Otse põhisisu juurde

Bangkok

Bangkok tekitab minus vastakaid tundeid. Linn on täis ööpäev läbi tegutsevaid meelelahutuskohti. Klubid, pubid, baarid, restoranid, turud, tänava melu... Sõltumata nädalapäevast-kellaajast, saad võtta õlle või kokteili ning ennast vabalt tunda, võid minna tantsima, võid elusat muusikat kuulata, võid lasta teha massaaži, süüa erinevate maailma rahvaste toite, šopata. Kõike seda saab teha nii öösel kui ka päeval- vahet pole, mis kell parasjagu on. See linn ei maga.

Kui on aga esimene Bangkoki "vaimustus" üle läinud, hakkad märkama ka muid asju. Need punaste silmadega teenindajad, kes kellaajast hoolimata püüavad sinu vajadusi tipptasemel rahuldada, igavesti mööda tänavaid ringi uitavad konnakõristajatädid (kelle näod hakkavad sulle juba tuttavad tunduma), kes tahavad, et sa ostaksid nende käest need konnad ära, puudega inimesed, kes komberdavad mööda tänavaid või lamavad rahvamassi sees ning paluvad sinult armuandi, närvilised takso- ja tuk-tuki juhid, kes tahavad sind masina peale meelitada.

Mingi aeg hakkad nägema sellist Bangkoki.

Kui me sõitsime Chiang Maist Pattayasse, pidime jälle Bangkoki sõitma. Jõudsime Bangkoki kell 6 hommikul ja lasime ennast taksojuhil rongijaama sõidutada. Olin küll öisest bussisõidust väga väsinud, kuid suutsin siiski silmi lahti hoida: rong sõitis läbi selliste Bangkoki linnaosade, mida pole ükski väärikas reisijuht ealeski soovitanud külastada.

Üldiselt meenutas üks linnaosa, mida me läbi sõitsime, prügisorteerimisjaama, millele oli plekist katus peale ehitatud. See linnaosa on suur ja koosneb suvaliselt kokku klopsitud onnidest, mille taustal kõrguvad "Western property", "Italian property" jms pilvelõhkujad. Plekist ja plastmassist ehitatud onnides elavate inimeste varanatuke rippus onnide ees riidepuudel, mõne sellise onni ees rippus nii mõnegi lapse koolivorm.

Sõitsime Bangkokist kolmanda klassi rongiga Pattayasse, pilet maksis 31 bahti. Nii umbes 10 krooni. Kõveraks löödud ninaga ja paljaste jalgadega mees piilus mind, kui Andres aknast välja vaatas. Alguses ei tahtnud rongi aken kinni minna, vajus koguaeg alla, aga lõpuks suutis mu tugev kaaslane selle kinni panna.
Rongivaguni uksed olid lahti kogu sõidu ajal. Kuna me olime rongi viimases vagunis võis vahekäigus vabalt hoogu võtta ja rongi lõpust välja hüpata. Ma korraks isegi mõtlesin selle peale, aga siis mõtlesin, et miks küll?

Need teistsuguse Bangkoki vaated sobisid suurepäraselt vaadata kolmanda klassi rongi aknast.
Rong tegi iga viie minuti tagant peatuse ja inimesed voorisid rongist sisse ja välja. Igas peatuses ootasid 4-5 kodutut koera oma peremehe tagasitulemist. Lootuses leida peremees just sellest rongist jooksid koerad läbi kogu rongi ja nuusutasid tähelepanelikult. Üks selline koer hakkas isegi oma pooliku sabaga liputama. Aga selgus, et ta siiski ei kuulu sellele inimesele.



















































































Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Vene köögi lemmikumad road: sõrnikud

Mees on heategevuslikul viktoriinil, laps sättis end magama ja koer tuulutab jalgu taeva poole hoides oma kõhualust. Kellelgi neist pole mulle ühtegi pretensiooni ning otsustasin  õhtusöögiks midagi naiselikku, lihtsat ja minevikuhõngulist teha.  Kapis oli kodujuustu, munasid, jahu, suhkrut, soodat, äädikat ja vanillisuhkrut ehk kõik vajalikud komponendid, et valmistada lapsepõlves tihti söödud tvoroznikuid (kutsutakse ka sõrnikeks). Minu meelest asendab Austraalias saadaolev kodujuust ( cottage cheese ) suurepäraselt originaalretseptis kasutatavat kohupiima. Kuna ta on meil siin selline vedelavõitu, siis peab rohkelt jahu panema, et asi kotletina koos püsiks ja ilusti läbi praeks.   Kahjuks pole sõrnikute ajaloost kuigi palju teada, teatakse vaid nii palju, et esimese sõrniku valmistas keegi slaavlane. Sõrnikud kuuluvad ju korraga Valgevene, Ukraina ja Vene köögi toitude hulka. Miks kaks nime? Just sellepärast, et vanasti ei tuntud sellist piimatoodet nagu tvor...

Esmamulje Austraalia lasteaiast seestpoolt

Ma ei teagi täpselt, kust alustada oma esimeste tööpäevade muljete vahendamisega. Kas kõige hullemast või totaalselt vaikida ning lapsevanemaid Austraalia lasteaia sisekliima kirjeldamisega mitte šokeerida? Ma tahtsin tegelikult juba esimesel päeval end virtuaalsele paberile välja elada, aga siis olin vaimselt nii läbi, ja ikka kaalutlesin sisemuses - kas peaks selle tõe avalikkuse ette paiskama? Nimesid ma muidugi ei nimeta, üldistada ka ei saa, sest hetkel olen vaid ühes päevahoius/lastekeskuses töötanud ja kindlasti nende keskuste kvaliteeditasemed varieeruvad tugevalt. Võivad olla nagu öö ja päev! Minu oma on siis väga-väga tume öö. Nii tume, et isegi kobades väljapääsu ei leia!  Rääkides esmamuljest, siis pean välja tooma sellise tõsiasja, et minu lasteaia kõrval asub ALKOHOLIPOOD. Saate aru, drive-in alkopood on kohe lasteaia kõrvalhooneks. See üllatas mind väga, sest lasteaed, kus ma siis praktikat teen, asub vaikses Austraalia magalarajoonis, kus teisi poode ja muid as...

Austraaliast Eestisse tagasi kolimise võimalikkusest

Seekordsel Eesti külastusel on veidi teistsugune maik juures, täitsa algusest peale, veel enne lennupiletite broneerimist otsustasime, et kui Eestisse tuleme, siis vaatame teistsugusema pilguga ringi ja paneme Eesti elu nüansse kõrva taha - et kas meil oleks kunagi lootust siia tagasi tulla? Kellena? Milleks? Millal? Kaua võib välismaal majanduspõgenikena elada?! Millal me end ometi realiseerime!?   Eks neid segaseid läbimõtlematuid mõtteid on juba pikalt olnud. Kui nüüd, pea kuu aega Eestis aega veetnuna Eestisse tagasi kolimise idee realiseerimise tõenäosust hinnata, pean kahetsusega tõdema, et see tundub üsna võimatu. Ma ei tea, kuidas minu pere meespool tunneb, aga mina tunnen end Eestis olles võõrkehana. Kui nüüd mõelda, siis olen alati tundnud. Ma tean kindlalt, et Eestisse tagasi kolides hakkaks minu süda kripeldama - et mis kõik asjad elus tegemata ja nägemata jäävad. Austraalia elu ja -stiil on meid paljude unistusteni lähemale viinud või aidanud neid isegi sisuliselt...