Otse põhisisu juurde

Päike võtab mõistuse

Käisin just mõnekümne meetri kaugusel asuva Woolworthsi poe ees pangaautomaadi juures üllal eesmärgil sularaha välja võtta.

Minu ette trügis aga närviline ja ebastabiilne klient, kes oli tõenäoliselt tänasest Darwini päikesest piste saanud ja ei suutnud millestki aru saada. Endal tal polnud pangakaartigi kaasas!
Ta jooksis kaootiliselt kord pangaautomaadi juurde, siis jälle poe ukse juurde, siis tegi paar tiiru ümber posti ja siis alustas oma ringi algusest peale.
Siis, kui ma lõpuks pangaautomaadi juurde pääsesin, tegi häbematu klient sellise lükke, et ta hüppas minu jala peale, kergitas ennast uudishimulikult ja tahtis minu kontojääki näha.

"Niimoodi küll ei saa, sa häbematu proua tänavarott," ütlesin ma talle sulaselges eesti keeles ja raputasin oma jala pealt maha. Kuigi tõenäoliselt siinsed rotid ei saa eesti keelest aru ja mõistavad ainult inglise keelt. Rott tuli minu jala pealt maha ja jätkas oma amokki jooksmist.

Inimesed, kes poest väljusid ja poodi sisenesid või lihtsalt mööda kõndisid kiljusid hullunud rotti nähes. Tšikid hüppasid oma kuttidele sülle, lastel tekkis paaniline huvi selle elusolendi vastu. Mõned jäid ükskõikseks ja ei teinud segaduses olnud rotist üldse välja.

Ma jäin üsna külmaks, sest rotid võivad olla küll räpased loomad, kuid nad on üsna intelligentsed.
Ja mulle meeldivad intelligentsed olendid. See konkreetne isend oli oma intelligentsi millegi pärast kaotanud, sest minu meelest ükski endast lugupidav rott ei tohiks avalikkuses endale sellist käitumist lubada.

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Vene köögi lemmikumad road: sõrnikud

Mees on heategevuslikul viktoriinil, laps sättis end magama ja koer tuulutab jalgu taeva poole hoides oma kõhualust. Kellelgi neist pole mulle ühtegi pretensiooni ning otsustasin  õhtusöögiks midagi naiselikku, lihtsat ja minevikuhõngulist teha.  Kapis oli kodujuustu, munasid, jahu, suhkrut, soodat, äädikat ja vanillisuhkrut ehk kõik vajalikud komponendid, et valmistada lapsepõlves tihti söödud tvoroznikuid (kutsutakse ka sõrnikeks). Minu meelest asendab Austraalias saadaolev kodujuust ( cottage cheese ) suurepäraselt originaalretseptis kasutatavat kohupiima. Kuna ta on meil siin selline vedelavõitu, siis peab rohkelt jahu panema, et asi kotletina koos püsiks ja ilusti läbi praeks.   Kahjuks pole sõrnikute ajaloost kuigi palju teada, teatakse vaid nii palju, et esimese sõrniku valmistas keegi slaavlane. Sõrnikud kuuluvad ju korraga Valgevene, Ukraina ja Vene köögi toitude hulka. Miks kaks nime? Just sellepärast, et vanasti ei tuntud sellist piimatoodet nagu tvorog (творог on

Mis või kes on stromatoliit?

Stromatoliit on sinikate (sinivetikad) ja osa bakterite elutegevuse toimel mere- või magevees tekkiv lubiainest moodustis. Stromatoliite on enim troopilises madalas merevees, kus vee soolsus kõigub. Stromatoliidid on kujult korrapäratud, mügarjad, koorikjad või sammasjad, nende pikkus ulatub mõne meetrini ja kõrgus on 1,2 meetrit. Siseehituselt on nad peenekihilised, kiirjad või teralised. Neid leidub Eelkambriumi setteist alates. http://www.ut.ee/BGGM/eluareng/stromatoliit.html Cervantese läheduses ringi uidates nägime unikaalseid fossiilseid moodustisi, mille väärtust poleks me tõenäoliselt Aivo ja Aave selgitustööta mõista suutnud. Aga näed sa, elu käib kummalisi radu pidi ja me saime nende pool Perthis grillõhtul personaalse lühiloengu stromatoliitide teemal. Geoloogide sõnul pidid maailma vanimad stromatoliidid just Lääne-Austraalias asuma ja nende nägemine siin kindlasti asi, millega võiks teatud seltskonnas täitsa uhkustada. Väärtust stromatoliitidele pidi lisama see, et nad on

Põnnidega telkimise kogemusest

Mul paluti väga intrigeerival teemal kirjutada ehk mida me sööme, aga ma kogun veidi julgust ja inspiratsiooni, kuidas sellest võimalikult poliitkorrektselt kirjutada. Nõnda, et inimestele kirjutis taimetoidulisuse propageerimisena ei tunduks, samas ise ei taha ka väga üksikasjadesse laskuda, sest inimestel on kombeks uurida ajuvabasid ja asjasse mitte puutuvaid asju stiilis, kust sa oma valku saad ja kas võtad B12 vitamiine lisandina.  Aga sellest kõigest äkki järgmises postituses? Või kui mind juba sissejuhatuses kividega loopima hakatakse, siis võib-olla jätan selle teema enda tervise huvides kajastamata. Nagu tead voodielust kirjutamisega. Kõik teavad, et see toimub, aga üksikasjadesse ei tahaks pühendatud olla.  Praegu tahaks rääkida kiire loo meie aastavahetusest. Algas see seiklus pastaka keerutusega. Istusin ilusal päikesepaistelisel päeval, vaatasin kaugusesse ja siis tuli välkmõte - et läheks õige aastavahetuseks kogu perega telkima! Helistasin Andresele. See on ju s