kõik nõud :) Koer ja aed on sellised valikud, mida ei saa kahjuks tagasi anda või välja laenutada, kui kiiremad ajad elus. Peab kuidagi kõigega toime tulema.

  VastaKustuta
 3. Autor on selle kommentaari eemaldanud.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Ma pole keskkoolist saati 5+ saanud! Aitäh.
   Me pesitseme hoopis teisel pool Swani kallast. Bassendeani kant, täpsemalt Eden Hill.

   Kustuta
 4. Autor on selle kommentaari eemaldanud.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Hehe, see lause kõlas nagu Eden Hill asuks kuskil teisel pool maakera. Me üritame teiste eesti keelt valdavate inimestega samuti keelt praktiseerida, seda kas enda, nende või neutraalsel pinnal. Kui teinekord jälle suuremaks praktiseerimiseks läheb, võid ju meiega ühineda ;)

   Kustuta

Postita kommentaar

Populaarsed postitused sellest blogist

IGA müüja ja Australia Post

Tahtsin algselt kirjutada kunagisest "valge Austraalia poliitikast" ja viidata naljakatele 60´ndate promoklippidele, mis Suurbritannia töölisklassi Austraaliasse meelitasid ja brittide vastupropagandast, kuidas kodumaad ei tohiks ikka mingitel tingimustel reeta, aga siis kadusin jälle argitegevustesse ära ja hoopis kirjutan sellest, et Australia Post´iga 2 kg kaaluva saadetise saatmine Euroopasse, eriti veel Eestisse, läheb umbes sama palju maksma, kui on 10% Eesti-Austraalia edasi-tagasi pileti maksumusest.  Teine kord siis teab, kui midagi suuremat saata tahame, on mõistlikum endale piletid Eesti piletid osta ja saadetis ise kohale toimetada. 
Postitädid olid muidugi äärmiselt sõbralikud ja kuna esialgu kaalus pakk 2 kg ja 40 grammi, aitasid nad mul sellest üleliigset 40 grammist lahti saada pappkarbi erinevaid osasid lõikeriistaga nüsides. 
Ja siis üks noormees kohalikust IGA poest. Käin seal pea iga päev ja kuna pood asub umbes 300-400 m kaugusel meie elamisest, siis minge…

Vene köögi lemmikumad road: sõrnikud

Mees on heategevuslikul viktoriinil, laps sättis end magama ja koer tuulutab jalgu taeva poole hoides oma kõhualust. Kellelgi neist pole mulle ühtegi pretensiooni ning otsustasin õhtusöögiks midagi naiselikku, lihtsat ja minevikuhõngulist teha. 
Kapis oli kodujuustu, munasid, jahu, suhkrut, soodat, äädikat ja vanillisuhkrut ehk kõik vajalikud komponendid, et valmistada lapsepõlves tihti söödud tvoroznikuid (kutsutakse ka sõrnikeks). Minu meelest asendab Austraalias saadaolev kodujuust (cottage cheese) suurepäraselt originaalretseptis kasutatavat kohupiima. Kuna ta on meil siin selline vedelavõitu, siis peab rohkelt jahu panema, et asi kotletina koos püsiks ja ilusti läbi praeks.  
Kahjuks pole sõrnikute ajaloost kuigi palju teada, teatakse vaid nii palju, et esimese sõrniku valmistas keegi slaavlane. Sõrnikud kuuluvad ju korraga Valgevene, Ukraina ja Vene köögi toitude hulka. Miks kaks nime? Just sellepärast, et vanasti ei tuntud sellist piimatoodet nagu tvorog (творог on vene keeles ko…

Oh õudust: väga halvast (eesti) keelest

Kui ma veel tööl käisin, töötasin ühes osakonnas minu ema vanuse Austraalia päritolu naisega. Ta oli muidu hullult tore ja hoolitsev, aga kirjutada ei osanud. Aeg-ajalt küsis minu käest nõu, kuidas pikemaid ja keerulisemaid inglisekeelsed sõnu õigesti kirjutada. Sellised näiteks nagu accommodation, buffet, accidentally, experience, guarantee, ignorance...ja nii edasi. Ega ma, immigrant, asju 100%-lise täpsusega ei tea. Soovitasin tal korduma kippuvate sõnade osas mingid õigekirja seosed luua. Et lõpuks asjad meelde jääksid. 
Ükskord ühel osakonna koosolekul tuli jutuks e-maili kommunikatsioon klientidega ja ülemus pidi nii mõnelegi meelde tuletama, et kirja alustatakse elementaarsetest viisakusväljenditest nagu hello, good morning, evening, afternoon. Sellel samal kokkusaamisel julges boss küsida minu kirjaoskamatu töökaaslase käest, et kuule, miks sa kirjavahetuses kõikide klientide peale karjud? Töökaaslane vaatas selle küsimusele peale bossile altkulmu otsa ja küsis üle, sest ta pol…