Otse põhisisu juurde

Meie pikk ja lõppematu Austraalia suvi

Cколько лет, сколько зим! Aeg ruttab nii kibedasti mööda ja siia keskkonda ei jõua midagi kirja panna. Alles mõtisklesime Andresega, et nii sotsiaalset ja suhtlusrohket eluetappi pole meil kunagi veel olnud. Laste sünnipäevad, ujumistunnid, pärastlõunased kokkusaamised pargis, paadireisid, grillõhtud, kinode külastamised...Ja kui puhkame, siis pidevalt aktiivselt ja niimoodi, et jalad on liiva, pea ja kõrvad soola täis. 

Ma ei mäleta, kas rääkisin blogis sellest, et aprillis läheme väikesele nädalasele Bali reisile. Kunagi sattusin kellegi eestlanna blogi lugema, kes kirjutas, et tema jaoks on Bali unelmate sihtkohaks. Meie oleme Balil varem käinud, koguni elanud seal 5 nädalat ja seega mingeid illusioone selle turistiparadiisi osas endale ei tekita. Puhata ja vaheldust argirutiinist saame ikkagi! Muide, kui me meile aprilliks lennupileteid broneerisin, siis tegin ühes piletitellimuses KAKS ülisuurt viga. Esimeseks oli see, et unustasin meie alla kahese "infanti" meie nimedele ja piletitele lisada - ehk Danielile pidin hiljem $40 eest lisapileti ostma. Teiseks suureks veaks oli minu ema perekonnanimi. Panin tema ka Saarte hulka. Mis toimub!? 

Aga veel on uudist see, et käisime Andresega KAHEKESI väljas (loe: lapseta). Jõime Eesti siidrit ja õlut, tantsisime ja olime keskkööni üleval. Ja muidugi ei saa mainimata jätta, et tegime seda kõike Eesti bändi Dagö kontserdil. Superäge õhtu oli! 


Pühapäeval käisime Andresega verd loovutamas, Andres andis 470 ml oma A positiivset ja mina sama palju B positiivset verd. Nii hea on head teha ja abivajajaid aidata, eriti veel pärast pea kaheaastast doonoripausi, mis raseduse, sünnitamise ja imetamisega kaasnes. 

Siis mingil õhtul tegime oma e-hääletamise ära. Pöörasime terve elamise pahupidi, et minu ID-kaardi pinkoodid üles leida...Pärast pooletunnist otsingut suutsime nad lõpuks üles leida ja 3 tundi enne e-hääletamise sulgemist ära hääletada. Siiamaani oleme kõikidel valimistel alati osalenud - tänu ID-kaardile :) 

Laupäeval käisime väikesel "perematkal" Perthi hingematvaimas pargis - Kings Park'is. Danielist on kasvanud iseseisev ja julge poiss. Ta tegi üle 1 km matka mäest üles ja alla, täiesti meie abi palumata ja vajamata. Tundub, et kätte on jõudnud see periood, kui peame Austraalia floorat lähemalt tundma õppima, sest ma tõesti ei tea, mis iga põõsakese ja lillekese nimi on ja lihtsalt "põõsas" ja "puu" teda enam ei rahulda. 



Kings Park


Swan jõe ääres
India ookeani ääres

Kommentaarid

  1. Nii mõnusad pildid! Kunagi-kunagi oleme ka neil piltidel :) Daniel tundub nii tore väike sell. Annabel vaatab teda igal hommikul külmkapi pealt ja teatab: "Tita!". Meie siis vastu, et see on sinu sõber Daniel ja tema emme Viktoria ja issi Andres. Seega ootame päeva, mil ta teatab: "Daniel!" Ma arvan, et siis nad on SKype-chatiks valmis.

    VastaKustuta
    Vastused
    1. Kuule, ma olen küll Annabeliga jutustamiseks täiesti valmis, Dannu tahaks ka kindlasti tadila-dida-lidaaa öelda :) Nüüd läheb kõigest paar kuud aega, kui me sobiva aja leiame...

      Kustuta

Postita kommentaar

Populaarsed postitused sellest blogist

Vene köögi lemmikumad road: sõrnikud

Mees on heategevuslikul viktoriinil, laps sättis end magama ja koer tuulutab jalgu taeva poole hoides oma kõhualust. Kellelgi neist pole mulle ühtegi pretensiooni ning otsustasin  õhtusöögiks midagi naiselikku, lihtsat ja minevikuhõngulist teha.  Kapis oli kodujuustu, munasid, jahu, suhkrut, soodat, äädikat ja vanillisuhkrut ehk kõik vajalikud komponendid, et valmistada lapsepõlves tihti söödud tvoroznikuid (kutsutakse ka sõrnikeks). Minu meelest asendab Austraalias saadaolev kodujuust ( cottage cheese ) suurepäraselt originaalretseptis kasutatavat kohupiima. Kuna ta on meil siin selline vedelavõitu, siis peab rohkelt jahu panema, et asi kotletina koos püsiks ja ilusti läbi praeks.   Kahjuks pole sõrnikute ajaloost kuigi palju teada, teatakse vaid nii palju, et esimese sõrniku valmistas keegi slaavlane. Sõrnikud kuuluvad ju korraga Valgevene, Ukraina ja Vene köögi toitude hulka. Miks kaks nime? Just sellepärast, et vanasti ei tuntud sellist piimatoodet nagu tvor...

Esmamulje Austraalia lasteaiast seestpoolt

Ma ei teagi täpselt, kust alustada oma esimeste tööpäevade muljete vahendamisega. Kas kõige hullemast või totaalselt vaikida ning lapsevanemaid Austraalia lasteaia sisekliima kirjeldamisega mitte šokeerida? Ma tahtsin tegelikult juba esimesel päeval end virtuaalsele paberile välja elada, aga siis olin vaimselt nii läbi, ja ikka kaalutlesin sisemuses - kas peaks selle tõe avalikkuse ette paiskama? Nimesid ma muidugi ei nimeta, üldistada ka ei saa, sest hetkel olen vaid ühes päevahoius/lastekeskuses töötanud ja kindlasti nende keskuste kvaliteeditasemed varieeruvad tugevalt. Võivad olla nagu öö ja päev! Minu oma on siis väga-väga tume öö. Nii tume, et isegi kobades väljapääsu ei leia!  Rääkides esmamuljest, siis pean välja tooma sellise tõsiasja, et minu lasteaia kõrval asub ALKOHOLIPOOD. Saate aru, drive-in alkopood on kohe lasteaia kõrvalhooneks. See üllatas mind väga, sest lasteaed, kus ma siis praktikat teen, asub vaikses Austraalia magalarajoonis, kus teisi poode ja muid as...

Austraaliast Eestisse tagasi kolimise võimalikkusest

Seekordsel Eesti külastusel on veidi teistsugune maik juures, täitsa algusest peale, veel enne lennupiletite broneerimist otsustasime, et kui Eestisse tuleme, siis vaatame teistsugusema pilguga ringi ja paneme Eesti elu nüansse kõrva taha - et kas meil oleks kunagi lootust siia tagasi tulla? Kellena? Milleks? Millal? Kaua võib välismaal majanduspõgenikena elada?! Millal me end ometi realiseerime!?   Eks neid segaseid läbimõtlematuid mõtteid on juba pikalt olnud. Kui nüüd, pea kuu aega Eestis aega veetnuna Eestisse tagasi kolimise idee realiseerimise tõenäosust hinnata, pean kahetsusega tõdema, et see tundub üsna võimatu. Ma ei tea, kuidas minu pere meespool tunneb, aga mina tunnen end Eestis olles võõrkehana. Kui nüüd mõelda, siis olen alati tundnud. Ma tean kindlalt, et Eestisse tagasi kolides hakkaks minu süda kripeldama - et mis kõik asjad elus tegemata ja nägemata jäävad. Austraalia elu ja -stiil on meid paljude unistusteni lähemale viinud või aidanud neid isegi sisuliselt...