Otse põhisisu juurde

Mittepraegu-perekond

Jack Russelli terjerid on rahutud tegelased. Kui me ta umbes aasta aega tagasi võtsime, ei teadnud täpsemalt, mida JRT energilisuse all silmas peetakse. Mõtlesime, et oh, me oleme isegi rahutud ja energilised, ei taha endale ju mingit pidevalt magavat ja mitte energilist sõpra võtta. Kui üldiselt öeldakse, et JRT peab päevas saama tund aega liikumist, siis üks põhjalikum veeb, kust ma viimasel ajal tõu eripärade kohta loen, ütleb, et kaks tundi päevas ja väga aktiivset liikumist. Kui ei saa, siis hakkab pahandusi tegema ja masenduma. 

Oleme temaga praktiliselt iga päev jalutanud. Mõned üksikud päevad on välja jäänud, aga päevadesse ümberarvutatuna võime julgelt kinnitada, et oleme aasta jooksul vähemalt 330 korda jalutamas käinud. Hakkasime nüüd ülepäeviti koeraga jooksmas käima ja tundub, et see väsitab koera oluliselt vähem kui meid, aga siiski...väsitab! Muidu pärast tavalist tunnist jalutust suudab koer veel kolm tundi palliga mängida...kui jooksmas käidud, siis ainult kaks tundi :)

Igatahes, olles päevad läbi kodus koera seltsis olen teda oluliselt paremini tundma õppinud. Kui ta hakkab rahutuks muutuma, ütlen, et Zac, varsti läheme jalutama. Ausõna, varsti. Aaaaga MITTTTTE PRAEEEGU. Ma ei tea, kas ta sellest "mitte praegu" nüansist aru saab, aga nii kui kuuleb sõna "jalutama", paraneb ta meeleolu ja ta hakkab hoolikalt jalutama minemise märke ootama: titt pannakse kärru, tagauks lukustatakse, perenaine joob paar klaasi vett, käib pissil ja võtab kapist rihma. Igatahes, see MITTE PRAEGU väljend on meie igapäevaelu saatjaks hakanud. Me ei ole isegi mañana perekond. Me oleme mittepraegu-perekond.  

Andres, ma panen pesu pesema...Aga MITTE PRAEGU.
Viktoria, ma niidan muru ära...Aga MITTE PRAEGU.
Ma teen kardinad parajaks...Aga MITTE PRAEGU.
Ma lähen jooksma...AGA MITTE PRAEGU.

Tavaliselt tehakse kohe ja praegu ära sellised asjad nagu:
  • Lähen magan natuke. 
  • Võtan külmkapist jäätist.
  • Puhkan jalga. 
  • Peesitan päikese käes. 
  • Kuulan linnulaulu.
  • Loen ajakirja/raamatut/ajalehte. 
  • Teen vahvleid.
Kui aus olla, siis millegi pärast on "mitte praegu" tegevusi tunduvalt rohkem, kui "kohe praegu" tegevusi. Sellepärast tulebki neid kohutavaid rohkeid "mitte praegu" tegevusi balansseerida väheste "kohe praegu" tegevustega. 


Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

IGA müüja ja Australia Post

Tahtsin algselt kirjutada kunagisest "valge Austraalia poliitikast" ja viidata naljakatele 60´ndate promoklippidele, mis Suurbritannia töölisklassi Austraaliasse meelitasid ja brittide vastupropagandast, kuidas kodumaad ei tohiks ikka mingitel tingimustel reeta, aga siis kadusin jälle argitegevustesse ära ja hoopis kirjutan sellest, et Australia Post´iga 2 kg kaaluva saadetise saatmine Euroopasse, eriti veel Eestisse, läheb umbes sama palju maksma, kui on 10% Eesti-Austraalia edasi-tagasi pileti maksumusest.  Teine kord siis teab, kui midagi suuremat saata tahame, on mõistlikum endale piletid Eesti piletid osta ja saadetis ise kohale toimetada. 
Postitädid olid muidugi äärmiselt sõbralikud ja kuna esialgu kaalus pakk 2 kg ja 40 grammi, aitasid nad mul sellest üleliigset 40 grammist lahti saada pappkarbi erinevaid osasid lõikeriistaga nüsides. 
Ja siis üks noormees kohalikust IGA poest. Käin seal pea iga päev ja kuna pood asub umbes 300-400 m kaugusel meie elamisest, siis minge…

Põnnidega telkimise kogemusest

Mul paluti väga intrigeerival teemal kirjutada ehk mida me sööme, aga ma kogun veidi julgust ja inspiratsiooni, kuidas sellest võimalikult poliitkorrektselt kirjutada. Nõnda, et inimestele kirjutis taimetoidulisuse propageerimisena ei tunduks, samas ise ei taha ka väga üksikasjadesse laskuda, sest inimestel on kombeks uurida ajuvabasid ja asjasse mitte puutuvaid asju stiilis, kust sa oma valku saad ja kas võtad B12 vitamiine lisandina. 
Aga sellest kõigest äkki järgmises postituses? Või kui mind juba sissejuhatuses kividega loopima hakatakse, siis võib-olla jätan selle teema enda tervise huvides kajastamata. Nagu tead voodielust kirjutamisega. Kõik teavad, et see toimub, aga üksikasjadesse ei tahaks pühendatud olla. 
Praegu tahaks rääkida kiire loo meie aastavahetusest. Algas see seiklus pastaka keerutusega. Istusin ilusal päikesepaistelisel päeval, vaatasin kaugusesse ja siis tuli välkmõte - et läheks õige aastavahetuseks kogu perega telkima! Helistasin Andresele. See on ju selline ava…

Vene köögi lemmikumad road: sõrnikud

Mees on heategevuslikul viktoriinil, laps sättis end magama ja koer tuulutab jalgu taeva poole hoides oma kõhualust. Kellelgi neist pole mulle ühtegi pretensiooni ning otsustasin õhtusöögiks midagi naiselikku, lihtsat ja minevikuhõngulist teha. 
Kapis oli kodujuustu, munasid, jahu, suhkrut, soodat, äädikat ja vanillisuhkrut ehk kõik vajalikud komponendid, et valmistada lapsepõlves tihti söödud tvoroznikuid (kutsutakse ka sõrnikeks). Minu meelest asendab Austraalias saadaolev kodujuust (cottage cheese) suurepäraselt originaalretseptis kasutatavat kohupiima. Kuna ta on meil siin selline vedelavõitu, siis peab rohkelt jahu panema, et asi kotletina koos püsiks ja ilusti läbi praeks.  
Kahjuks pole sõrnikute ajaloost kuigi palju teada, teatakse vaid nii palju, et esimese sõrniku valmistas keegi slaavlane. Sõrnikud kuuluvad ju korraga Valgevene, Ukraina ja Vene köögi toitude hulka. Miks kaks nime? Just sellepärast, et vanasti ei tuntud sellist piimatoodet nagu tvorog (творог on vene keeles ko…