Otse põhisisu juurde

Mis vahe on kurameerival kurel ja armunud Viktorial?


Arvuti oli kuskilt endale suguhaiguse saanud ja suuremate kahjude ennetamiseks tegelesin pool tänast hommikut viiruse kõrvaldamisega arvuti intiimsetest piirkondadest.
Sattusin lihtsalt Windows Task Manageri protsesse üle kaema ja rahumeelselt muude vajalike programmide hulgas jooksis ka üks troojake, keda kohe muidugi märgati. Võttis teine liiga palju ressursse võrreldes teiste programmidega.
Foorumitest lugesin, et see viirus (ei mäleta täpselt enam kahjuri nime) levib USB-aukude, mälupulkade ja muude arvuti külge pandavate jubinate kaudu. Ja kui ta on juba kord arvutisse pääsenud, hakkab ta meeletu kiirusega erinevatesse kaustadesse paljunema.
Arvutil on kokku kolm auku, eks ta nendest ühe kaudu oma haiguse saigi.


Nii palju siis juhuslikust armastusest.

Kui me autoga mööda Austraalia teid kihutasime, oleks Andres peaaegu ühele armunud kurele otsa sõitnud. Ta oli selline halli värvi- täpselt nagu vihmase ilma Austraalia ja kui ma poleks teda märganud ja ümbruskonnast eristanud, oleksime tõenäoliselt sellest lollikesest üle pannud.
Andres jäi viimasel hetkel pidama, sest ma hõikasin, et kurg on tee peal. Jäime napilt enne tema keha seisma.
Kurg kummardus, nagu oleks peatamise eest tänanud, kohendas oma stressist turri läinud sulgi ja jooksis emasele (loomariigis on üldiselt ikka nii, et isased jooksevad emastel) järgi. Tema emane oli juba teisel pool asfaltteed.
Me tulime autost välja ja jäime nende kurameerimismängu pealt vaatama.

Väliste tunnuste põhjal tundus, et mõlemad on sillas teineteise eksistentsist. Õnnelik ellujääja oli edevam ja kirevam, teine kurg oli veidi häbelik, alalhoidlikum, " sa meeldid mulle küll, aga et päris kohe kätte ka ei anna" tüüpi.
Emane põgenes ülemeeliku isase eest, isane sai emase põgenemisest motivatsiooni juurde ja hüppas tähelepanu püüdmiseks ning mulje avaldamiseks veelgi kõrgemale, tegi veelgi kõvemat häält, iga lükke tagant kohedas ta oma sulgi. Isane püüdis ikka ilgelt uhke ja kõva mees välja näha, aga seda oli kaugele näha, et selles maailmas oli tal ainult üks nõrkus: tema emane. Nii nad seal kurameerisidki ning nende organismides möllasid erinevad keemilised ühendid, mis tekitasid lõpuks selle "õnnetunde".

Nüüd, mõned päevad hiljem, tundsin enda organismis mingit kõditavat tunnet. Kõdi on varvastest peanupuni, öösel ja päeval, istudes ja kõndides, raamatut lugedes, kirjutades, unistades, süüa tehes.
Pärast mõnda aega selle tunde tundmist märkasin seaduspärasust, et "see tunne" läheb tugevamaks, kui minu läheduses on Andres.

Kuna oleme viimastel kuudel koguaeg ninapidi koos olnud, siis ei ole ammu igatsust tundnud.
Nüüd, kui kehas on "kõdi", on temata isegi kümme minutit raske olla. Tahaks muudkui koguaeg voodis lebada, ta silmadesse vaadata ja kallistada-suudelda ja rääkida-rääkida-rääkida.
Täitsa imelik on see loodus. Ma arvan, et ma olen praegu nagu see hajameelne, "minu maailmas oled ainult sina", armunud kurg.

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Vene köögi lemmikumad road: sõrnikud

Mees on heategevuslikul viktoriinil, laps sättis end magama ja koer tuulutab jalgu taeva poole hoides oma kõhualust. Kellelgi neist pole mulle ühtegi pretensiooni ning otsustasin  õhtusöögiks midagi naiselikku, lihtsat ja minevikuhõngulist teha.  Kapis oli kodujuustu, munasid, jahu, suhkrut, soodat, äädikat ja vanillisuhkrut ehk kõik vajalikud komponendid, et valmistada lapsepõlves tihti söödud tvoroznikuid (kutsutakse ka sõrnikeks). Minu meelest asendab Austraalias saadaolev kodujuust ( cottage cheese ) suurepäraselt originaalretseptis kasutatavat kohupiima. Kuna ta on meil siin selline vedelavõitu, siis peab rohkelt jahu panema, et asi kotletina koos püsiks ja ilusti läbi praeks.   Kahjuks pole sõrnikute ajaloost kuigi palju teada, teatakse vaid nii palju, et esimese sõrniku valmistas keegi slaavlane. Sõrnikud kuuluvad ju korraga Valgevene, Ukraina ja Vene köögi toitude hulka. Miks kaks nime? Just sellepärast, et vanasti ei tuntud sellist piimatoodet nagu tvor...

Esmamulje Austraalia lasteaiast seestpoolt

Ma ei teagi täpselt, kust alustada oma esimeste tööpäevade muljete vahendamisega. Kas kõige hullemast või totaalselt vaikida ning lapsevanemaid Austraalia lasteaia sisekliima kirjeldamisega mitte šokeerida? Ma tahtsin tegelikult juba esimesel päeval end virtuaalsele paberile välja elada, aga siis olin vaimselt nii läbi, ja ikka kaalutlesin sisemuses - kas peaks selle tõe avalikkuse ette paiskama? Nimesid ma muidugi ei nimeta, üldistada ka ei saa, sest hetkel olen vaid ühes päevahoius/lastekeskuses töötanud ja kindlasti nende keskuste kvaliteeditasemed varieeruvad tugevalt. Võivad olla nagu öö ja päev! Minu oma on siis väga-väga tume öö. Nii tume, et isegi kobades väljapääsu ei leia!  Rääkides esmamuljest, siis pean välja tooma sellise tõsiasja, et minu lasteaia kõrval asub ALKOHOLIPOOD. Saate aru, drive-in alkopood on kohe lasteaia kõrvalhooneks. See üllatas mind väga, sest lasteaed, kus ma siis praktikat teen, asub vaikses Austraalia magalarajoonis, kus teisi poode ja muid as...

Austraaliast Eestisse tagasi kolimise võimalikkusest

Seekordsel Eesti külastusel on veidi teistsugune maik juures, täitsa algusest peale, veel enne lennupiletite broneerimist otsustasime, et kui Eestisse tuleme, siis vaatame teistsugusema pilguga ringi ja paneme Eesti elu nüansse kõrva taha - et kas meil oleks kunagi lootust siia tagasi tulla? Kellena? Milleks? Millal? Kaua võib välismaal majanduspõgenikena elada?! Millal me end ometi realiseerime!?   Eks neid segaseid läbimõtlematuid mõtteid on juba pikalt olnud. Kui nüüd, pea kuu aega Eestis aega veetnuna Eestisse tagasi kolimise idee realiseerimise tõenäosust hinnata, pean kahetsusega tõdema, et see tundub üsna võimatu. Ma ei tea, kuidas minu pere meespool tunneb, aga mina tunnen end Eestis olles võõrkehana. Kui nüüd mõelda, siis olen alati tundnud. Ma tean kindlalt, et Eestisse tagasi kolides hakkaks minu süda kripeldama - et mis kõik asjad elus tegemata ja nägemata jäävad. Austraalia elu ja -stiil on meid paljude unistusteni lähemale viinud või aidanud neid isegi sisuliselt...