Otse põhisisu juurde

Lugu ühest heast inimesest

Lee, see naine, kellega koos töötan ja kes igal hommikul mind oma auto peale võtab...Ta on väga optimistlik.
Ta on hea inimene. Silmadest on näha. Ta käed on tunduvalt vanemad, kui tema bioloogilise vanuse järgi peaksid need olema.

Muideks, käed on reetlikud. Kui inimene võib isegi noor ja värske välja näha, siis käed näitavad inimesi tegelikku vanust.

Lee on nii umbes 45aastane naine, kes on oma eluga natuke pahuksisse läinud. 16aastaselt põgenes mõrvaliku ema eest, kes arvas, et Lee oleks võinud siia ilma üldse sündimata jääda. Ise k#ppisid ju Lee isaga kaitsevahenditeta, palun vabandust väljendi eest. Kui sa nii väga lapsi ei soovi, siis saab ju sellest hoiduda? Miks sündinud last sellepärast vihata?

Ei möödunud palju aega, kui Lee sattus raskesse liiklusõnnetusse (mootorrattaga), mis andis talle terveks eluks invaliidsuse.

Valed valikud, koolide pooleli jätmised, noorest peast tehtud rumalused. Ja siin ta ongi: 45aastane, kolme lapse ema, kaks korda lahutatud, üleni armine. Vanemal pojal on ema trikitamistest  mälestused veel liiga eredalt meelest, sestap ka poja ja ema vahelised keerulised suhted.
Lee seljal ja kõhul on kaks tätoveeringut, justkui igaveseks tema kehasse sisse raiutud meenutama nooruspõlve, mässumeelsust, olukorraga leppimatust. Ja kõike seda koledust, mis elus läbi elatud.

5 aastat narkomaaniat on Leel ka selja taga. Narkomaaniat ja pummeldamist, pummeldamist ja narkomaaniat.
Seda aega meenutab ta kui põrgut. Räägib, et kogu tema ilmalik vara ja teenitud raha läks tol ajal uimastite peale. Millegi muu peale ta tol hetkel ei mõelnud.

Narkots ja vägivald, vägivald ja narkots. Mida rohkem narkotsi ja alkoholi, seda rohkem vägivalda. Mees peksis Leed. Tõestuseks näitab ta mulle oma kodukaklustest armilisi käsi ja jalgu. Ma andsin talle vastu ka muidugi, jutustab ta mulle avameelselt autoroolis, peites samal ajal oma märgi silmi helepruunide päikeseprillide taha. Aga looduslikult on kord mees juba naisest tugevam. Loogish.

Praeguse eluga on Lee rahul. Aasta aega narko võõrutusravi aitas ta normaalsesse ellu rehabiliteerida ja nüüd on juba mitu aastat, kui ta pole tilkagi joonud, midagi endale sisse süstinud, midagi nuusutanud. Koristajatöö kõrvalt jääb tal piisavalt palju vaba aega, et veeta see oma 12aastase tütrega. Meeleheitlikult üritab Lee oma karmavõlga vähendada ja kaotatud aega tagasi teha.

See-eest suitsetab Lee praegu nagu korsten. Ta on ahelsuitsetaja.

Kuigi ta mõistab ja teadvustab, et materiaalsed vahendid ei kompenseeri lastele ealeski olemata jäänud lapsepõlve, vanemalikku-emalikku hoolitsust, unistab ta ikkagi koguda piisavalt raha, et soetada oma kolmele lapsele Darwinis maja.
Ja siis rahulikult ära surra.
Oma eluplaanides Lee enam ühtegi meest ei näe.
Lee ütleb, et tema elu on elatud. 

Kommentaarid

  1. kui saad, tee tema kätest üks pilt... see võib ka väga kõnekas olla. aga hästi kirjutatud kurb lugu oli see.

    VastaKustuta
  2. Mulle meeldib vahepeal kurbadest asjadest, oludest, inimestest kirjutada, aga see ei tähenda kindlasti veel seda, et mul on maniakaal-depressiivne hoog peal. Elu peab tasakaalus olema, ka emotsionaalselt, eks?

    Pilti kavatsen temast teha küll. Ja kui õnnestub, siis ka kätest :)

    VastaKustuta

Postita kommentaar

Populaarsed postitused sellest blogist

Vene köögi lemmikumad road: sõrnikud

Mees on heategevuslikul viktoriinil, laps sättis end magama ja koer tuulutab jalgu taeva poole hoides oma kõhualust. Kellelgi neist pole mulle ühtegi pretensiooni ning otsustasin  õhtusöögiks midagi naiselikku, lihtsat ja minevikuhõngulist teha.  Kapis oli kodujuustu, munasid, jahu, suhkrut, soodat, äädikat ja vanillisuhkrut ehk kõik vajalikud komponendid, et valmistada lapsepõlves tihti söödud tvoroznikuid (kutsutakse ka sõrnikeks). Minu meelest asendab Austraalias saadaolev kodujuust ( cottage cheese ) suurepäraselt originaalretseptis kasutatavat kohupiima. Kuna ta on meil siin selline vedelavõitu, siis peab rohkelt jahu panema, et asi kotletina koos püsiks ja ilusti läbi praeks.   Kahjuks pole sõrnikute ajaloost kuigi palju teada, teatakse vaid nii palju, et esimese sõrniku valmistas keegi slaavlane. Sõrnikud kuuluvad ju korraga Valgevene, Ukraina ja Vene köögi toitude hulka. Miks kaks nime? Just sellepärast, et vanasti ei tuntud sellist piimatoodet nagu tvor...

Esmamulje Austraalia lasteaiast seestpoolt

Ma ei teagi täpselt, kust alustada oma esimeste tööpäevade muljete vahendamisega. Kas kõige hullemast või totaalselt vaikida ning lapsevanemaid Austraalia lasteaia sisekliima kirjeldamisega mitte šokeerida? Ma tahtsin tegelikult juba esimesel päeval end virtuaalsele paberile välja elada, aga siis olin vaimselt nii läbi, ja ikka kaalutlesin sisemuses - kas peaks selle tõe avalikkuse ette paiskama? Nimesid ma muidugi ei nimeta, üldistada ka ei saa, sest hetkel olen vaid ühes päevahoius/lastekeskuses töötanud ja kindlasti nende keskuste kvaliteeditasemed varieeruvad tugevalt. Võivad olla nagu öö ja päev! Minu oma on siis väga-väga tume öö. Nii tume, et isegi kobades väljapääsu ei leia!  Rääkides esmamuljest, siis pean välja tooma sellise tõsiasja, et minu lasteaia kõrval asub ALKOHOLIPOOD. Saate aru, drive-in alkopood on kohe lasteaia kõrvalhooneks. See üllatas mind väga, sest lasteaed, kus ma siis praktikat teen, asub vaikses Austraalia magalarajoonis, kus teisi poode ja muid as...

Austraaliast Eestisse tagasi kolimise võimalikkusest

Seekordsel Eesti külastusel on veidi teistsugune maik juures, täitsa algusest peale, veel enne lennupiletite broneerimist otsustasime, et kui Eestisse tuleme, siis vaatame teistsugusema pilguga ringi ja paneme Eesti elu nüansse kõrva taha - et kas meil oleks kunagi lootust siia tagasi tulla? Kellena? Milleks? Millal? Kaua võib välismaal majanduspõgenikena elada?! Millal me end ometi realiseerime!?   Eks neid segaseid läbimõtlematuid mõtteid on juba pikalt olnud. Kui nüüd, pea kuu aega Eestis aega veetnuna Eestisse tagasi kolimise idee realiseerimise tõenäosust hinnata, pean kahetsusega tõdema, et see tundub üsna võimatu. Ma ei tea, kuidas minu pere meespool tunneb, aga mina tunnen end Eestis olles võõrkehana. Kui nüüd mõelda, siis olen alati tundnud. Ma tean kindlalt, et Eestisse tagasi kolides hakkaks minu süda kripeldama - et mis kõik asjad elus tegemata ja nägemata jäävad. Austraalia elu ja -stiil on meid paljude unistusteni lähemale viinud või aidanud neid isegi sisuliselt...