Otse põhisisu juurde

Mina usun fakte

Mina usun teadust, teste, fakte. No mis siis, kui kasutaski? Inimene eksib, vahepeal saab kogu üldsus eksimustest teada, vahepeal joppab- asi jääb märkamatuks. Tippsport on ju tegelikult paljuski oma võimetega mängimine, suhteliselt viimasel piiril.

Keegi ei näe ju Andruse sisemusse, keegi ei tea motiive ja ammugi ei saa seda kindlaks teha, kas asi oli tahtlik või mitte. Juhtus kogemata. Sattus hasarti?

Ja üldeüldse, nii habras ja õrn on piir kõikide nende keelatud ja mittekeelatud ainete vahel. Mina võtan kõik need väljatulnud faktid teadmiseks, kuid need ei kõiguta minu arvamust ühte vingesse sportlasesse. Ma kujundan oma arvamust olemasoleva info põhjal ise, mitte ei lase arvamusi endale peale suruda. 

Ma ei leia, et peaksin peaga vastu maad juukseid peast kakkudes kuulutama, et mina ikka usun ainult Andrust ning ajakirjandus on paha. Sind seatakse ju konkreetsete faktide ette. Näed siis, keegi pole meist jumalik ja ükski pole kummardamist väärt. Ta on samasugune inimene nagu meiegi. Eksib. Nutab. Naerab.Võidab. Kaotab. Sööb.Hingab.

See teeb tegelikult murelikuks, et paljud inimesed eelistaksid elada õndsas teadmatuses, kui karmis reaalsuses. Niimoodi võib veel skisofreenia välja kujuneda, kui pikaajaliselt reaalsust ignoreerida ja oma kujuteldavas maailmas elada.

Aga vähemalt on see juhtum eestlastest emotsioone välja pigistanud. Selle üle mul on hea meel.

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Vene köögi lemmikumad road: sõrnikud

Mees on heategevuslikul viktoriinil, laps sättis end magama ja koer tuulutab jalgu taeva poole hoides oma kõhualust. Kellelgi neist pole mulle ühtegi pretensiooni ning otsustasin  õhtusöögiks midagi naiselikku, lihtsat ja minevikuhõngulist teha.  Kapis oli kodujuustu, munasid, jahu, suhkrut, soodat, äädikat ja vanillisuhkrut ehk kõik vajalikud komponendid, et valmistada lapsepõlves tihti söödud tvoroznikuid (kutsutakse ka sõrnikeks). Minu meelest asendab Austraalias saadaolev kodujuust ( cottage cheese ) suurepäraselt originaalretseptis kasutatavat kohupiima. Kuna ta on meil siin selline vedelavõitu, siis peab rohkelt jahu panema, et asi kotletina koos püsiks ja ilusti läbi praeks.   Kahjuks pole sõrnikute ajaloost kuigi palju teada, teatakse vaid nii palju, et esimese sõrniku valmistas keegi slaavlane. Sõrnikud kuuluvad ju korraga Valgevene, Ukraina ja Vene köögi toitude hulka. Miks kaks nime? Just sellepärast, et vanasti ei tuntud sellist piimatoodet nagu tvorog (творог on

Põnnidega telkimise kogemusest

Mul paluti väga intrigeerival teemal kirjutada ehk mida me sööme, aga ma kogun veidi julgust ja inspiratsiooni, kuidas sellest võimalikult poliitkorrektselt kirjutada. Nõnda, et inimestele kirjutis taimetoidulisuse propageerimisena ei tunduks, samas ise ei taha ka väga üksikasjadesse laskuda, sest inimestel on kombeks uurida ajuvabasid ja asjasse mitte puutuvaid asju stiilis, kust sa oma valku saad ja kas võtad B12 vitamiine lisandina.  Aga sellest kõigest äkki järgmises postituses? Või kui mind juba sissejuhatuses kividega loopima hakatakse, siis võib-olla jätan selle teema enda tervise huvides kajastamata. Nagu tead voodielust kirjutamisega. Kõik teavad, et see toimub, aga üksikasjadesse ei tahaks pühendatud olla.  Praegu tahaks rääkida kiire loo meie aastavahetusest. Algas see seiklus pastaka keerutusega. Istusin ilusal päikesepaistelisel päeval, vaatasin kaugusesse ja siis tuli välkmõte - et läheks õige aastavahetuseks kogu perega telkima! Helistasin Andresele. See on ju s

Laste vanusevaheks 2 aastat?

Mõni kuu tagasi püstitas üks armas inimene ühe päevakajalise teema ja palus sel veidi sõna võtta: kuidas on siis ikkagi elu, selle plussid ja miinused, kui laste vanusevaheks on 2 aastat?  Ma alguses olin veidi hämmeldunud, sest pole kunagi sügavamalt oma elu sellest vaatevinklist analüüsinud. Eks see ole tuhandeid kordi intensiivsem kui enne lapsi ja oma aeg hakkab pärast kella 10 õhtul, päeva jooksul oled pidevalt nagu orav rattas... Aga siis pingutasin veidi ajusid ja lugesin viimati Andresele saadetud sõnumit.  Heureka!  Sõnum oli umbes selline:  Neil on tuhanded asjad, millega mängida, aga kui ma üritan 15 minutit tööd teha ja kliendile vastata, oleme õues, on nad ikka laua taga diivanil minu kukil hüppamas. Samal ajal, kui Gabriel läheb viiendat korda poolikut kakajuppi tegema ja ma tema seitsmendaid trussikuid pesen, on Daniel köögivaiba rulli keeranud. Kui ma koristan Gabrieli õnnetusjärgset stseeni, on Gabi isiklikult juba köögilaual lebanud kõrvaklapid purust