Otse põhisisu juurde

Jõulupuhkus



See video on ainuke jäädvustus Andrese firma eilsest jõulupeost. Tehtud hetkel, kui me väga imeliku ja modernse väljanägemisega laevaga Perthi kesklinnast jõe peale sõitma läksime: 


Peolaev Swani jõe peal
Minu firma reedesest BBQ-st ei õnnestunud sedagi teha või nagu öeldakse: kui üritus on huvitav ja lõbus, siis piltide ja videote tegemiseks aega ei jää. Üleüldse, ma ei tea, kas seda võiks kirjutamata viisakusreegli alla panna, aga inimesed, kes väljas, peol, külas olles oma telefonis pidevalt sorivad ja asju üles laevad, samal ajal teisi inimesi eirates ja reaalset suhtlemisaega virtuaalse peale raisates, sakivad täiega!!! 

Mäletan, kui paar aastat tagasi läksin ühele tuttavale külla, polnud tükk aega näinud ja rääkinud, suhelda saanud. Asi osutus väga piinlikuks, sest tüdruk istus diivanil arvuti süles ja samal ajal, kui ma talle oma tegemistest jutustasin ja teed jõin, suutis see inimene veel umbes kolme inimesega virtuaalses reaalsuses rääkida. Einoh mulle sobib. Üks inimene vähem, kelle peale oma eluaega raisata. Üldiselt juhtub selliseid asju harva. Suurem osa inimestest eelistab hetke, seltskonda ja üritust nautida. 

Minu kauaoodatud jõulupuhkus on kätte jõudnud! Viimane nädal oli nii stressirohke ja pingeline, draamarohke! Kõigest sellest suurest rahvamassist, kes Perthis elab, on väga väike protsent organiseeritud ja plaanipäraseid inimesi. Liialdamata võiks öelda, et 99% inimestest on "viimase hetke inimesed". Kui normaalsed inimesed lõpetavad oma vannitubade, köökide ja WC-de renoveerimistöödega kuskil novembris, siis need viimase hetke inimesed jooksevad nädal aega enne jõulupuhkust paaniliselt kontorisse ja nõuavad, et maailm hakkaks nende pärast teisipidi pöörlema. Inimesed on närvilised, stressis - kõik see avaldub märgatavalt ka liikluses. 

Tahtsime eile kartulisalati materjali Midlandi kaubanduskeskusest osta, aga ei suutnud pärast pooletunnist tiirutamist ÜHTEGI parkimiskohta leida. Sõitsime rõõmsalt koju ja otsustasime komponendid kodu juures olevast pisipoest osta. Hullumaja! 

Meie väike sõber kasvab iga päevaga suuremaks, kuigi endiselt, tema keha ümber olev nahk on talle vähemalt viis numbrit suurem. Esmaspäeval käisime Zaciga esimest vaktsiini tegemas, ussirohtu saamas ja üleüldist kontrolli tegemas. 28.jaanuaril saab kutsikas teise süsti ning pärast seda võib ta avalikesse kohtadesse minna ja teiste koertega sotsialiseeruda. Peangi parima ja lähima kutsikakooli välja valima ja ta sinna kirja panema :) 

Täna hommikul põrandat mopiga pestes rabas Zac tugevalt oma piimahammastega märjast mopist kinni ning ei lasknud sellest lahti kuni töö tehtud. Põhimõtteliselt oli mul tavalise mopi  küljes veel ka "elav mopp". Vähemalt oli tüübil nii lõbus, et pärast aktsiooni lonkis ta oma pessa tunni aja pikkusele lõunauinakule. 

Rocki sõpradele väike meeldiv muusikasoovitus Austraalia bändilt Grinspoon



Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Vene köögi lemmikumad road: sõrnikud

Mees on heategevuslikul viktoriinil, laps sättis end magama ja koer tuulutab jalgu taeva poole hoides oma kõhualust. Kellelgi neist pole mulle ühtegi pretensiooni ning otsustasin  õhtusöögiks midagi naiselikku, lihtsat ja minevikuhõngulist teha.  Kapis oli kodujuustu, munasid, jahu, suhkrut, soodat, äädikat ja vanillisuhkrut ehk kõik vajalikud komponendid, et valmistada lapsepõlves tihti söödud tvoroznikuid (kutsutakse ka sõrnikeks). Minu meelest asendab Austraalias saadaolev kodujuust ( cottage cheese ) suurepäraselt originaalretseptis kasutatavat kohupiima. Kuna ta on meil siin selline vedelavõitu, siis peab rohkelt jahu panema, et asi kotletina koos püsiks ja ilusti läbi praeks.   Kahjuks pole sõrnikute ajaloost kuigi palju teada, teatakse vaid nii palju, et esimese sõrniku valmistas keegi slaavlane. Sõrnikud kuuluvad ju korraga Valgevene, Ukraina ja Vene köögi toitude hulka. Miks kaks nime? Just sellepärast, et vanasti ei tuntud sellist piimatoodet nagu tvor...

Esmamulje Austraalia lasteaiast seestpoolt

Ma ei teagi täpselt, kust alustada oma esimeste tööpäevade muljete vahendamisega. Kas kõige hullemast või totaalselt vaikida ning lapsevanemaid Austraalia lasteaia sisekliima kirjeldamisega mitte šokeerida? Ma tahtsin tegelikult juba esimesel päeval end virtuaalsele paberile välja elada, aga siis olin vaimselt nii läbi, ja ikka kaalutlesin sisemuses - kas peaks selle tõe avalikkuse ette paiskama? Nimesid ma muidugi ei nimeta, üldistada ka ei saa, sest hetkel olen vaid ühes päevahoius/lastekeskuses töötanud ja kindlasti nende keskuste kvaliteeditasemed varieeruvad tugevalt. Võivad olla nagu öö ja päev! Minu oma on siis väga-väga tume öö. Nii tume, et isegi kobades väljapääsu ei leia!  Rääkides esmamuljest, siis pean välja tooma sellise tõsiasja, et minu lasteaia kõrval asub ALKOHOLIPOOD. Saate aru, drive-in alkopood on kohe lasteaia kõrvalhooneks. See üllatas mind väga, sest lasteaed, kus ma siis praktikat teen, asub vaikses Austraalia magalarajoonis, kus teisi poode ja muid as...

Austraaliast Eestisse tagasi kolimise võimalikkusest

Seekordsel Eesti külastusel on veidi teistsugune maik juures, täitsa algusest peale, veel enne lennupiletite broneerimist otsustasime, et kui Eestisse tuleme, siis vaatame teistsugusema pilguga ringi ja paneme Eesti elu nüansse kõrva taha - et kas meil oleks kunagi lootust siia tagasi tulla? Kellena? Milleks? Millal? Kaua võib välismaal majanduspõgenikena elada?! Millal me end ometi realiseerime!?   Eks neid segaseid läbimõtlematuid mõtteid on juba pikalt olnud. Kui nüüd, pea kuu aega Eestis aega veetnuna Eestisse tagasi kolimise idee realiseerimise tõenäosust hinnata, pean kahetsusega tõdema, et see tundub üsna võimatu. Ma ei tea, kuidas minu pere meespool tunneb, aga mina tunnen end Eestis olles võõrkehana. Kui nüüd mõelda, siis olen alati tundnud. Ma tean kindlalt, et Eestisse tagasi kolides hakkaks minu süda kripeldama - et mis kõik asjad elus tegemata ja nägemata jäävad. Austraalia elu ja -stiil on meid paljude unistusteni lähemale viinud või aidanud neid isegi sisuliselt...