Otse põhisisu juurde

Avaldamiskõlbulik või mitte päris?

Sõime eile hommikust, lõunat ja õhtust. Koju jõudes paneme raadio mängima, Andres viis eile prügikasti välja, kastis taimi. Ma käisin mitu korda pissil. Tegime trenni, kammisin juukseid, kohe panen pesu pesema ja õhtul sööme õhtusööki! Imeline eks? 

Mu juuksed ja küüned on viimasest lõikamisest saati kasvanud. Ühel päeval kui tegime erinevatest herneliikidest salatit, vaevasid kõhtu gaasikesed. Hommikuti ringutan ja pesen hambaid- naeratan endale peeglisse ja mõtlen, et küll ma olen ainulaadne. Peaks sellest pilti tegema ja teiega jagama.

Mõned kindlasti arvavad, et mul on hoopiski palavik ja peaksin oma imelised jalakesed voodisse viima, aga ei...mul on veel terve hunnik tegemisi jagada teiega, sest pole ju nii ammu kirjutanud. Mõistlikud inimesed saavad aru, et tegemist on väga kangekraadilise irooniaga, mille rohkuses ma seda kirjutan. Ja õigesti teevad. 
 
Ma ei arva, et kõik peaksid teadma, mis järjekorras ma igapäevaseid protseduure teen. Ja soovitan inimestel enne teistega jagamist, kirjutamist ja oma eraelu avaldamist tuhat korda läbi mõelda- mida see annab ja kas on mõistlik kõike kirjutada, mida sülg suhu toob? Lihtsalt, öösel läheb peale sinu veel päris mitu inimest magama, hommikuti sööb pea terve inimkond hommikusööki ning veed tulevad ära kõikidel rasedatel naistel.

Ma arvan, et inimestel peab olema võimalus oma arvamuse avaldamiseks, aga no kuulge, see pole kellegi arvamus ega midagi- eraelulised detailid võiksid oma päeviku tarbeks jätta ja muredest-rõõmudest sõpradele rääkida. Terve maailm ei pea teadma. Ja kui lõpuni aus olla, siis ma ei oska isegi midagi selle teadmisega peale hakata ja kui veelgi ausam olla, siis millegi pärast ei huvita ka.

Lood on teised, kui sa kirjutad sellistest asjadest oma blogis. Mul on alati võimalus seal mitte käia, sinna lehele mitte minna ja kirjutatavaid asju mitte lugeda. Kui ei huvita ja häirib, siis lihtsalt ei lähe. Kui sa aga ronid teisele inimesele sõbralisti, siis võiksid ikkagi oma "uudistes" mingisuguse sitafiltri rakendada ja kõik kodus olemasolevad tehnikavidinad ei pea su igast liigutusest Facebookis raporteerima, kõik su titapildid ei pea kuskil üleval olema. 

Ma tahaks teada, mida sina, jah sina kui minu algkooli pinginaaber või naabripoiss korda saadad, mitte lugeda, kui mitmekümnes päev su lapse sündimisest juba möödas on ja mis värvi olid ta tänased mähkmed. 

Muidugi ma tahaks näha kord või kaks, kuidas su laps välja näeb või kuidas su kass on kasvanud, aga inimesed, iga inimese sees on isiksus- huvide, hobide, isikupärade ja unistustega. Ärge seda unustage. Jäägem ikkagi isiksusteks, mitte saagem üliefektiivseteks mähkmevahetajateks ja kodukombainideks.

Alfaemaste teemal peaks täiesti eraldi postituse tekitama. Mul on lihtsalt katel veidi üle keenud, soovid inimesele möödaminnes õnne järjekordse poisi-tüdruku saabumisel ja saad kogu selle pasarahe, mille oleks pidanud alfaemase ema, isa, õde, vend, vanaema või elukaaslane saama. Ah sina ei tea lapsekasvatamisest midagi, sulle pole neid pisirõõme antud ja elu on üleüldse lasteta mõttetu. Nagu ma oleks targutanud, õpetanud või vastupidist väitnud? Mis teil viga on, emased? Miks te arvate, et te olete nii kuradima privileegitud? Peast täitsa ära keeranud? Soovid "Palju õnne" ja saad kogu selle pasa, mida keegi pole kunagi viitsinud ja suutnud ära kuulata. 

Punkt. Rohkem sellest ei räägi.

Kommentaarid

Postita kommentaar

Populaarsed postitused sellest blogist

Vene köögi lemmikumad road: sõrnikud

Mees on heategevuslikul viktoriinil, laps sättis end magama ja koer tuulutab jalgu taeva poole hoides oma kõhualust. Kellelgi neist pole mulle ühtegi pretensiooni ning otsustasin  õhtusöögiks midagi naiselikku, lihtsat ja minevikuhõngulist teha.  Kapis oli kodujuustu, munasid, jahu, suhkrut, soodat, äädikat ja vanillisuhkrut ehk kõik vajalikud komponendid, et valmistada lapsepõlves tihti söödud tvoroznikuid (kutsutakse ka sõrnikeks). Minu meelest asendab Austraalias saadaolev kodujuust ( cottage cheese ) suurepäraselt originaalretseptis kasutatavat kohupiima. Kuna ta on meil siin selline vedelavõitu, siis peab rohkelt jahu panema, et asi kotletina koos püsiks ja ilusti läbi praeks.   Kahjuks pole sõrnikute ajaloost kuigi palju teada, teatakse vaid nii palju, et esimese sõrniku valmistas keegi slaavlane. Sõrnikud kuuluvad ju korraga Valgevene, Ukraina ja Vene köögi toitude hulka. Miks kaks nime? Just sellepärast, et vanasti ei tuntud sellist piimatoodet nagu tvor...

Esmamulje Austraalia lasteaiast seestpoolt

Ma ei teagi täpselt, kust alustada oma esimeste tööpäevade muljete vahendamisega. Kas kõige hullemast või totaalselt vaikida ning lapsevanemaid Austraalia lasteaia sisekliima kirjeldamisega mitte šokeerida? Ma tahtsin tegelikult juba esimesel päeval end virtuaalsele paberile välja elada, aga siis olin vaimselt nii läbi, ja ikka kaalutlesin sisemuses - kas peaks selle tõe avalikkuse ette paiskama? Nimesid ma muidugi ei nimeta, üldistada ka ei saa, sest hetkel olen vaid ühes päevahoius/lastekeskuses töötanud ja kindlasti nende keskuste kvaliteeditasemed varieeruvad tugevalt. Võivad olla nagu öö ja päev! Minu oma on siis väga-väga tume öö. Nii tume, et isegi kobades väljapääsu ei leia!  Rääkides esmamuljest, siis pean välja tooma sellise tõsiasja, et minu lasteaia kõrval asub ALKOHOLIPOOD. Saate aru, drive-in alkopood on kohe lasteaia kõrvalhooneks. See üllatas mind väga, sest lasteaed, kus ma siis praktikat teen, asub vaikses Austraalia magalarajoonis, kus teisi poode ja muid as...

Austraaliast Eestisse tagasi kolimise võimalikkusest

Seekordsel Eesti külastusel on veidi teistsugune maik juures, täitsa algusest peale, veel enne lennupiletite broneerimist otsustasime, et kui Eestisse tuleme, siis vaatame teistsugusema pilguga ringi ja paneme Eesti elu nüansse kõrva taha - et kas meil oleks kunagi lootust siia tagasi tulla? Kellena? Milleks? Millal? Kaua võib välismaal majanduspõgenikena elada?! Millal me end ometi realiseerime!?   Eks neid segaseid läbimõtlematuid mõtteid on juba pikalt olnud. Kui nüüd, pea kuu aega Eestis aega veetnuna Eestisse tagasi kolimise idee realiseerimise tõenäosust hinnata, pean kahetsusega tõdema, et see tundub üsna võimatu. Ma ei tea, kuidas minu pere meespool tunneb, aga mina tunnen end Eestis olles võõrkehana. Kui nüüd mõelda, siis olen alati tundnud. Ma tean kindlalt, et Eestisse tagasi kolides hakkaks minu süda kripeldama - et mis kõik asjad elus tegemata ja nägemata jäävad. Austraalia elu ja -stiil on meid paljude unistusteni lähemale viinud või aidanud neid isegi sisuliselt...