Otse põhisisu juurde

"Oodake, te kõnnite vales suunas!" lähenemisest

Mõnede päevade jooksul, mis me Tais oleme olnud, on meil olnud kokkupuuteid sellise huvitava organisatsiooniga nagu
"turismipolitsei". "Oodake, sir, oodake, te lähete vales suunas", "Ei, enne söömist käite te ära lamava, istuva ja valge Budhha juures", "Ei, tea peate minema Tai ekspordi näitusele, seal on täna viimast päeva promotion!".

Kõnnid mõne vaatamisväärsuse poole, kui ühtäkki pöördub sinu poole üsna heal tasemel inglise keelt rääkiv tailane, kes ütleb, mis suunas sa peaksid minema ja mida sa seal nägema peaksid. Kui ütled, et oled näljane ja enne templisse minemist tahaksid einestada, õhtustada või hommikust süüa, ütleb "turismipolitsei" sulle, et enne kõhutäidet pead sa kindlasti templisse minema. See pole aga pelgalt heatahtlik soovitus, sest "turismipolitsenik" peatab sinu jaoks tuk-tuki, takso vms liiklusvahendi, selgitab juhile, mis kohtadesse peab ta sind viima ja nii ongi turist mitmeteks tundideks hõivatud.

Meiega juhtus alguses ka nii. Arvasime, et suvalised tailased tulevad ja tahavad meid aidata, teed juhatada. Paari päeva pärast märkasime seaduspärasusi ja leidsime, et "abistajad" tulevad meile ligi vaid teatud väärtusega objektide läheduses. Sellest ajast peale oleme püüdnud riikliku turismiministeeriumi poolt palgatud ametnikke (kes näevad välja nagu lihtinimesed) vältida. Sest no lõppude lõpuks tahaks ise otsustada, missugusesse wat´i minna ja missugust vahele jätta.

Tegelikult poleks selle korraldamise juures midagi halba, kui poleks neid kohustuslikke riiklikke shoping keskusi. Skeem on järgmine: turismipolitsenik organiseerib turistile tuk-tukiga marsruudi, tuk-tuki juht veab turisti mööda erinevaid vaatamisväärsusi. Vaatamisväärsuste vahepeal peab tuk-tuki juht viima turisti juveeli-,kanga- või suveniiripoodi (isegi siis, kui turist seda ei taha). Seal peab turist peab olema vähemalt 10 minutit, siis saab tuk-tuki juht tasuta bensiini või muud boonust riikliku või erasektori firma poolt.

Oleme mitmel korral selle skeemi lõksu langenud ja pidanud selle pärast paljudele tai kanga,- juveeli jms korporatsioonide esindajatele selgitama, et oleme seljakotirändurid ja ei vaja teemantsõrmuseid ning täpselt enda järgi õmmeldud ülikondasid.
Aga neil on nii raske seda mõista.

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Vene köögi lemmikumad road: sõrnikud

Mees on heategevuslikul viktoriinil, laps sättis end magama ja koer tuulutab jalgu taeva poole hoides oma kõhualust. Kellelgi neist pole mulle ühtegi pretensiooni ning otsustasin  õhtusöögiks midagi naiselikku, lihtsat ja minevikuhõngulist teha.  Kapis oli kodujuustu, munasid, jahu, suhkrut, soodat, äädikat ja vanillisuhkrut ehk kõik vajalikud komponendid, et valmistada lapsepõlves tihti söödud tvoroznikuid (kutsutakse ka sõrnikeks). Minu meelest asendab Austraalias saadaolev kodujuust ( cottage cheese ) suurepäraselt originaalretseptis kasutatavat kohupiima. Kuna ta on meil siin selline vedelavõitu, siis peab rohkelt jahu panema, et asi kotletina koos püsiks ja ilusti läbi praeks.   Kahjuks pole sõrnikute ajaloost kuigi palju teada, teatakse vaid nii palju, et esimese sõrniku valmistas keegi slaavlane. Sõrnikud kuuluvad ju korraga Valgevene, Ukraina ja Vene köögi toitude hulka. Miks kaks nime? Just sellepärast, et vanasti ei tuntud sellist piimatoodet nagu tvorog (творог on

Mis või kes on stromatoliit?

Stromatoliit on sinikate (sinivetikad) ja osa bakterite elutegevuse toimel mere- või magevees tekkiv lubiainest moodustis. Stromatoliite on enim troopilises madalas merevees, kus vee soolsus kõigub. Stromatoliidid on kujult korrapäratud, mügarjad, koorikjad või sammasjad, nende pikkus ulatub mõne meetrini ja kõrgus on 1,2 meetrit. Siseehituselt on nad peenekihilised, kiirjad või teralised. Neid leidub Eelkambriumi setteist alates. http://www.ut.ee/BGGM/eluareng/stromatoliit.html Cervantese läheduses ringi uidates nägime unikaalseid fossiilseid moodustisi, mille väärtust poleks me tõenäoliselt Aivo ja Aave selgitustööta mõista suutnud. Aga näed sa, elu käib kummalisi radu pidi ja me saime nende pool Perthis grillõhtul personaalse lühiloengu stromatoliitide teemal. Geoloogide sõnul pidid maailma vanimad stromatoliidid just Lääne-Austraalias asuma ja nende nägemine siin kindlasti asi, millega võiks teatud seltskonnas täitsa uhkustada. Väärtust stromatoliitidele pidi lisama see, et nad on

Põnnidega telkimise kogemusest

Mul paluti väga intrigeerival teemal kirjutada ehk mida me sööme, aga ma kogun veidi julgust ja inspiratsiooni, kuidas sellest võimalikult poliitkorrektselt kirjutada. Nõnda, et inimestele kirjutis taimetoidulisuse propageerimisena ei tunduks, samas ise ei taha ka väga üksikasjadesse laskuda, sest inimestel on kombeks uurida ajuvabasid ja asjasse mitte puutuvaid asju stiilis, kust sa oma valku saad ja kas võtad B12 vitamiine lisandina.  Aga sellest kõigest äkki järgmises postituses? Või kui mind juba sissejuhatuses kividega loopima hakatakse, siis võib-olla jätan selle teema enda tervise huvides kajastamata. Nagu tead voodielust kirjutamisega. Kõik teavad, et see toimub, aga üksikasjadesse ei tahaks pühendatud olla.  Praegu tahaks rääkida kiire loo meie aastavahetusest. Algas see seiklus pastaka keerutusega. Istusin ilusal päikesepaistelisel päeval, vaatasin kaugusesse ja siis tuli välkmõte - et läheks õige aastavahetuseks kogu perega telkima! Helistasin Andresele. See on ju s