Otse põhisisu juurde

Tähelepanekud pulmade teemal


Kuna praegusel ajahetkel olen ma täiskohaga pulmade korraldaja, siis igapäevaselt kõiki neid foorumeid, veebe ja infoallikaid sirvides on jäänud mulje, et:
  •  abielludes peaks kooselu täiesti radikaalselt (paremuse suunas) muutuma ja lõppude lõpuks algab see õnnelikkuse aeg (osad isegi kirjutavad oma pulmakutsetesse, et tulge meiega tähistama meie uue õnneliku elu algust)
  • targad ja kuulsad ajaloolised ja päevakajalised inimesed pole abielu kohta midagi head kunagi öelnud (see-eest on öeldud head kire, armastuse, armumise, naise jne teemadel)
  • pulmad oma tseremoniaalsuses on üks kallihinnaline etendus ja kui sa mõnda inimest valesti kohtled, võib ta talle usaldatud rolli üsna kehvasti mängida
  • Inglise-, vene-, saksa ja eestikeelse kultuuriruumi arusaamised pulmadega seotust, traditsioonid on üsna erinevad ja kui analüüsida kõike teemaga seonduvat ja arvesse võtta asjaolu, et meid on mõjutanud just sakslased, venelased ja inglased, tekib palju veidraid küsimusi. Kust kurat ja miks just sellisel kujul? 
  • Näiteks peavad nii inglased kui ka venelased ebaviisakaks kutsesse pulmakingituse, lillede teema lahti kirjutamise, raha soovimine on aga pulmaetiketi spetsialistide meelest kõige suurem patt, mida üldse saab teha. Venelased väivad, et selliseid asju peaks külalistele suusõnaliselt edastama, inglased soovitavad lähedastel, pulmakorraldajatel (kelleks on tavaliselt pruudi või peigmehe vanemad) kuulujutt sõprade seas lahti lasta, et noorpaar tahab kingituse asemel raha. 
  • Meie kultuuris on jällegi mõeldamatu, et keegi pulmakingituste ja muude korralduslike asjade osas keerutama hakkab ja oma soove konkreetselt sõnastada ei suuda. Võta siis nüüd kinni, mis õigem ja parem lahendus on?
Mõni tark on isegi parafraseerides kuulsat küsimust "Kas on elu pärast surma?" tõstatanud hoopis küsimuse, et "Kas on elu pärast abielu/pulma?" 

    Kommentaarid

    1. Noh, peaks mainima, et üsna peatse isepulmapeategelasena on see sinu tähelepanekute nimekiri, kaasaarvatud muidugi see väga informatiivne pilt, vägagi iroonilise alatooniga :D Me Kaarliga arutasime seda asja ja arvame, et need on ikkagi teie viimased hingetõmbed siin.....sest KAS IKKA ON elu pärast pulma?

      VastaKustuta
    2. Tead, see blogi on koht, kus ma kainet ja iroonilist meelt üritan säilitada, sest kõik need südamed ja liblikad ja tuvid ja roosad õhupallid hakkavad ka mulle juba tasapisi mõju avaldama. Väga tõsiselt neid tähelepanekuid võtta ei maksa, tegemist on siiski huumoriga.

      Aga muidu saadame varsti ninnu-nännu veebilehe aadressi, kus isegi su nunnumeeter täisti lakke hüppab.

      Tegelikult on kõik väga korras ja oleme mõlemad täie mõistuse juures, VEEL, filosoofilistel lõpututel teemadel on meeldinud alati arutleda, mitte et see oleks meid kuskile viinud.

      Ja abielluda tahame ikka veel, aga sellel on hoopis teised tagamaad (kui lõpuks õnnelikuks ja õndsaks saamine), katsun viieleheküljelise essee vormis selle ära vormistada üks päev ja teiega jagada!

      VastaKustuta
    3. Ahjaa, see pilt on pärit nö "Bitchide kalendist", mille ma veel ühel päeval endale külmkapi peale muretsen. Pildid seal enamjaolt pärit viiekümnendatest, kui naised muutusid veidi teadlikumateks koduperenaisteks.
      Mu lemmiklause on ikka: "Who are these kids and why are they calling me mom?"

      VastaKustuta
    4. Aga mul ei ole nunnumeetrit olemaski:S

      Kas teile sellised kuupäevad sobivad nagu 17 - 19 juuni, pikaks nädalavahetuseks?

      VastaKustuta
    5. Parem oleks muidugi sellele eelnev nädalavahetus, sest 19.juunil peaks Dalai Lama Perthi tulema ja oleme sinna piletid ostnud.

      Ja pealegi on 11.juunil ühel mehel sünnipäev, korraga mitu põhjust tähistada- taaskohtumist teiega ja Andrese küpsust. Perth on eeldatavasti selle aja peale ikka veel päris soe. Ma ei tea, kuidas teil seal Melbournes, aga meil oli täna +26. Sügis missugune.

      VastaKustuta
    6. Einoh, meil on 18 kraadi!! sallid ja mütsid ja kindad rokivad.

      Ok, vaatame siis 10, 11, 12 nädalavahetust.

      VastaKustuta
    7. Saite piletid? Mis kell tulete ja mis kell lähete, siis oskame nende kahe aja vahele jäävaks mäluauguks ja paratamatuseks ette valmistuda?

      VastaKustuta

    Postita kommentaar

    Populaarsed postitused sellest blogist

    Vene köögi lemmikumad road: sõrnikud

    Mees on heategevuslikul viktoriinil, laps sättis end magama ja koer tuulutab jalgu taeva poole hoides oma kõhualust. Kellelgi neist pole mulle ühtegi pretensiooni ning otsustasin  õhtusöögiks midagi naiselikku, lihtsat ja minevikuhõngulist teha.  Kapis oli kodujuustu, munasid, jahu, suhkrut, soodat, äädikat ja vanillisuhkrut ehk kõik vajalikud komponendid, et valmistada lapsepõlves tihti söödud tvoroznikuid (kutsutakse ka sõrnikeks). Minu meelest asendab Austraalias saadaolev kodujuust ( cottage cheese ) suurepäraselt originaalretseptis kasutatavat kohupiima. Kuna ta on meil siin selline vedelavõitu, siis peab rohkelt jahu panema, et asi kotletina koos püsiks ja ilusti läbi praeks.   Kahjuks pole sõrnikute ajaloost kuigi palju teada, teatakse vaid nii palju, et esimese sõrniku valmistas keegi slaavlane. Sõrnikud kuuluvad ju korraga Valgevene, Ukraina ja Vene köögi toitude hulka. Miks kaks nime? Just sellepärast, et vanasti ei tuntud sellist piimatoodet nagu tvor...

    Esmamulje Austraalia lasteaiast seestpoolt

    Ma ei teagi täpselt, kust alustada oma esimeste tööpäevade muljete vahendamisega. Kas kõige hullemast või totaalselt vaikida ning lapsevanemaid Austraalia lasteaia sisekliima kirjeldamisega mitte šokeerida? Ma tahtsin tegelikult juba esimesel päeval end virtuaalsele paberile välja elada, aga siis olin vaimselt nii läbi, ja ikka kaalutlesin sisemuses - kas peaks selle tõe avalikkuse ette paiskama? Nimesid ma muidugi ei nimeta, üldistada ka ei saa, sest hetkel olen vaid ühes päevahoius/lastekeskuses töötanud ja kindlasti nende keskuste kvaliteeditasemed varieeruvad tugevalt. Võivad olla nagu öö ja päev! Minu oma on siis väga-väga tume öö. Nii tume, et isegi kobades väljapääsu ei leia!  Rääkides esmamuljest, siis pean välja tooma sellise tõsiasja, et minu lasteaia kõrval asub ALKOHOLIPOOD. Saate aru, drive-in alkopood on kohe lasteaia kõrvalhooneks. See üllatas mind väga, sest lasteaed, kus ma siis praktikat teen, asub vaikses Austraalia magalarajoonis, kus teisi poode ja muid as...

    Austraaliast Eestisse tagasi kolimise võimalikkusest

    Seekordsel Eesti külastusel on veidi teistsugune maik juures, täitsa algusest peale, veel enne lennupiletite broneerimist otsustasime, et kui Eestisse tuleme, siis vaatame teistsugusema pilguga ringi ja paneme Eesti elu nüansse kõrva taha - et kas meil oleks kunagi lootust siia tagasi tulla? Kellena? Milleks? Millal? Kaua võib välismaal majanduspõgenikena elada?! Millal me end ometi realiseerime!?   Eks neid segaseid läbimõtlematuid mõtteid on juba pikalt olnud. Kui nüüd, pea kuu aega Eestis aega veetnuna Eestisse tagasi kolimise idee realiseerimise tõenäosust hinnata, pean kahetsusega tõdema, et see tundub üsna võimatu. Ma ei tea, kuidas minu pere meespool tunneb, aga mina tunnen end Eestis olles võõrkehana. Kui nüüd mõelda, siis olen alati tundnud. Ma tean kindlalt, et Eestisse tagasi kolides hakkaks minu süda kripeldama - et mis kõik asjad elus tegemata ja nägemata jäävad. Austraalia elu ja -stiil on meid paljude unistusteni lähemale viinud või aidanud neid isegi sisuliselt...