Otse põhisisu juurde

Tööinimese argihala

Ütlesin juhatajale, et mis see olgu, ma olen juba tükk aega selles keskuses töötanud, aga kõige varasemat vahetust pole kunagi saanud. 6:30 vahetus on minule, rasedale, väga soodne, sest lõpetan oma tööpäeva kell 15 ja jõuan veel arstide vahet joosta, pojaga aega veeta, koera jooksutada, kodu koristada ja õhtusööki valmistada. 

Sain mis tahtsin. 

Täna lubatakse ööseks +3. Mul on täielik paanika ja ma mõtlen, kuidas ma hommikul kell 5:30 soojast magamistoast hundilauta ehk vannituppa saan? Kuidagi valguskiirusel? Nii et ei peaks seda karget talveõhku enda pehmel ja tundlikul nahal tundma! Vaatan oma unist ja kerra keeranud meest, ja tahaks teda väga ahistada, aga südametunnistus ei luba...las põõnab veel tunnikese. 

See on kindlasti päeva parim osa: tulikuum dušs, mis paneb keha vähikombel punetama. Tuled välja ja jaaaa - võrdleksin kuuma duši alt väljaronimist jääauku hüppamisega. Tõmbad kaitsva päevakreemi näkku, hõõrud keha mandliõliga, kiirelt kikkis kehaosad kasukasse, sokid jalga. Vaikselt-vaikselt  läbi koridoride, et kergunes olevad pereliikmed oma tudumaale jääksid ja ukse kriuksumisega neid mitte ärkvele ajada.

Tunnistan, et töötamine võtab hetkel võimust ja sööb suurema osa energiast. No ja rasedus ka muidugi, kolme nädala pärast on ju pool tehtud! Kõik need 17+ nädalad on kuidagi ruttu läinud. Isegi kõht mahub veel tavalistesse teksastesse, kuigi vahel, kui istun ja need liiga ümber on, annab väike kõhuelanik enda ebamugavusest jäsemelöögiga teada. Daniel omandab helikiirusel igasuguseid tarvilikke elunippe, nagu tunneks, et läheb varsti vaja: kuidas nõusid pesta, mänguasjadel patareisid vahetada, endale asju külmkapist võtta, jalanõusid jalga panna, mähkmeid vahetada, koeraga jalutada. Ah, ta on üldse nii armas, et vahepeal võtab täitsa sõnatuks. 

Minu paljud jooksvad töömured on lahendunud, hetkel naudin täiega tööl käimist. Asjad on organiseeritud, tiim töötab koos suurepäraselt ja lapsed...heh, neil on alati miskit varuks! Ma olen oma rühma lastesse hullult kiindunud ja ära minemine saab raske olema. 

Reedel ehmatasin oma töökaaslased surnuks, sest pea hakkas ringi käima ja viskasin põrandale pikali, sest ma ei saanud väga hästi hingata, sest kuramuse konditsioneer oli +104 peal ja undas kuuma auru välja. Lisada juurde veel ka madalavõitu raud ja vererõhk. Olukorrale lisasid draamatilisust minu slaavilikud krokodillipisarad (loe: emotsionaalsed rasedapisarad). Hea, et kiirabit veel välja ei kutsutud. Õnneks suutsime mind värske õhu kätte toimetada ja olukord lahenes kümne minuti pärast totaalselt minu kasuks. Sain hingamisprobleemist ja pearinglusest jagu. 

F#cking high ehk söömise - ja mõnulemise väljasõit Busseltoni: 


Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

IGA müüja ja Australia Post

Tahtsin algselt kirjutada kunagisest "valge Austraalia poliitikast" ja viidata naljakatele 60´ndate promoklippidele, mis Suurbritannia töölisklassi Austraaliasse meelitasid ja brittide vastupropagandast, kuidas kodumaad ei tohiks ikka mingitel tingimustel reeta, aga siis kadusin jälle argitegevustesse ära ja hoopis kirjutan sellest, et Australia Post´iga 2 kg kaaluva saadetise saatmine Euroopasse, eriti veel Eestisse, läheb umbes sama palju maksma, kui on 10% Eesti-Austraalia edasi-tagasi pileti maksumusest.  Teine kord siis teab, kui midagi suuremat saata tahame, on mõistlikum endale piletid Eesti piletid osta ja saadetis ise kohale toimetada. 
Postitädid olid muidugi äärmiselt sõbralikud ja kuna esialgu kaalus pakk 2 kg ja 40 grammi, aitasid nad mul sellest üleliigset 40 grammist lahti saada pappkarbi erinevaid osasid lõikeriistaga nüsides. 
Ja siis üks noormees kohalikust IGA poest. Käin seal pea iga päev ja kuna pood asub umbes 300-400 m kaugusel meie elamisest, siis minge…

Vene köögi lemmikumad road: sõrnikud

Mees on heategevuslikul viktoriinil, laps sättis end magama ja koer tuulutab jalgu taeva poole hoides oma kõhualust. Kellelgi neist pole mulle ühtegi pretensiooni ning otsustasin õhtusöögiks midagi naiselikku, lihtsat ja minevikuhõngulist teha. 
Kapis oli kodujuustu, munasid, jahu, suhkrut, soodat, äädikat ja vanillisuhkrut ehk kõik vajalikud komponendid, et valmistada lapsepõlves tihti söödud tvoroznikuid (kutsutakse ka sõrnikeks). Minu meelest asendab Austraalias saadaolev kodujuust (cottage cheese) suurepäraselt originaalretseptis kasutatavat kohupiima. Kuna ta on meil siin selline vedelavõitu, siis peab rohkelt jahu panema, et asi kotletina koos püsiks ja ilusti läbi praeks.  
Kahjuks pole sõrnikute ajaloost kuigi palju teada, teatakse vaid nii palju, et esimese sõrniku valmistas keegi slaavlane. Sõrnikud kuuluvad ju korraga Valgevene, Ukraina ja Vene köögi toitude hulka. Miks kaks nime? Just sellepärast, et vanasti ei tuntud sellist piimatoodet nagu tvorog (творог on vene keeles ko…

Oh õudust: väga halvast (eesti) keelest

Kui ma veel tööl käisin, töötasin ühes osakonnas minu ema vanuse Austraalia päritolu naisega. Ta oli muidu hullult tore ja hoolitsev, aga kirjutada ei osanud. Aeg-ajalt küsis minu käest nõu, kuidas pikemaid ja keerulisemaid inglisekeelsed sõnu õigesti kirjutada. Sellised näiteks nagu accommodation, buffet, accidentally, experience, guarantee, ignorance...ja nii edasi. Ega ma, immigrant, asju 100%-lise täpsusega ei tea. Soovitasin tal korduma kippuvate sõnade osas mingid õigekirja seosed luua. Et lõpuks asjad meelde jääksid. 
Ükskord ühel osakonna koosolekul tuli jutuks e-maili kommunikatsioon klientidega ja ülemus pidi nii mõnelegi meelde tuletama, et kirja alustatakse elementaarsetest viisakusväljenditest nagu hello, good morning, evening, afternoon. Sellel samal kokkusaamisel julges boss küsida minu kirjaoskamatu töökaaslase käest, et kuule, miks sa kirjavahetuses kõikide klientide peale karjud? Töökaaslane vaatas selle küsimusele peale bossile altkulmu otsa ja küsis üle, sest ta pol…