Otse põhisisu juurde

Tunnistusega pereplaneerijad ja abiellumise asjaajamised Filipiinidel

Alles üleeile taotlesime Filipiinide Eesti aukonsuli juures Manilas abiellumise takistuste puudumise tõendi.
Uskumatult kiiresti lahenesid Filipiinide-Eesti vahelised paberite vahetamised. Inimesed, kes on mõlgutanud mõtteid välismaal abielluda, me julgustame teid seda tegema, eriti kui olete Eesti Vabariigi kodanikud!

Asjaajamised on diskreetsed ja kiired, väga stressivähesed. Lähete mõlemad passidega, täidate lihtsad eestikeelsed avaldused, mille aukonsul välisministeeriumile digitaalselt saadab. Kui asjaga väga kiire, saab avaldusele "urgent" lisada ja asju menetletakse veel kiiremini. Meie saime oma inglisekeelse tõendi järgmise päeva keskpäevaks. Üldiselt pidi kogu protsess maksimaalselt ööpäeva võtma. Selle tõendi oleksime saanud ka Eestist tellida, aga sellisel juhul oleksime pidanud seda Filipiinidel notariaalselt kinnitama. Kui kohe Filipiinidel tunnustatud ametkonnalt selle saad, on üks bürokraatialüli vähem.

Eile käisime Puerto Princesa kohalikus Civil Registraris, kus andsime sisse abiellumise loa taotluse, mis väljastatakse meile 10 tööpäeva jooksul.
Peaks ütlema, et filipiinlastega on äärmiselt lihtsalt asju ajada, juba vist ka selle pärast, et nad üldjuhul kõik räägivad inglise keelt. Ei ole sellist momenti veel olnud, et kuna varem pole kaks välismaalast Palawanil abiellunud, siis seda polekski üldse võimalik teha.
Asjadele lähenetakse väga loominguliselt.

Töötingimused, milles Puerto Princesa ametnikud töötavad on muidugi kirjeldamatud. 20ruutmeetrilises akendeta ja konditsioneerita ruumis on tihedalt üksteise kõrval umbes  20 lauda. Istuvad sealsed ametnikud plastmassist välitoolidel ja klõbistavad dokumente hiigelsuurtel trükimasinatel, nende selja taha on kuhjatud tuhanded surma-ja sünniaktid. Ei mingit arhiveerimissüsteemi. Robustselt lademetes.

"Religioon, Mr Saar?"
"Ateist. Ei ole religioosne."
Tädi kortsutab kulmu ja ei suuda aru saada, kuidas  saab keegi religioonita olla!

Ema ja isa andmed, sünnikoht ja religioon on olulisemad, kui tegelikud passiandmed (meie passe muideks trükimasinal klõbistamisest lihaseliseks treenitud sõrmedega eakas proua ei vaadanudki), vaid vaatles hoolikalt sünnitunnistust ja aukonsulilt saadud tõendit.

Kulud:
839 peesot tõendi eest
150 peesot abiellumise loa avalduse eest kohalikus omavalitsuses, kus abielluda soovitakse
50 peesot abiellumise loa kättesaamisel

Ahjaa! Enne kui sa saad oma loa kätte pead minema pereplaneerimise seminarile! Meie pidime täna ka sellel osalema, aga tänu Andrese otsekohesusele ja jutukusele suutis ta kõik pereplaneerimise ametnikud šokolaadide ja kommidega ära meelitada, unustades samal ajal mõned sajad peesod laua peale.
"Kas te tahaksite selle eest, et me ei peaks sellele seminarile minema midagi kingituseks?"
"Me ei tohi raha ja kingitusi vastu võtta," naeratab ülisõbralik pereplaneerimise seminari läbiviija.

"Kas te kavatsete jääda pärast pulmasid Filipiinidele ja siin lapsi saama hakata?"
Vaatasime teineteisele otsa ja lubasime ametnikele, et ei hakka niigi jõudsalt kasvavale Filipiinide populatsioonile omapoolset panust andma. Paljuneme mujal maailmas, mõistlikuse piirides ja maksimaalselt kolmekordselt. Teame kõikidest ennetamisvahenditest ja oleme piisavalt vanad, et lapsi saada (saime voldikud, kus öeldakse, et alla 20 on riskantne lapsi saada, üle nelja lapse on ka juba natuke liig). 

Pärast vestlust selgus, et oleme teadlikud pereplaneerijad ja Puerto Princesa ametnikud väljastasid meile pereplaneerimise seminari sertifikaadi.

Oleme nüüd tunnustatud pereplaneerijad :)

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Vene köögi lemmikumad road: sõrnikud

Mees on heategevuslikul viktoriinil, laps sättis end magama ja koer tuulutab jalgu taeva poole hoides oma kõhualust. Kellelgi neist pole mulle ühtegi pretensiooni ning otsustasin  õhtusöögiks midagi naiselikku, lihtsat ja minevikuhõngulist teha.  Kapis oli kodujuustu, munasid, jahu, suhkrut, soodat, äädikat ja vanillisuhkrut ehk kõik vajalikud komponendid, et valmistada lapsepõlves tihti söödud tvoroznikuid (kutsutakse ka sõrnikeks). Minu meelest asendab Austraalias saadaolev kodujuust ( cottage cheese ) suurepäraselt originaalretseptis kasutatavat kohupiima. Kuna ta on meil siin selline vedelavõitu, siis peab rohkelt jahu panema, et asi kotletina koos püsiks ja ilusti läbi praeks.   Kahjuks pole sõrnikute ajaloost kuigi palju teada, teatakse vaid nii palju, et esimese sõrniku valmistas keegi slaavlane. Sõrnikud kuuluvad ju korraga Valgevene, Ukraina ja Vene köögi toitude hulka. Miks kaks nime? Just sellepärast, et vanasti ei tuntud sellist piimatoodet nagu tvor...

Esmamulje Austraalia lasteaiast seestpoolt

Ma ei teagi täpselt, kust alustada oma esimeste tööpäevade muljete vahendamisega. Kas kõige hullemast või totaalselt vaikida ning lapsevanemaid Austraalia lasteaia sisekliima kirjeldamisega mitte šokeerida? Ma tahtsin tegelikult juba esimesel päeval end virtuaalsele paberile välja elada, aga siis olin vaimselt nii läbi, ja ikka kaalutlesin sisemuses - kas peaks selle tõe avalikkuse ette paiskama? Nimesid ma muidugi ei nimeta, üldistada ka ei saa, sest hetkel olen vaid ühes päevahoius/lastekeskuses töötanud ja kindlasti nende keskuste kvaliteeditasemed varieeruvad tugevalt. Võivad olla nagu öö ja päev! Minu oma on siis väga-väga tume öö. Nii tume, et isegi kobades väljapääsu ei leia!  Rääkides esmamuljest, siis pean välja tooma sellise tõsiasja, et minu lasteaia kõrval asub ALKOHOLIPOOD. Saate aru, drive-in alkopood on kohe lasteaia kõrvalhooneks. See üllatas mind väga, sest lasteaed, kus ma siis praktikat teen, asub vaikses Austraalia magalarajoonis, kus teisi poode ja muid as...

Austraaliast Eestisse tagasi kolimise võimalikkusest

Seekordsel Eesti külastusel on veidi teistsugune maik juures, täitsa algusest peale, veel enne lennupiletite broneerimist otsustasime, et kui Eestisse tuleme, siis vaatame teistsugusema pilguga ringi ja paneme Eesti elu nüansse kõrva taha - et kas meil oleks kunagi lootust siia tagasi tulla? Kellena? Milleks? Millal? Kaua võib välismaal majanduspõgenikena elada?! Millal me end ometi realiseerime!?   Eks neid segaseid läbimõtlematuid mõtteid on juba pikalt olnud. Kui nüüd, pea kuu aega Eestis aega veetnuna Eestisse tagasi kolimise idee realiseerimise tõenäosust hinnata, pean kahetsusega tõdema, et see tundub üsna võimatu. Ma ei tea, kuidas minu pere meespool tunneb, aga mina tunnen end Eestis olles võõrkehana. Kui nüüd mõelda, siis olen alati tundnud. Ma tean kindlalt, et Eestisse tagasi kolides hakkaks minu süda kripeldama - et mis kõik asjad elus tegemata ja nägemata jäävad. Austraalia elu ja -stiil on meid paljude unistusteni lähemale viinud või aidanud neid isegi sisuliselt...