Otse põhisisu juurde

Multikulti Melbourne moodi

Elame multikultuurses keskkonnas. Multikultuurselt.

Sööma õhtuks aasiapäraseid riisinuudleid kookospiimakanasupi ja roheliste ubadega, ampsame kõrvale Lähis-Ida leiba, lürpame kõrvale Austraalia punast, vaatame SBS-st Ungari filmi, kuulame raadiost mandariinikeelseid uudiseid, pidutseme Iiri sõpradega Kreeka baaris, skaibime Euroopa riikidega (seda veel erinevates Euroopa keeltes ja erinevatel kellaaegadel), peseme juukseid Bulgaarias "villitud" šampoonidega, suhtleme Itaalia, Makedoonia, Serbia ja Saksamaa kolleegidega rahvustele iseäraste ja omapäraste aktsentidega( inglise keeles), loeme Eesti uudiseid..
Ühesõnaga. Tähendab kahega. 
Elame Melbournes. 
Elu keeb ja seda nimekirja võiks veel väga pikalt edasi kirjutada.

Meil oli täna väga maitsev õhtusöök. Tahame, et teil oleks ka. 
Kui hangest välja saate ja poeni jõuate, siis...
soovitame osta poest kookospiima või kookospiimamassi. Kahele piisab 400 ml kookospiimast või -massist.
700 g kanafileed.
Käputäis aedubasid.
200 g riisinuudleid. 
1,5 sibulat.
1-2 porksi.

Tükeldada kana.  Neile, kellele ei meeldi toores liha soovitame tükeldatud kanafileed hoolikalt praadida. Seejärel suunduda prügikasti juurde ja puhastada sellesse sibul koortest paljaks. 
Kui sibul paljas, tükelda see rõngasteks, viiludeks, kuubikuteks või mis iganes kujunditeks soovid.  

Lisa sibul, riivitud porgand, kookospiim ja hoolikalt pestud ning väiksemateks tükkideks lõigatud aedoad pannile (muideks siit kaugelt tundub "aedoad" kuidagi ebamaise- tulnuka sõnana), pruunistatud kana juurde.  

Ütle maagilised sõnad, et asi õnnestuks.
Ah jaa, kui asi kärssama kisub, pane oliivõli pannile.
See aitab peaaegu alati. 
Hauta kõiki koostiselemente koos pannil ümisedes kaasa viisi "Forever young".
Madalal temperatuuril. 

Ja samal ajal võib juba riisinuudleid keetma hakata. 
Pott tulele, vesi keema, nuudlid sisse kuni 10 minutiks. Nuudlid valmis, kurna välja. Nuudlikeeduvesi kraanikausist alla.

Serveeri supikausis väga näljasele ja väsinud elukaaslasele.

(Kahjuks ei jõudnud söögist pilti teha)

Kommentaarid

  1. Proovin kindlasti järgi, tänud!

    Annan sulle ka vastu meie külalistemaja firmaroo retsepti, mida koguaeg nõutakse.

    Kalasupp

    Lase vesi keema, sulata sisse sulatatud juust 2 karpi vähemalt, lisa porgandid, kartul, porru, siis kookoshelbed (pool pakki vähemalt), maitsesta Vegetaga (juurvilja puljong- pulber) või siis Knorri vedela puljongiga, kalamaitseainega, sidrunimahla sorts, tilli või peterselli kamaluga ja lõpuks tükeldatud kala sisse. Forelli asemel võib olla ükskõik mis kala, olen teinud ka ilma kalata taimetoitlastele.

    Oluline on just sulatatud juust, tugeva maitsega puljong ja kookoshelbed.

    Olge tublid:)

    VastaKustuta
  2. Maris, aitääääh!
    Muideks see sinu pakutud kukeseenepitsa oli ka äärmiselt hea maitsega. Seda vist on Austraalias päris raske järgi teha.

    Ma just koostan meie nädala söögikava, täna ostame terveks nädalaks kogu nädala söögivaru kokku ja teen nimekirja vajalikest algmaterjalidest.
    Proovin seda kalasuppi teha. Juba täna.

    VastaKustuta
  3. Ei ole sel pizzal midagi erilist, mida mujalt ei saa:) Võib kasutada šampinjone ka ju, lihtsalt singi ja sibulaga läbi praadida. Taigna peale määrisin adzikat, mingi chilli kaste ajab ehk ka asja ära. Paprikat ja juustu ka ning ongi valmis.
    Taigen oli see valmis pulber kuhu peab ainult vett juurde panema.

    Ma kavatsen homme minna nädala sööki ostma, siis katsetan sinu retsepti ka ära.

    VastaKustuta

Postita kommentaar

Populaarsed postitused sellest blogist

Vene köögi lemmikumad road: sõrnikud

Mees on heategevuslikul viktoriinil, laps sättis end magama ja koer tuulutab jalgu taeva poole hoides oma kõhualust. Kellelgi neist pole mulle ühtegi pretensiooni ning otsustasin  õhtusöögiks midagi naiselikku, lihtsat ja minevikuhõngulist teha.  Kapis oli kodujuustu, munasid, jahu, suhkrut, soodat, äädikat ja vanillisuhkrut ehk kõik vajalikud komponendid, et valmistada lapsepõlves tihti söödud tvoroznikuid (kutsutakse ka sõrnikeks). Minu meelest asendab Austraalias saadaolev kodujuust ( cottage cheese ) suurepäraselt originaalretseptis kasutatavat kohupiima. Kuna ta on meil siin selline vedelavõitu, siis peab rohkelt jahu panema, et asi kotletina koos püsiks ja ilusti läbi praeks.   Kahjuks pole sõrnikute ajaloost kuigi palju teada, teatakse vaid nii palju, et esimese sõrniku valmistas keegi slaavlane. Sõrnikud kuuluvad ju korraga Valgevene, Ukraina ja Vene köögi toitude hulka. Miks kaks nime? Just sellepärast, et vanasti ei tuntud sellist piimatoodet nagu tvorog (творог on

Põnnidega telkimise kogemusest

Mul paluti väga intrigeerival teemal kirjutada ehk mida me sööme, aga ma kogun veidi julgust ja inspiratsiooni, kuidas sellest võimalikult poliitkorrektselt kirjutada. Nõnda, et inimestele kirjutis taimetoidulisuse propageerimisena ei tunduks, samas ise ei taha ka väga üksikasjadesse laskuda, sest inimestel on kombeks uurida ajuvabasid ja asjasse mitte puutuvaid asju stiilis, kust sa oma valku saad ja kas võtad B12 vitamiine lisandina.  Aga sellest kõigest äkki järgmises postituses? Või kui mind juba sissejuhatuses kividega loopima hakatakse, siis võib-olla jätan selle teema enda tervise huvides kajastamata. Nagu tead voodielust kirjutamisega. Kõik teavad, et see toimub, aga üksikasjadesse ei tahaks pühendatud olla.  Praegu tahaks rääkida kiire loo meie aastavahetusest. Algas see seiklus pastaka keerutusega. Istusin ilusal päikesepaistelisel päeval, vaatasin kaugusesse ja siis tuli välkmõte - et läheks õige aastavahetuseks kogu perega telkima! Helistasin Andresele. See on ju s

Millised me, eestlased, oleme?

Mul on raamaturiiulis igasugu huvitavaid raamatuid, mille lugemiseks pole siiani aega jagunud ja millest moodustasin suure kuhja oma öökapile - enne riiulisse tagasi ei pane, kui läbi loetud! Nende hulgas oli ka üsna õhukese konsistentsiga Karl Ernst von Baeri 200 aasta tagune doktoritöö.  Kas kaasaegne põlvkond teab ikka, kes oli  Karl Ernst von Baer? Kui  temaga  midagi muud  seonduvat pähe ei tule, siis võiks vähemalt kahekroonist  mäletada . Kahe krooni eest Eesti krooni lõpuajal enam midagi ei saanud, aga vähemalt on enamvähem meeles, milline tüüp kupüüri peal ilutses. Tark mees omal alal (loodusteadused), kuigi tema Tartu Ülikooli doktoritööd lugedes hakkasin mõtlema, et nii subjektiivse ning ametliku uurimuseta põhineva doktoritöö suudaksin isegi mina mõne õhtuga valmis kirjutada.  Andke ainult teema!  Baeri uurimusteemaks oli eestlaste endeemilised haigused , sealhulgas kirjeldas autor ka Eesti rahvale iseloomulikku kehaehitust, kultuuri, kliimat ja kombeid. Töö oli tr