Otse põhisisu juurde

Nädal elust

Uudistes Mussa Kussa ja Nostradamus, raadiost ikka Rihanna ja Eminem, Kurru Nurru ei saa jälle voodist välja, dušš soe ja diskreetne Victoria Secret, hommikuks allkirjajuust ja väike ergutustants, telefonis sõbrad jälle uuendavad elu, sul pole mida uuendada, annad istekoha üksikule isale kahe väikelapsega, töökaaslased toidavad munadepühade šokolaadimunadega ja küsivad, kuna sa paksuks lähed, planeerivad sulle Austraalia tüdrukuteõhtut Horny Little Devils stiilis , foorumis inimesed tahavad teada saada ja ei kuula, sugulased abielluvad ja lahutavad, lollid võtavad igal pool sõna ja tarkadel on kahjuks muudki teha, samal ajal kollased virsikud mädanevad ja basiilik vajub, pargis ehitatatakse puure hullunud vormelifännidele ning litsid teevad tööd, Prantsuse Polüneesia vast ei vaju ja ikka ootab ära, kalmaare praaditakse 5 minutit ja paprika on toorelt parim, vesi jäätub ja jää sulab, India vunts annab sulle dollarise kohvi 80 sendiga, kui jagad tema telefonibumbrit, täitsa tasuta saab kohvi ühe põsemusi eest, ülemus toob töölauale õlut ja avab selle hammastega, ikkagi detsembris abielluv Itaalia mafiooso, uurid mille jaoks kasutatakse "vac pumpi" ja kuhu saaks oma B+ verd anda, läbilõhki oma toidab armastust valgete liiliate ja punaste tulpidega, teed talle maitsvat lõhet ja triigid särki ning jälle on kogu maailm tasakaalus.

Oled rõõmus ja õnnelik ning ei igatse tagasi. Iga päev öeldakse sulle kui tähtis ja vajalik sa siin oled.

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

IGA müüja ja Australia Post

Tahtsin algselt kirjutada kunagisest "valge Austraalia poliitikast" ja viidata naljakatele 60´ndate promoklippidele, mis Suurbritannia töölisklassi Austraaliasse meelitasid ja brittide vastupropagandast, kuidas kodumaad ei tohiks ikka mingitel tingimustel reeta, aga siis kadusin jälle argitegevustesse ära ja hoopis kirjutan sellest, et Australia Post´iga 2 kg kaaluva saadetise saatmine Euroopasse, eriti veel Eestisse, läheb umbes sama palju maksma, kui on 10% Eesti-Austraalia edasi-tagasi pileti maksumusest.  Teine kord siis teab, kui midagi suuremat saata tahame, on mõistlikum endale piletid Eesti piletid osta ja saadetis ise kohale toimetada. 
Postitädid olid muidugi äärmiselt sõbralikud ja kuna esialgu kaalus pakk 2 kg ja 40 grammi, aitasid nad mul sellest üleliigset 40 grammist lahti saada pappkarbi erinevaid osasid lõikeriistaga nüsides. 
Ja siis üks noormees kohalikust IGA poest. Käin seal pea iga päev ja kuna pood asub umbes 300-400 m kaugusel meie elamisest, siis minge…

Põnnidega telkimise kogemusest

Mul paluti väga intrigeerival teemal kirjutada ehk mida me sööme, aga ma kogun veidi julgust ja inspiratsiooni, kuidas sellest võimalikult poliitkorrektselt kirjutada. Nõnda, et inimestele kirjutis taimetoidulisuse propageerimisena ei tunduks, samas ise ei taha ka väga üksikasjadesse laskuda, sest inimestel on kombeks uurida ajuvabasid ja asjasse mitte puutuvaid asju stiilis, kust sa oma valku saad ja kas võtad B12 vitamiine lisandina. 
Aga sellest kõigest äkki järgmises postituses? Või kui mind juba sissejuhatuses kividega loopima hakatakse, siis võib-olla jätan selle teema enda tervise huvides kajastamata. Nagu tead voodielust kirjutamisega. Kõik teavad, et see toimub, aga üksikasjadesse ei tahaks pühendatud olla. 
Praegu tahaks rääkida kiire loo meie aastavahetusest. Algas see seiklus pastaka keerutusega. Istusin ilusal päikesepaistelisel päeval, vaatasin kaugusesse ja siis tuli välkmõte - et läheks õige aastavahetuseks kogu perega telkima! Helistasin Andresele. See on ju selline ava…

Vene köögi lemmikumad road: sõrnikud

Mees on heategevuslikul viktoriinil, laps sättis end magama ja koer tuulutab jalgu taeva poole hoides oma kõhualust. Kellelgi neist pole mulle ühtegi pretensiooni ning otsustasin õhtusöögiks midagi naiselikku, lihtsat ja minevikuhõngulist teha. 
Kapis oli kodujuustu, munasid, jahu, suhkrut, soodat, äädikat ja vanillisuhkrut ehk kõik vajalikud komponendid, et valmistada lapsepõlves tihti söödud tvoroznikuid (kutsutakse ka sõrnikeks). Minu meelest asendab Austraalias saadaolev kodujuust (cottage cheese) suurepäraselt originaalretseptis kasutatavat kohupiima. Kuna ta on meil siin selline vedelavõitu, siis peab rohkelt jahu panema, et asi kotletina koos püsiks ja ilusti läbi praeks.  
Kahjuks pole sõrnikute ajaloost kuigi palju teada, teatakse vaid nii palju, et esimese sõrniku valmistas keegi slaavlane. Sõrnikud kuuluvad ju korraga Valgevene, Ukraina ja Vene köögi toitude hulka. Miks kaks nime? Just sellepärast, et vanasti ei tuntud sellist piimatoodet nagu tvorog (творог on vene keeles ko…