Otse põhisisu juurde

Meie laupäevane kähmlus agressiivse stafiga

Nii kaua, kui me siin mandril elanud oleme, pole me sisuliselt kordagi kunagi ühegi agressiivse koeraomanikuga parkides, mänguväljakutel ega muudes avalikes kohtades kokku puutunud. Austraalia koerad on päris hästi kasvatatud, hoolitsetud ja armastatud oma omanike poolt. Võib-olla sellepärast, et enamust ei hoita ketis ja ei anta suure kaikaga peksa, kui koer midagi valesti teeb? Ma ei tea, milles see õnnelike ja rahulike koerte saladus seisneb...igatahes, üldpilt on päris hea!

Terve eilse päeva üritasin esmaabi, astma ja anafülaksia koolitusel mannekeenidele elu sisse puhuda ja pärast täispikka tööpäeva koju jõudes leidsime, et ilm on liiga hea ja neljakäpaline muutus ka väga rahutuks - on aeg parki minna! 

Tegime oma jalutamistiirud ära ja olime veel pargi otsas mänguväljakul. Mänguväljakult on koduni umbes 120 meetrit ja kuna põnn ei soovinud tagasi vankrisse minna, siis Andres hoidis teda süles. Nii me jalutasimegi kodu poole: minul koer, vanker ja Andresel laps süles. Hakkasime üle tee minema, kui ühtäkki märkasin väga agressiivse hoiakuga lahtiselt olevat staffit. Ta kükitas justkui rünnakuks valmistuv puuma, näitas hambaid ja siis pani meie poole ajama. Omanik oli koerast umbes 20 meetri kaugusel, purupurjus, käes õllepurk. Samm oli tiira-taara ja kontrolli koera üle ei omanud. 

Nägin väga selgelt, kuidas stafi Zacule hambad kõhtu üritas lüüa ja paar korda teda korralikult raputas. Minu reaktsioon oli kiire ja samuti päris agressiivne. Haarasin oma koera traksidest ja rihmast kinni, võtsin sülle ja virutasin meid ründavale stafile paar korda ribidesse. Jumal tänatud, et mul olid jooksujalanõud jalas, sest koer ehmatas minu käitumise peale koer ära ja isegi purupurjus koeraomanik jõudis selle kähmluse ajaks pärale!

Ma ei ole taolisteks kriisisituatsioonideks valmistunud, ausalt ütlen, et süda puperdas veel tükk aega pärast juhtumit ja Andreski tundis end veidi abitult, sest ta ei saanud midagi teha (kuna laps oli käes!), koer istus mul kuni koduni süles ja tahtis veel kõrgemalegi ronida. Vaesekesel süda tuksus nii hullult ja värises üle terve kere. Eks tal vist käis kogu tema koeraelu silme eest läbi.

Õnneks keegi vigastada ei saanud, ma ütlesin sellele purjus omanikule paar mahlakat lauset, aga ega see teda kuidagi ei liigutanud ja ei muuda tema vastutustundetut käitumist. Muudkui kordas meile I'm sorry, I'm sorry, aga kui mina või Andres, meie koer või laps oleks selle koera poolt pureda saanud, oleks sellest sorrist tõesti vähe kasu! Kui sa pead oma näo vms kehaosa tagasi õmblema või eluks ajaks vigaseks jääma või oma lemmiku kaotama.

Mul on tegelikult sellistest koertest väga kahju, sest nad pole süüdi, et nad on agressiivsed ja käitumishäiretega. Ja väike õppetund enda (kriisiolukorras käitumise) kohta, kui sa pead oma koera, last või muud pereliiget kaitsma, lööb adrenaliin välja ja sa tegutsed ootamatult ja välkkiirelt. Endalegi tuli üllatuseks, et ma julgen hambaid välgutavale agressiivsele sind ja su koera ründavale koerale paar hoopi anda. 

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

IGA müüja ja Australia Post

Tahtsin algselt kirjutada kunagisest "valge Austraalia poliitikast" ja viidata naljakatele 60´ndate promoklippidele, mis Suurbritannia töölisklassi Austraaliasse meelitasid ja brittide vastupropagandast, kuidas kodumaad ei tohiks ikka mingitel tingimustel reeta, aga siis kadusin jälle argitegevustesse ära ja hoopis kirjutan sellest, et Australia Post´iga 2 kg kaaluva saadetise saatmine Euroopasse, eriti veel Eestisse, läheb umbes sama palju maksma, kui on 10% Eesti-Austraalia edasi-tagasi pileti maksumusest.  Teine kord siis teab, kui midagi suuremat saata tahame, on mõistlikum endale piletid Eesti piletid osta ja saadetis ise kohale toimetada. 
Postitädid olid muidugi äärmiselt sõbralikud ja kuna esialgu kaalus pakk 2 kg ja 40 grammi, aitasid nad mul sellest üleliigset 40 grammist lahti saada pappkarbi erinevaid osasid lõikeriistaga nüsides. 
Ja siis üks noormees kohalikust IGA poest. Käin seal pea iga päev ja kuna pood asub umbes 300-400 m kaugusel meie elamisest, siis minge…

Vene köögi lemmikumad road: sõrnikud

Mees on heategevuslikul viktoriinil, laps sättis end magama ja koer tuulutab jalgu taeva poole hoides oma kõhualust. Kellelgi neist pole mulle ühtegi pretensiooni ning otsustasin õhtusöögiks midagi naiselikku, lihtsat ja minevikuhõngulist teha. 
Kapis oli kodujuustu, munasid, jahu, suhkrut, soodat, äädikat ja vanillisuhkrut ehk kõik vajalikud komponendid, et valmistada lapsepõlves tihti söödud tvoroznikuid (kutsutakse ka sõrnikeks). Minu meelest asendab Austraalias saadaolev kodujuust (cottage cheese) suurepäraselt originaalretseptis kasutatavat kohupiima. Kuna ta on meil siin selline vedelavõitu, siis peab rohkelt jahu panema, et asi kotletina koos püsiks ja ilusti läbi praeks.  
Kahjuks pole sõrnikute ajaloost kuigi palju teada, teatakse vaid nii palju, et esimese sõrniku valmistas keegi slaavlane. Sõrnikud kuuluvad ju korraga Valgevene, Ukraina ja Vene köögi toitude hulka. Miks kaks nime? Just sellepärast, et vanasti ei tuntud sellist piimatoodet nagu tvorog (творог on vene keeles ko…

Oh õudust: väga halvast (eesti) keelest

Kui ma veel tööl käisin, töötasin ühes osakonnas minu ema vanuse Austraalia päritolu naisega. Ta oli muidu hullult tore ja hoolitsev, aga kirjutada ei osanud. Aeg-ajalt küsis minu käest nõu, kuidas pikemaid ja keerulisemaid inglisekeelsed sõnu õigesti kirjutada. Sellised näiteks nagu accommodation, buffet, accidentally, experience, guarantee, ignorance...ja nii edasi. Ega ma, immigrant, asju 100%-lise täpsusega ei tea. Soovitasin tal korduma kippuvate sõnade osas mingid õigekirja seosed luua. Et lõpuks asjad meelde jääksid. 
Ükskord ühel osakonna koosolekul tuli jutuks e-maili kommunikatsioon klientidega ja ülemus pidi nii mõnelegi meelde tuletama, et kirja alustatakse elementaarsetest viisakusväljenditest nagu hello, good morning, evening, afternoon. Sellel samal kokkusaamisel julges boss küsida minu kirjaoskamatu töökaaslase käest, et kuule, miks sa kirjavahetuses kõikide klientide peale karjud? Töökaaslane vaatas selle küsimusele peale bossile altkulmu otsa ja küsis üle, sest ta pol…