Otse põhisisu juurde

Rahulik esmaspäeva õhtu possumi seltsis

Andres on jälle kaheks nädalaks Darwinist ära läinud ja ma püüan erinevate mõistlike ning ebamõistlike tegevustega oma aega sisustada. Täna oli vaba päev, homsest olen jälle tööl.

Õhtul suhtlesin mõningate hosteli-püsielanikega. Üks nendest ei suutnud järjepidevalt tunnise vestluse jooksul sõna "Estonia" meelde jätta. Seletan ära, kus ja mis ja kuidas, järgmisel hetkel on see tüübi peast kadunud.

Mulle tundub, et sellel sakslasel olid tugevad mäluprobleemid, sest iga kord, kui ma olin temale kinnitanud, et olen Eestist ja me räägime seal eesti keelt ja tema oli sellest aru saanud ja üle korranud, palus ta järgmisel hetkel mul midagi sloveeniakeelset öelda. 

Ja küsis, kas ma saan poola ja vene keelest aru. 
Ma külvasin muidugi natuke segadust ka öeldes, et saan poola ja vene keelest aru küll. 

Tegelt, loo moraal seisneb selles, et kui ühel hetkel 30selt hakkab aju veidralt käituma ning hõredaks jääma, siis selle põhjuseks võivad olla tuhanded liitrid alkoholi, mis selleks ajaks tarbitud ja kanepikilod, mis ära suitsetatud. 
Need tegelt ka hävitavad ajurakke, see pole ainult teadlaste tervisliku eluviisi plämajutt. 

Kui me õues laua taga istusime ja oli juba üsna hämar, hakkas puude pealt väikesi lehekesi, oksi murule kukkuma- keegi sahitas puudes. Mingi aeg muutus sahistaja eriti julgeks ja möödus meist üsna lähedalt. Possum!
Katsuda ta ennast siiski ei lasknud, püüda ka mitte. Ikkagi metsik loom. 

Hiljem, kui seltskond laiali vajus ja õu tühjaks jäi, hiilisin puude juurde, kus enne possumit nägime ning märkasin, et tüüp oli seal täitsa olemas. Istus ja jõllitas mind oma punnis silmadega. Mulle tundus, et ta näitas mulle keelt.
Ronisin puu otsa, tema lippas eest. Ronis päris kõrgele. Ma andsin alla.
Ma nüüd ei teagi, millest on mul selline haiglane huvi loomade vastu?
Mis ma teen siis, kui näen teda mitte kuskil kõrgel, vaid täitsa maas, minu lähedal? Surun käppa, teen tutvust? Mida? Räägin temaga juttu?

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Vene köögi lemmikumad road: sõrnikud

Mees on heategevuslikul viktoriinil, laps sättis end magama ja koer tuulutab jalgu taeva poole hoides oma kõhualust. Kellelgi neist pole mulle ühtegi pretensiooni ning otsustasin  õhtusöögiks midagi naiselikku, lihtsat ja minevikuhõngulist teha.  Kapis oli kodujuustu, munasid, jahu, suhkrut, soodat, äädikat ja vanillisuhkrut ehk kõik vajalikud komponendid, et valmistada lapsepõlves tihti söödud tvoroznikuid (kutsutakse ka sõrnikeks). Minu meelest asendab Austraalias saadaolev kodujuust ( cottage cheese ) suurepäraselt originaalretseptis kasutatavat kohupiima. Kuna ta on meil siin selline vedelavõitu, siis peab rohkelt jahu panema, et asi kotletina koos püsiks ja ilusti läbi praeks.   Kahjuks pole sõrnikute ajaloost kuigi palju teada, teatakse vaid nii palju, et esimese sõrniku valmistas keegi slaavlane. Sõrnikud kuuluvad ju korraga Valgevene, Ukraina ja Vene köögi toitude hulka. Miks kaks nime? Just sellepärast, et vanasti ei tuntud sellist piimatoodet nagu tvor...

Esmamulje Austraalia lasteaiast seestpoolt

Ma ei teagi täpselt, kust alustada oma esimeste tööpäevade muljete vahendamisega. Kas kõige hullemast või totaalselt vaikida ning lapsevanemaid Austraalia lasteaia sisekliima kirjeldamisega mitte šokeerida? Ma tahtsin tegelikult juba esimesel päeval end virtuaalsele paberile välja elada, aga siis olin vaimselt nii läbi, ja ikka kaalutlesin sisemuses - kas peaks selle tõe avalikkuse ette paiskama? Nimesid ma muidugi ei nimeta, üldistada ka ei saa, sest hetkel olen vaid ühes päevahoius/lastekeskuses töötanud ja kindlasti nende keskuste kvaliteeditasemed varieeruvad tugevalt. Võivad olla nagu öö ja päev! Minu oma on siis väga-väga tume öö. Nii tume, et isegi kobades väljapääsu ei leia!  Rääkides esmamuljest, siis pean välja tooma sellise tõsiasja, et minu lasteaia kõrval asub ALKOHOLIPOOD. Saate aru, drive-in alkopood on kohe lasteaia kõrvalhooneks. See üllatas mind väga, sest lasteaed, kus ma siis praktikat teen, asub vaikses Austraalia magalarajoonis, kus teisi poode ja muid as...

Austraaliast Eestisse tagasi kolimise võimalikkusest

Seekordsel Eesti külastusel on veidi teistsugune maik juures, täitsa algusest peale, veel enne lennupiletite broneerimist otsustasime, et kui Eestisse tuleme, siis vaatame teistsugusema pilguga ringi ja paneme Eesti elu nüansse kõrva taha - et kas meil oleks kunagi lootust siia tagasi tulla? Kellena? Milleks? Millal? Kaua võib välismaal majanduspõgenikena elada?! Millal me end ometi realiseerime!?   Eks neid segaseid läbimõtlematuid mõtteid on juba pikalt olnud. Kui nüüd, pea kuu aega Eestis aega veetnuna Eestisse tagasi kolimise idee realiseerimise tõenäosust hinnata, pean kahetsusega tõdema, et see tundub üsna võimatu. Ma ei tea, kuidas minu pere meespool tunneb, aga mina tunnen end Eestis olles võõrkehana. Kui nüüd mõelda, siis olen alati tundnud. Ma tean kindlalt, et Eestisse tagasi kolides hakkaks minu süda kripeldama - et mis kõik asjad elus tegemata ja nägemata jäävad. Austraalia elu ja -stiil on meid paljude unistusteni lähemale viinud või aidanud neid isegi sisuliselt...