Otse põhisisu juurde

Kuidas saada Austraalia alaliseks elanikuks? Samm # 5

Aja kõik viimased paberid kokku (resümee ja personal information vorm) ja palu paberimajanduse kohustused ka oma tööandjal täita. 

We have lodged your 186 application with the Department of Immigration and Citizenship (DIAC). Jee!!! Lõpuks. Täna. Jätan selle kuupäeva meelde! Viisa alaklass nr 186 avaldus sisse antud (sügav kergendusohe). Nüüd vaid 4-6 kuud immigratsiooniametilt vastust oodata ja kui kõik on OK, siis juba selle aastanumbri sees saame Austraalia alalisteks elanikeks. Hoia alt, Austraalia! Siis pole meist enam võimalik lahti saada. 

Kui nüüd paberimajandamise kohapealt ühtteist öelda, siis vahepeal hakkas tunduma, et me ei saagi kunagi seda avaldust sisse antud ja kõik vajalikud paberid korrektselt täidetud. Kõige rohkem vaevasime pead oma 10 aasta reisiandmete meenutamisega. Ülikooli ajal sai kõvasti Euroopas reisitud ja kuna seal enam passi templeid ei panda, siis oli väga raske konkreetseid kuupäevasid tuletada. See Personal Information vorm, kus küsitakse muuseas näiteks endiste elukaaslaste, peikade/pruutide nimesid, emade neiupõlvenimesid, endiste elukohtade aadresse ja missuguseid Austraalia linnasid kavatsed külastada jne, võttis meil mitu õhtut. Õigemini vist täitsa nädal aega?! 

Meie suursugune Agent ei soodustanud asjade sujuvat kulgemist: tema käib esmaspäevast kolmapäevani tööl; tagasi ei saa helistada, sest on pidevalt kohtumistel ning kui midagi oled valesti täitnud/mõni paber on puudu, annab ta sellest teada mitu päeva hiljem. Ta on meile ise umbes kaks korda helistanud! Kogu asjaajamise jooksul. Üks kord oli siis, kui ta oma teenuse eest arve saatis. 

Kui Andres üritas avalduse esitamise osas telefoni teel küsimusi esitada, ütles talle sekretär, et nende majas töötab 90 advokaati ning tema ei oma ülevaadet, kus nad parasjagu on. Ta võib küll teate võtta ja selle inimeseni edastada, aga ta ei saa garanteerida, et see isik täna, homme või üldse kunagi tagasi helistab. Normaalne suhtumine, eks? Mulle väga meeldib! Ma kujutan elavalt ette: et kui sa töötad Sydney kesklinna pilvelõhkujas ja teenid $200 000 aastas, siis sul ongi  sügavalt suva nendest immigrantidest, kes siia jääda tahavad ja su kliendid on. 

Nüüd on asi sees. Ametkonnad võivad mingeid lisatõendeid ja dokumente nõuda, aga kõik nimekirjas olnud paberikesed on neile edastatud. Kui nüüd meie viisa alaklassist rääkida, 186, siis 186 on mõeldud: 
Temporary Residence Transition stream is for subclass 457 visa holders who have worked for two years in the same occupation with their nominating employer (who has lodged a valid nomination with us under the Temporary Residence Transition stream), who wants to offer them a permanent position in that occupation. This visa is appropriate for the skilled workers residing in countries other than Australia or who are the temporary skilled residents of Australia.
Selleks, et sellele viisale kvalifitseeruda pead vastama järgmistele nõuetele:
  • Sul peab olema tööandja, kes sind immigratsiooniametile nomineerib
  • Pead olema vähem kui 50 aasta vanune
  • Sul peavad olema vastavad/vajalikud erialased kvalifikatsioonid
  • Sul peab olema arvestatav inglise keele tase
  • Tehakse erandeid vanuse ja inglise keele kohapealt, sõltuvalt sinu erialast, palgast ning eelnevast töökogemusest

 Viisa võimaldab sul:
  • Elada ja töötada alaliselt/määramata aja jooksul Austraalias
  • Õppida Austraalias
  • Omada kohalikku haigekassat ja saada sotsiaaltoetusi
  • Taotleda Austraalia kodakondsust
  • Sponsoreerida teisi inimesi PR-ks
  • Reisida Austraaliast sisse/välja
Tahtsime Andrese euroopalikku Curriculum Vitaed austraaliapärasemaks resümeeks vormistada, aga kuna asjad venisid ja aega nappis, siis lisasime vanale CV-le vaid viimased andmed ning jätsime ülesehituse ja formaadi samaks. Teistele Austraaliasse tulevatele ja tööle kandideerivatele inimestele soovitan (pärast koondamist tegin läbi tööandja poolt korraldatud tööintervjuu ja resümee koostamise koolituse) end kurssi viia, missugune on täpsemalt Austraalia resümee ja mida sinna MITTE MINGIL juhul lisada ei tohiks (pilt, vanus, sugu, perekondlik staatus ja isegi elukoha aadress). Austraalia eduka resümee märksõnad: eraldavad sektsioonid, alapealkirjad, leheküljenumbrid, palju korrektses keeles olevat teksti ja selgitusi, maksimaalselt 3 lehekülge pikk, tööotsija profiiliks 3-4 sisukat ning paljuütlevat reklaamlauset. Kindlasti mitte lisada soovitajate kontakte! 

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Vene köögi lemmikumad road: sõrnikud

Mees on heategevuslikul viktoriinil, laps sättis end magama ja koer tuulutab jalgu taeva poole hoides oma kõhualust. Kellelgi neist pole mulle ühtegi pretensiooni ning otsustasin  õhtusöögiks midagi naiselikku, lihtsat ja minevikuhõngulist teha.  Kapis oli kodujuustu, munasid, jahu, suhkrut, soodat, äädikat ja vanillisuhkrut ehk kõik vajalikud komponendid, et valmistada lapsepõlves tihti söödud tvoroznikuid (kutsutakse ka sõrnikeks). Minu meelest asendab Austraalias saadaolev kodujuust ( cottage cheese ) suurepäraselt originaalretseptis kasutatavat kohupiima. Kuna ta on meil siin selline vedelavõitu, siis peab rohkelt jahu panema, et asi kotletina koos püsiks ja ilusti läbi praeks.   Kahjuks pole sõrnikute ajaloost kuigi palju teada, teatakse vaid nii palju, et esimese sõrniku valmistas keegi slaavlane. Sõrnikud kuuluvad ju korraga Valgevene, Ukraina ja Vene köögi toitude hulka. Miks kaks nime? Just sellepärast, et vanasti ei tuntud sellist piimatoodet nagu tvor...

Esmamulje Austraalia lasteaiast seestpoolt

Ma ei teagi täpselt, kust alustada oma esimeste tööpäevade muljete vahendamisega. Kas kõige hullemast või totaalselt vaikida ning lapsevanemaid Austraalia lasteaia sisekliima kirjeldamisega mitte šokeerida? Ma tahtsin tegelikult juba esimesel päeval end virtuaalsele paberile välja elada, aga siis olin vaimselt nii läbi, ja ikka kaalutlesin sisemuses - kas peaks selle tõe avalikkuse ette paiskama? Nimesid ma muidugi ei nimeta, üldistada ka ei saa, sest hetkel olen vaid ühes päevahoius/lastekeskuses töötanud ja kindlasti nende keskuste kvaliteeditasemed varieeruvad tugevalt. Võivad olla nagu öö ja päev! Minu oma on siis väga-väga tume öö. Nii tume, et isegi kobades väljapääsu ei leia!  Rääkides esmamuljest, siis pean välja tooma sellise tõsiasja, et minu lasteaia kõrval asub ALKOHOLIPOOD. Saate aru, drive-in alkopood on kohe lasteaia kõrvalhooneks. See üllatas mind väga, sest lasteaed, kus ma siis praktikat teen, asub vaikses Austraalia magalarajoonis, kus teisi poode ja muid as...

Austraaliast Eestisse tagasi kolimise võimalikkusest

Seekordsel Eesti külastusel on veidi teistsugune maik juures, täitsa algusest peale, veel enne lennupiletite broneerimist otsustasime, et kui Eestisse tuleme, siis vaatame teistsugusema pilguga ringi ja paneme Eesti elu nüansse kõrva taha - et kas meil oleks kunagi lootust siia tagasi tulla? Kellena? Milleks? Millal? Kaua võib välismaal majanduspõgenikena elada?! Millal me end ometi realiseerime!?   Eks neid segaseid läbimõtlematuid mõtteid on juba pikalt olnud. Kui nüüd, pea kuu aega Eestis aega veetnuna Eestisse tagasi kolimise idee realiseerimise tõenäosust hinnata, pean kahetsusega tõdema, et see tundub üsna võimatu. Ma ei tea, kuidas minu pere meespool tunneb, aga mina tunnen end Eestis olles võõrkehana. Kui nüüd mõelda, siis olen alati tundnud. Ma tean kindlalt, et Eestisse tagasi kolides hakkaks minu süda kripeldama - et mis kõik asjad elus tegemata ja nägemata jäävad. Austraalia elu ja -stiil on meid paljude unistusteni lähemale viinud või aidanud neid isegi sisuliselt...