Otse põhisisu juurde

Palawani maa-alune jõgi

Füsioloogiline kell käib täiega Melbourne ajatsooni järgi, haigutame võidu siin, kuigi Manilas veel õhtu poisikene. Läksime veidi rummi maitsemisega hoogu ning praeguseks 0,7 liitrist alles vaid üksikud tilgad. Homme söön seda haput kalasuppi hommikusöögiks, ausõna!

Päev oli erakordne, värviline ja meeldejääv. Selles suhtes ei pea elu raiskamise piinadega voodisse minema. Paadiretke käigus sattusime rahvusvahelisse seltskonda, kus me tegelikult ennast viimasel ajal kõige mugavalt tunneme. Hea ja lõbusa seltskonna retseptiks on: võta üks ehe sakslane, prantsusekeelne kanadalane, ebatüüpiline ameeriklane, lokkis belglane ja kaks rahuldamatu suhtlemisvajadusega eestlast, lisa neile paras kogus nilbet filipiinot ja tulemusega võib päris rahule jääda.

Muidu, Palawani underground river on päris huvitav elamus, maa-alune jõgi ikkagi ja täitsa pime on ikka valguseta, peaks mainima. Nägime maa-aluse jõe karstikoobastes Sharon Stone´i, peenisega seent, kahte musta tantsivat kassi, tervet piiblilugu, Titanicu vööri, ratsut, hiiglaslikku maisi, küüslauku, kakaouba. Kõike võis näha, lase vaid oma fantaasial lennata!
Tundub, et need inimesed, kes kõik need koopa moodustised avastanud ja nimetanud, on rohkelt mingeid aineid sisse hinganud, sest isegi mul (üsna elava fantaasiaga inimesel) läks tükk aega aega, et stalaktiitidest moodustunud paljas Sharon Stone endale ette kujutada.

Ja näpunäiteid tulevastele reisijatele, et kui vaatad lakke, siis ütle wow asemel mmm, sest vastasel juhul satub su suhu Holy Shit (täpsemalt Holy Bat Shit) Holy Wateri asemel. 

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

IGA müüja ja Australia Post

Tahtsin algselt kirjutada kunagisest "valge Austraalia poliitikast" ja viidata naljakatele 60´ndate promoklippidele, mis Suurbritannia töölisklassi Austraaliasse meelitasid ja brittide vastupropagandast, kuidas kodumaad ei tohiks ikka mingitel tingimustel reeta, aga siis kadusin jälle argitegevustesse ära ja hoopis kirjutan sellest, et Australia Post´iga 2 kg kaaluva saadetise saatmine Euroopasse, eriti veel Eestisse, läheb umbes sama palju maksma, kui on 10% Eesti-Austraalia edasi-tagasi pileti maksumusest.  Teine kord siis teab, kui midagi suuremat saata tahame, on mõistlikum endale piletid Eesti piletid osta ja saadetis ise kohale toimetada. 
Postitädid olid muidugi äärmiselt sõbralikud ja kuna esialgu kaalus pakk 2 kg ja 40 grammi, aitasid nad mul sellest üleliigset 40 grammist lahti saada pappkarbi erinevaid osasid lõikeriistaga nüsides. 
Ja siis üks noormees kohalikust IGA poest. Käin seal pea iga päev ja kuna pood asub umbes 300-400 m kaugusel meie elamisest, siis minge…

Põnnidega telkimise kogemusest

Mul paluti väga intrigeerival teemal kirjutada ehk mida me sööme, aga ma kogun veidi julgust ja inspiratsiooni, kuidas sellest võimalikult poliitkorrektselt kirjutada. Nõnda, et inimestele kirjutis taimetoidulisuse propageerimisena ei tunduks, samas ise ei taha ka väga üksikasjadesse laskuda, sest inimestel on kombeks uurida ajuvabasid ja asjasse mitte puutuvaid asju stiilis, kust sa oma valku saad ja kas võtad B12 vitamiine lisandina. 
Aga sellest kõigest äkki järgmises postituses? Või kui mind juba sissejuhatuses kividega loopima hakatakse, siis võib-olla jätan selle teema enda tervise huvides kajastamata. Nagu tead voodielust kirjutamisega. Kõik teavad, et see toimub, aga üksikasjadesse ei tahaks pühendatud olla. 
Praegu tahaks rääkida kiire loo meie aastavahetusest. Algas see seiklus pastaka keerutusega. Istusin ilusal päikesepaistelisel päeval, vaatasin kaugusesse ja siis tuli välkmõte - et läheks õige aastavahetuseks kogu perega telkima! Helistasin Andresele. See on ju selline ava…

Vene köögi lemmikumad road: sõrnikud

Mees on heategevuslikul viktoriinil, laps sättis end magama ja koer tuulutab jalgu taeva poole hoides oma kõhualust. Kellelgi neist pole mulle ühtegi pretensiooni ning otsustasin õhtusöögiks midagi naiselikku, lihtsat ja minevikuhõngulist teha. 
Kapis oli kodujuustu, munasid, jahu, suhkrut, soodat, äädikat ja vanillisuhkrut ehk kõik vajalikud komponendid, et valmistada lapsepõlves tihti söödud tvoroznikuid (kutsutakse ka sõrnikeks). Minu meelest asendab Austraalias saadaolev kodujuust (cottage cheese) suurepäraselt originaalretseptis kasutatavat kohupiima. Kuna ta on meil siin selline vedelavõitu, siis peab rohkelt jahu panema, et asi kotletina koos püsiks ja ilusti läbi praeks.  
Kahjuks pole sõrnikute ajaloost kuigi palju teada, teatakse vaid nii palju, et esimese sõrniku valmistas keegi slaavlane. Sõrnikud kuuluvad ju korraga Valgevene, Ukraina ja Vene köögi toitude hulka. Miks kaks nime? Just sellepärast, et vanasti ei tuntud sellist piimatoodet nagu tvorog (творог on vene keeles ko…