Otse põhisisu juurde

Paarituvatest konnadest ja pärlimehest Andresest

Krt, jälle need konnad on aktsioonis! Nad on päris nunnud: rohelised ja suured ning vägagi sõnakad.
Nii kui ma lindistamisaparaadi välja võtan, lõpetavad nad igasuguse krooksumise.

Ma ükskord veel lindistan nende paaritumislaulu ära.
Nad muutuvad eriti aktiivseks enne vihma. Pea nädal aega järjest laulsid nad nii kõvasti oma laulu...nii intensiivselt, et me ei saanud toas magama jääda. Konnadel oli pidu. Nad on rõõmsad, kui vihma sajab. Meie maja läheduses pole ühtegi tiiki, aga kui Darwinis sajab vihma, siis muutub kogu ümbrus üheks veekoguks. Ja konnadel on pidu. Las pidutsevad.

Tegelikult tahtsin teatada, et Andres läks kaheks nädalaks merele- pärlifarmi, kus pole ei televisiooni- ega mobiili- ega ka internetilevi, aga ikka kaldusin konnateemale.

Andres tahtis oma tööle saamisest pikemalt kirjutada, aga tunnistas mulle, et ta on natuke elevil, reisiärevus kiusab ning ei suuda oma mõtteid ladusaks jutuks kirjutada. Täna hommikul lendas ta ära. 

Andres kirjutas varem: pärlifirmasse viisin CV isiklikult kohale. Ega seal pikka juttu ei olnud. Küsiti vaid, millisest riigist tulen ning paluti esmaspäeval tagasi tulla ja tundus, et töö ongi olemas. Tegelikult muidugi nii lihtne see polnud.
Kui esmaspäeval kohale läksin, selgus, et töö saamiseks pean käima ära arstlikus komisjonis, tegema narkotesti ning kuulama ära loengu ohutusnõuete kohta ning pärast seda ka edukalt küsimustikule vastama. 


Kuulasin tähelepanuga loengut, kus muuseas räägiti, et ujumine meres, milles veetemperatuur on +32 kraadi, võib saatuslikuks saada. Sellise temperatuuriga vees elavad lisaks haidele ja krokodillidele ka erinevad mikroobid ja on peaaegu 50% töenäosus, et ujudes saad mõne haiguse. Test pidi olema vastatud 80% ulatuses õigesti. Selle ma ka saavutasin. Järgmine samm töölesaamise kadalipus oli uriiniproovist võetav narkotest. Sellepärast ma väga ei muretsenud ning nagu ma arvasingi, ei osutunud see positiivseks. 


Huvitavam oli aga meditsiiniline kontroll: kõigepealt mõõdeti vererõhku, kaaluti ning mõõdeti pikkus. Siis aga pidin sooritama kuulmistesti. Seejärel rida füüsilise koormuse teste. 


Mille poolest siis see meditsiiniline kontroll huvitav oli ja milles seisnesesid vastupidavuse jms testid, milles seisneb pärlifarmi töötaja töö- sellest kõigest juba räägib Andres siis, kui 25.jaanuaril Darwinisse tagasi jõuab.
 

Kommentaarid

  1. ooo, sa kerid põnevust üles :) jään huviga järgmisi postitusi ootama.

    VastaKustuta
  2. Hehe, ma lihtsalt ei oska midagi muud tema töö kohta kirjutada, eks ta ise räägib sellest.
    Põnevus peab säilima, mul on endal ka põnev :)

    VastaKustuta

Postita kommentaar

Populaarsed postitused sellest blogist

Vene köögi lemmikumad road: sõrnikud

Mees on heategevuslikul viktoriinil, laps sättis end magama ja koer tuulutab jalgu taeva poole hoides oma kõhualust. Kellelgi neist pole mulle ühtegi pretensiooni ning otsustasin  õhtusöögiks midagi naiselikku, lihtsat ja minevikuhõngulist teha.  Kapis oli kodujuustu, munasid, jahu, suhkrut, soodat, äädikat ja vanillisuhkrut ehk kõik vajalikud komponendid, et valmistada lapsepõlves tihti söödud tvoroznikuid (kutsutakse ka sõrnikeks). Minu meelest asendab Austraalias saadaolev kodujuust ( cottage cheese ) suurepäraselt originaalretseptis kasutatavat kohupiima. Kuna ta on meil siin selline vedelavõitu, siis peab rohkelt jahu panema, et asi kotletina koos püsiks ja ilusti läbi praeks.   Kahjuks pole sõrnikute ajaloost kuigi palju teada, teatakse vaid nii palju, et esimese sõrniku valmistas keegi slaavlane. Sõrnikud kuuluvad ju korraga Valgevene, Ukraina ja Vene köögi toitude hulka. Miks kaks nime? Just sellepärast, et vanasti ei tuntud sellist piimatoodet nagu tvorog (творог on

Mis või kes on stromatoliit?

Stromatoliit on sinikate (sinivetikad) ja osa bakterite elutegevuse toimel mere- või magevees tekkiv lubiainest moodustis. Stromatoliite on enim troopilises madalas merevees, kus vee soolsus kõigub. Stromatoliidid on kujult korrapäratud, mügarjad, koorikjad või sammasjad, nende pikkus ulatub mõne meetrini ja kõrgus on 1,2 meetrit. Siseehituselt on nad peenekihilised, kiirjad või teralised. Neid leidub Eelkambriumi setteist alates. http://www.ut.ee/BGGM/eluareng/stromatoliit.html Cervantese läheduses ringi uidates nägime unikaalseid fossiilseid moodustisi, mille väärtust poleks me tõenäoliselt Aivo ja Aave selgitustööta mõista suutnud. Aga näed sa, elu käib kummalisi radu pidi ja me saime nende pool Perthis grillõhtul personaalse lühiloengu stromatoliitide teemal. Geoloogide sõnul pidid maailma vanimad stromatoliidid just Lääne-Austraalias asuma ja nende nägemine siin kindlasti asi, millega võiks teatud seltskonnas täitsa uhkustada. Väärtust stromatoliitidele pidi lisama see, et nad on

Põnnidega telkimise kogemusest

Mul paluti väga intrigeerival teemal kirjutada ehk mida me sööme, aga ma kogun veidi julgust ja inspiratsiooni, kuidas sellest võimalikult poliitkorrektselt kirjutada. Nõnda, et inimestele kirjutis taimetoidulisuse propageerimisena ei tunduks, samas ise ei taha ka väga üksikasjadesse laskuda, sest inimestel on kombeks uurida ajuvabasid ja asjasse mitte puutuvaid asju stiilis, kust sa oma valku saad ja kas võtad B12 vitamiine lisandina.  Aga sellest kõigest äkki järgmises postituses? Või kui mind juba sissejuhatuses kividega loopima hakatakse, siis võib-olla jätan selle teema enda tervise huvides kajastamata. Nagu tead voodielust kirjutamisega. Kõik teavad, et see toimub, aga üksikasjadesse ei tahaks pühendatud olla.  Praegu tahaks rääkida kiire loo meie aastavahetusest. Algas see seiklus pastaka keerutusega. Istusin ilusal päikesepaistelisel päeval, vaatasin kaugusesse ja siis tuli välkmõte - et läheks õige aastavahetuseks kogu perega telkima! Helistasin Andresele. See on ju s