Otse põhisisu juurde

Seiklusrikas triatlon Fremantles

Kuna täna on 1.aprill (alustasin kirjutamist peaaegu kuu aega tagasi!!), siis paljud kindlasti arvavad, et järgnev jutustus meie katastroofilisest päevast võiks kuuluda musta huumori rubriiki ja üritame naljapäeva puhul lugejaid sellesamusest tõmmata. Kahjuks peab tõdema, et kõik juhtumised tänasel hommikul vastavad 100% tõele.

Andrese võistluspäev algas tunniajase sissemagamisega. Panime kella 4:55, et kell 6:30 Fremantles olla. Enne seda hommikust süüa, asjad valmis panna ja hommikumantlites ringi uimerdades ärgata ning aega parajaks teha. Läksime laupäeval ekstravarakult magama, mingi 9 paiku õhtul, et triatloniks valmis olla. Mina ei pidanud muidugi muud tegema, kui raja ääres oma mehele kaasa elama, tema aga meres ujuma, jalgrattaga sõitma ja tagatipuks ka jooksma. 

Nägime eilsetes uudistes, et laupäeva öösel vastu pühapäeva peavad NSW, Victoria ja Lõuna-Austraalia osariigid kella keerama ja talveajale üle minema. Lääne-Austaalia tuntud ka kui rohke päikesega osariik jääb samasse aega. See teade meid ei puudutanud. 

Hommikul selgus, et Andrese töötelefon, mis meid ülesse ajas, oli jäänud Sydney ajavööndisse mingite seadete alusel ning oli ise kella automaatselt talveajale ära muutnud, mille tõttu kaotasime tund aega ning ärkasime kella 4:55 asemel 5:55.

Kuna pidime kell 6:30 hommikul võistluskohal olema, siis tegelikkuses sõitsime alles 15 minutit pärast kuut kodunt välja. Fremantle on meie kodust 40 kilomeetri kaugusel ning isegi kiirteedel ning vähese liiklusega pühapäevasel hommikul kuluks meile kohale jõudmiseks peaaegu pool tundi.

Auto hakkas köhima, torises, läks ikkagi käima, jäi lampi seisma. Köhis jälle, korraks töötas, sõitis. Mõtlesime, et sellega me küll täna kuskile kohale ei jõua. Mis toimub? Kas kõik looduslikud ja tehnilised jõud on täna meie vastu?

Poole tee peal Andres avastas, et ta unustas kiivri ja ujumisprillid maha. Kui ujumisprillideta saaks veel hakkama, siis kiivrita ei laseks teda keegi rajale. Mina samal ajal kõrvalistmel üritasin talle energiarikkaid snäkke sisse sööta, kui ta oma jamasid telefoni teel lahendas.

Jooksime võistluskohale, vabandasime ette ja taha hilinemise pärast. Korraldajad vaatasid meid veidi kurja pilguga, aga meie veel, et "kas teil on kiivrit üle?" ja "kas teil oleks ujumisprille laenata".

Kõige selle vahepeal maalisin markeriga Andresele numbreid käe peale.
414.
Üks pepulaks ja juba ta läks!

Tundus, et kõik sujus ja olin juba meie äparduste ahelat unustamas, ootasin oma abikaasat finišijoonel, kui ühel hetkel hakkas kurvi tagant tema matuseilmega nägu paistma.
"Oo, kui tubli, ongi tehtud!"
"Ma kaotasin abielusõrmuse ära."
"Äh, mida? Kuhu?"
"India ookeani."

Ma olin väga rahulik ja mõistev, ikkagi tema sõrmus, mis sest, et ma olin talle selle sõrme pannud. Siis ta rääkis ja rääkis, kuidas tal see 10m sügavuses vees sõrmest lipsas ja kuidas ta tahtis sukelduda, aga sellel poleks mõtet olnud ja kuidas ta pole enam sellest hetkest peale üldse võistluse peale mõelnud. Tellisime Andresele uue, lasime minu oluliselt väiksemaks teha.

Pärast võistlust jäime igaks juhuks terveks päevaks koduseinte vahele, sest iial ei tea, mis sellisel päeval veel juhtuda võib.

11.11.2011 meie sõrmused Piiblil




Kommentaarid

  1. Kuskilt olla kuulda olnud, et see kõik sündmuste jada täpselt sellises järjekorras pidavat palju õnne tooma ;)

    Kaarel ja Marilyn

    VastaKustuta
  2. Ma kardan, et kui meile veel rohkem õnne tuleb, siis me ei jõua seda ära kasutada!! Aga kui õnn on transfeeritav, siis saadame selle õnnetutele!! Eksole!!

    VastaKustuta

Postita kommentaar

Populaarsed postitused sellest blogist

Vene köögi lemmikumad road: sõrnikud

Mees on heategevuslikul viktoriinil, laps sättis end magama ja koer tuulutab jalgu taeva poole hoides oma kõhualust. Kellelgi neist pole mulle ühtegi pretensiooni ning otsustasin  õhtusöögiks midagi naiselikku, lihtsat ja minevikuhõngulist teha.  Kapis oli kodujuustu, munasid, jahu, suhkrut, soodat, äädikat ja vanillisuhkrut ehk kõik vajalikud komponendid, et valmistada lapsepõlves tihti söödud tvoroznikuid (kutsutakse ka sõrnikeks). Minu meelest asendab Austraalias saadaolev kodujuust ( cottage cheese ) suurepäraselt originaalretseptis kasutatavat kohupiima. Kuna ta on meil siin selline vedelavõitu, siis peab rohkelt jahu panema, et asi kotletina koos püsiks ja ilusti läbi praeks.   Kahjuks pole sõrnikute ajaloost kuigi palju teada, teatakse vaid nii palju, et esimese sõrniku valmistas keegi slaavlane. Sõrnikud kuuluvad ju korraga Valgevene, Ukraina ja Vene köögi toitude hulka. Miks kaks nime? Just sellepärast, et vanasti ei tuntud sellist piimatoodet nagu tvor...

Esmamulje Austraalia lasteaiast seestpoolt

Ma ei teagi täpselt, kust alustada oma esimeste tööpäevade muljete vahendamisega. Kas kõige hullemast või totaalselt vaikida ning lapsevanemaid Austraalia lasteaia sisekliima kirjeldamisega mitte šokeerida? Ma tahtsin tegelikult juba esimesel päeval end virtuaalsele paberile välja elada, aga siis olin vaimselt nii läbi, ja ikka kaalutlesin sisemuses - kas peaks selle tõe avalikkuse ette paiskama? Nimesid ma muidugi ei nimeta, üldistada ka ei saa, sest hetkel olen vaid ühes päevahoius/lastekeskuses töötanud ja kindlasti nende keskuste kvaliteeditasemed varieeruvad tugevalt. Võivad olla nagu öö ja päev! Minu oma on siis väga-väga tume öö. Nii tume, et isegi kobades väljapääsu ei leia!  Rääkides esmamuljest, siis pean välja tooma sellise tõsiasja, et minu lasteaia kõrval asub ALKOHOLIPOOD. Saate aru, drive-in alkopood on kohe lasteaia kõrvalhooneks. See üllatas mind väga, sest lasteaed, kus ma siis praktikat teen, asub vaikses Austraalia magalarajoonis, kus teisi poode ja muid as...

Austraaliast Eestisse tagasi kolimise võimalikkusest

Seekordsel Eesti külastusel on veidi teistsugune maik juures, täitsa algusest peale, veel enne lennupiletite broneerimist otsustasime, et kui Eestisse tuleme, siis vaatame teistsugusema pilguga ringi ja paneme Eesti elu nüansse kõrva taha - et kas meil oleks kunagi lootust siia tagasi tulla? Kellena? Milleks? Millal? Kaua võib välismaal majanduspõgenikena elada?! Millal me end ometi realiseerime!?   Eks neid segaseid läbimõtlematuid mõtteid on juba pikalt olnud. Kui nüüd, pea kuu aega Eestis aega veetnuna Eestisse tagasi kolimise idee realiseerimise tõenäosust hinnata, pean kahetsusega tõdema, et see tundub üsna võimatu. Ma ei tea, kuidas minu pere meespool tunneb, aga mina tunnen end Eestis olles võõrkehana. Kui nüüd mõelda, siis olen alati tundnud. Ma tean kindlalt, et Eestisse tagasi kolides hakkaks minu süda kripeldama - et mis kõik asjad elus tegemata ja nägemata jäävad. Austraalia elu ja -stiil on meid paljude unistusteni lähemale viinud või aidanud neid isegi sisuliselt...