Otse põhisisu juurde

Hetked, mille nimel elada

Lisaks sellele, et suures plaanis jaguneb 24 tundi ehk ööpäev: magamise, töötamise ja muude tegevuste ajaks, võib seda kõike aega omakorda veel tuhandeks erinevaks killuks jagada. 
Mul on ärkamise aeg, ajakirja/raamatu lugemise aeg, trenni tegemise aeg, lõõgastumise ja rahulikult hingamise aeg, kaisutamise aeg, poes käimise aeg, salati hakkimise ja koeraga mängimise, inimeste meeles pidamise ja uudiste vaatamise, suhtlemise ja suhtlemisest puhkamise aeg. Sellised ajad nagu teise poolega koosolemise, söömise ja trenni tegemise aeg on üks olulisematest aegadest päevas. Ja kui üks nendest kipub ära jääma, hakkab kodune õhkkond pingeliseks muutuma. 

Aeg-ajalt, üsna harva, kui me oleme mõlemad nädalavahetusel tööl: kui mina töötan laupäeval ja Andres on pool pühapäeva kontoris, kui esmaspäevad on kiired ja töörohked, teed ummikus ja toitu külmkapis pole, kõht on tühi, meel on kurb, vaim tööst väsinud ning tahaks kiiresti mitte-midagi-tegemise-aega, aga enne selleni jõudmist peaks pesu pesema panema, tolmu imema, nädala toiduvarud soetama, süüa ja trenni tegema...

Ühel taolisel õhtul viskas mul kõigest üle, tuli jonnituju peale. Mina ei tee midagi. Kõigutan rahulikult võrkkiiges jalgu ning loen naisteajakirja. "Mulle aitab."

Pildil on küll Andres oma ajakirja lugemas, aga ehk sobib loo illustratsiooniks! See kahte inimest mahutav võrkkiik on üks kõige vahvam jõulukingitus, mida me saanud oleme. 
Mees tuli üsna hilja koju, väsinud ja näljane nagu šaakal, aga heatujuline nagu šimpans. 
Nagu tal mul ikka!

Mina tutvustasin talle oma jauramit: "Ma ei tee täna mitte midagi!" 
Et siis ei lähe poodi, ei tee süüa, ei korista elamist, las kasvab kõik ämblikuvõrkudesse ja kattub tolmukihiga. Ja sina, mees, jäta mind üldse rahule. 

Eks selline tuju tõmbab ka temal igasuguse motivatsiooni maha. 

Selle asemel, et minuga vaielda ja mind heatujustada,  jalutas mees sündmuspaigalt minema väike kutsikas kõrval talle truult järgnemas, rääkides samal ajal koerale: "No, mis meil siin ikka muud teha, ta on meil vahepeal selline - tujukas. Peame siis natuke aega eemale hoidma, sina hoia ka, küll me hakkama saame. Raske on, aga me peame hakkama saama, ta on meile ikkagi väga kallis. Küll me hakkama saame, Zac." 

Sain ma jee kaua halvas tujus olla!

Kergitasin oma taguotsa, jalutasin kööki ja võtsin  tal selja tagant ümbert kinni.  
Ma ei tea, kas ma olen pehmik, aga see pealtkuuldud "dialoog" sulatas mu kergelt jäätunud südame üles. Ma olen küll üsna hea eneseväljendaja, aga ei suuda tol hetke tuntud tundeid üheski keeles teile kirjeldada. Need on vist need hetked, mille nimel on meile elu antud? 

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Vene köögi lemmikumad road: sõrnikud

Mees on heategevuslikul viktoriinil, laps sättis end magama ja koer tuulutab jalgu taeva poole hoides oma kõhualust. Kellelgi neist pole mulle ühtegi pretensiooni ning otsustasin  õhtusöögiks midagi naiselikku, lihtsat ja minevikuhõngulist teha.  Kapis oli kodujuustu, munasid, jahu, suhkrut, soodat, äädikat ja vanillisuhkrut ehk kõik vajalikud komponendid, et valmistada lapsepõlves tihti söödud tvoroznikuid (kutsutakse ka sõrnikeks). Minu meelest asendab Austraalias saadaolev kodujuust ( cottage cheese ) suurepäraselt originaalretseptis kasutatavat kohupiima. Kuna ta on meil siin selline vedelavõitu, siis peab rohkelt jahu panema, et asi kotletina koos püsiks ja ilusti läbi praeks.   Kahjuks pole sõrnikute ajaloost kuigi palju teada, teatakse vaid nii palju, et esimese sõrniku valmistas keegi slaavlane. Sõrnikud kuuluvad ju korraga Valgevene, Ukraina ja Vene köögi toitude hulka. Miks kaks nime? Just sellepärast, et vanasti ei tuntud sellist piimatoodet nagu tvorog (творог on

Põnnidega telkimise kogemusest

Mul paluti väga intrigeerival teemal kirjutada ehk mida me sööme, aga ma kogun veidi julgust ja inspiratsiooni, kuidas sellest võimalikult poliitkorrektselt kirjutada. Nõnda, et inimestele kirjutis taimetoidulisuse propageerimisena ei tunduks, samas ise ei taha ka väga üksikasjadesse laskuda, sest inimestel on kombeks uurida ajuvabasid ja asjasse mitte puutuvaid asju stiilis, kust sa oma valku saad ja kas võtad B12 vitamiine lisandina.  Aga sellest kõigest äkki järgmises postituses? Või kui mind juba sissejuhatuses kividega loopima hakatakse, siis võib-olla jätan selle teema enda tervise huvides kajastamata. Nagu tead voodielust kirjutamisega. Kõik teavad, et see toimub, aga üksikasjadesse ei tahaks pühendatud olla.  Praegu tahaks rääkida kiire loo meie aastavahetusest. Algas see seiklus pastaka keerutusega. Istusin ilusal päikesepaistelisel päeval, vaatasin kaugusesse ja siis tuli välkmõte - et läheks õige aastavahetuseks kogu perega telkima! Helistasin Andresele. See on ju s

Millised me, eestlased, oleme?

Mul on raamaturiiulis igasugu huvitavaid raamatuid, mille lugemiseks pole siiani aega jagunud ja millest moodustasin suure kuhja oma öökapile - enne riiulisse tagasi ei pane, kui läbi loetud! Nende hulgas oli ka üsna õhukese konsistentsiga Karl Ernst von Baeri 200 aasta tagune doktoritöö.  Kas kaasaegne põlvkond teab ikka, kes oli  Karl Ernst von Baer? Kui  temaga  midagi muud  seonduvat pähe ei tule, siis võiks vähemalt kahekroonist  mäletada . Kahe krooni eest Eesti krooni lõpuajal enam midagi ei saanud, aga vähemalt on enamvähem meeles, milline tüüp kupüüri peal ilutses. Tark mees omal alal (loodusteadused), kuigi tema Tartu Ülikooli doktoritööd lugedes hakkasin mõtlema, et nii subjektiivse ning ametliku uurimuseta põhineva doktoritöö suudaksin isegi mina mõne õhtuga valmis kirjutada.  Andke ainult teema!  Baeri uurimusteemaks oli eestlaste endeemilised haigused , sealhulgas kirjeldas autor ka Eesti rahvale iseloomulikku kehaehitust, kultuuri, kliimat ja kombeid. Töö oli tr