Otse põhisisu juurde

Cairnsi ümbruse kristalsed kaskaadid

Tundub nagu tegu oleks süütu vaarikasugulasega, tegelikult nii mürgine, et kõrvetab käe otsast. 
Soovitame romantikutele ja üksindust vajavatele seda kohta, peale meie oli seal veel kaks inimest. 
Sealsetest koskedest ehk kõige suuremad. 
Vesi oli tegelikult jääkülm ja ma/me ei oleks mingi hinna eest sinna ujuma läinud. 
Lähedamalt uurides selgus, et 5. raseduskuul vette minemine oleks eluohtlik olnud. 
Harjustasime kohalike moodi tantsimist. 


Cairnsi juures on selline koht nagu Crystal Cascades. Cairnsist 10 km kaugusel. Tee sinna läheb läbi mõnusa paksu vihmametsa ja mägede. Ei midagi wow-ütlema panevat, aga kui peaks aega üle jääma ja keha vajab  kuumal suvepäeval kosutust, siis seda saab vabalt teha sealsete koskete jääkülmas vees. Läksime ka suure hurraaga, et lähme ujuma, aga kui kohale jõudsime, hakkas Andres kahtlema, kust kohast on kohalikud nii teadlikud, et mõned jõekrokodillid vahepeal nendesse kaskaadidesse ei satu. Igatahes, mina ujumiseks mehelt luba ei saanud, põhjendusega, et põhjas võivad libedad kivid olla ja krokodillid võivad hulljulgeid ujuma minevaid inimesi varitseda. Ma ei pannud seda hetke üldse tähele, mil ta nii ettevaatlikuks ja reserveerituks muutus! Aga olgu rahu maa peal. Tegelikult oli vesi väga külm ja ma nagunii poleks läinud. Korralik ujumis-ja suplemisvesi peaks ikka +26 kanti jääma (minimaalselt)! 

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

IGA müüja ja Australia Post

Tahtsin algselt kirjutada kunagisest "valge Austraalia poliitikast" ja viidata naljakatele 60´ndate promoklippidele, mis Suurbritannia töölisklassi Austraaliasse meelitasid ja brittide vastupropagandast, kuidas kodumaad ei tohiks ikka mingitel tingimustel reeta, aga siis kadusin jälle argitegevustesse ära ja hoopis kirjutan sellest, et Australia Post´iga 2 kg kaaluva saadetise saatmine Euroopasse, eriti veel Eestisse, läheb umbes sama palju maksma, kui on 10% Eesti-Austraalia edasi-tagasi pileti maksumusest.  Teine kord siis teab, kui midagi suuremat saata tahame, on mõistlikum endale piletid Eesti piletid osta ja saadetis ise kohale toimetada. 
Postitädid olid muidugi äärmiselt sõbralikud ja kuna esialgu kaalus pakk 2 kg ja 40 grammi, aitasid nad mul sellest üleliigset 40 grammist lahti saada pappkarbi erinevaid osasid lõikeriistaga nüsides. 
Ja siis üks noormees kohalikust IGA poest. Käin seal pea iga päev ja kuna pood asub umbes 300-400 m kaugusel meie elamisest, siis minge…

Vene köögi lemmikumad road: sõrnikud

Mees on heategevuslikul viktoriinil, laps sättis end magama ja koer tuulutab jalgu taeva poole hoides oma kõhualust. Kellelgi neist pole mulle ühtegi pretensiooni ning otsustasin õhtusöögiks midagi naiselikku, lihtsat ja minevikuhõngulist teha. 
Kapis oli kodujuustu, munasid, jahu, suhkrut, soodat, äädikat ja vanillisuhkrut ehk kõik vajalikud komponendid, et valmistada lapsepõlves tihti söödud tvoroznikuid (kutsutakse ka sõrnikeks). Minu meelest asendab Austraalias saadaolev kodujuust (cottage cheese) suurepäraselt originaalretseptis kasutatavat kohupiima. Kuna ta on meil siin selline vedelavõitu, siis peab rohkelt jahu panema, et asi kotletina koos püsiks ja ilusti läbi praeks.  
Kahjuks pole sõrnikute ajaloost kuigi palju teada, teatakse vaid nii palju, et esimese sõrniku valmistas keegi slaavlane. Sõrnikud kuuluvad ju korraga Valgevene, Ukraina ja Vene köögi toitude hulka. Miks kaks nime? Just sellepärast, et vanasti ei tuntud sellist piimatoodet nagu tvorog (творог on vene keeles ko…

Oh õudust: väga halvast (eesti) keelest

Kui ma veel tööl käisin, töötasin ühes osakonnas minu ema vanuse Austraalia päritolu naisega. Ta oli muidu hullult tore ja hoolitsev, aga kirjutada ei osanud. Aeg-ajalt küsis minu käest nõu, kuidas pikemaid ja keerulisemaid inglisekeelsed sõnu õigesti kirjutada. Sellised näiteks nagu accommodation, buffet, accidentally, experience, guarantee, ignorance...ja nii edasi. Ega ma, immigrant, asju 100%-lise täpsusega ei tea. Soovitasin tal korduma kippuvate sõnade osas mingid õigekirja seosed luua. Et lõpuks asjad meelde jääksid. 
Ükskord ühel osakonna koosolekul tuli jutuks e-maili kommunikatsioon klientidega ja ülemus pidi nii mõnelegi meelde tuletama, et kirja alustatakse elementaarsetest viisakusväljenditest nagu hello, good morning, evening, afternoon. Sellel samal kokkusaamisel julges boss küsida minu kirjaoskamatu töökaaslase käest, et kuule, miks sa kirjavahetuses kõikide klientide peale karjud? Töökaaslane vaatas selle küsimusele peale bossile altkulmu otsa ja küsis üle, sest ta pol…