Otse põhisisu juurde

Somerville vabaõhukino kogemus


Kuigi seanss hakkas kell 8 õhtul, siis kella 6 paiku oli "kinosaal" paksult täis piknikut pidavaid filmihuvilisi. 
Unise näoga Andres kuuma pasta ja külma siidriga.  

Eile käisime Andresega Somerville vabaõhukinos vaatamas USA filmi "Smashed", mida näidatakse Lotterywest Film Festival raames. Filmifestival käib novembrist aprillini, vabas õhus, mändide all, suure ekraani ees. Pilet 16 dollarit inimese kohta. Kinos on rohkelt pikniku pidamise ruumi, kui oma sööki-jooki kaasas pole, saab vajalikku soetada alal tegutsevatest kohvikutest. 

Need suursugused männid, Norfolk pine trees ehk Araucaria heterophylla, mis Somerville vabaõhukino ümbruses kasvavad, on originaalis pärit Norfolki saarelt, kuid kasvavad nüüd üle maailma pea kõikides vahemerelise kliimaga riikides. Norfolki männid on hullult ägedad puud ja tekitavad  Somervilles eriti müstilise olustiku :) 



Jõudsime kinno umbes kaks tundi enne seansi algust, sõime-jõime, jalutasime University of Western Australia territooriumil asuvas vabaõhukinos ringi. Järgmine kord, kui me sinna filmile ja piknikule läheme, võtan kaamera kaasa ja teen üliägedast rohelisest ülikoolilinnaku alast - sellel asuvatest hoonetest pilti! Tegemist oleks nagu omaette maailmaga, päikeseloojangu ajal tundus nagu oleksime sattunud Avatari maailma. Kõige uskumatum selle juures on see, et piirkond asub praktiliselt keskklinnas, kuid jätab mulje, et oled kuskil sügaval paksu metsa sees, eemal tsivilisatsioonist.  

Film "Smashed" oli päris vaimukasse keelde pandud joomadraama abielupaarikesest, kelle tavalise noore inimese joomise ja pidutsemise harjumusest arenes välja tõsine alkoholisõltuvus: 



"Smashed" on humoorikas, mõtlemapanev ja kaasahaarav film. 
 http://welivefilm.com/wp-content/uploads/2012/10/Smashed_wlf1.jpg
Vaatasime filmi ära ja otsustasime magustoiduks 30-sendilist McDonaldsi jäätist süüa. Paar kuud tagasi käisime esimest korda elus drive-inis. Ostsime kuumal kevadpäeval linnast tulles McDonaldsist jäätist. Kiirtoitlustajad on elu ikka nii mugavaks teinud, et ei pea isegi näppu liigutama, et järjekordne nosimise ports kätte saada. 

Keegi oleks võinud meie esimest drive-ini kogemust kõrvalt filmida, sest olime nagu tõelised algajad. Häbi võiks olla! Ise elame kiirtoidu- ja drive-ini-paradiisis. Eile käitusime juba nagu professionaalid, kuigi pidime õhtuses vahetuses olnud teenindajatele oma 60-sendilise arvega suure pettumuse valmistama. 

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Vene köögi lemmikumad road: sõrnikud

Mees on heategevuslikul viktoriinil, laps sättis end magama ja koer tuulutab jalgu taeva poole hoides oma kõhualust. Kellelgi neist pole mulle ühtegi pretensiooni ning otsustasin  õhtusöögiks midagi naiselikku, lihtsat ja minevikuhõngulist teha.  Kapis oli kodujuustu, munasid, jahu, suhkrut, soodat, äädikat ja vanillisuhkrut ehk kõik vajalikud komponendid, et valmistada lapsepõlves tihti söödud tvoroznikuid (kutsutakse ka sõrnikeks). Minu meelest asendab Austraalias saadaolev kodujuust ( cottage cheese ) suurepäraselt originaalretseptis kasutatavat kohupiima. Kuna ta on meil siin selline vedelavõitu, siis peab rohkelt jahu panema, et asi kotletina koos püsiks ja ilusti läbi praeks.   Kahjuks pole sõrnikute ajaloost kuigi palju teada, teatakse vaid nii palju, et esimese sõrniku valmistas keegi slaavlane. Sõrnikud kuuluvad ju korraga Valgevene, Ukraina ja Vene köögi toitude hulka. Miks kaks nime? Just sellepärast, et vanasti ei tuntud sellist piimatoodet nagu tvorog (творог on

Põnnidega telkimise kogemusest

Mul paluti väga intrigeerival teemal kirjutada ehk mida me sööme, aga ma kogun veidi julgust ja inspiratsiooni, kuidas sellest võimalikult poliitkorrektselt kirjutada. Nõnda, et inimestele kirjutis taimetoidulisuse propageerimisena ei tunduks, samas ise ei taha ka väga üksikasjadesse laskuda, sest inimestel on kombeks uurida ajuvabasid ja asjasse mitte puutuvaid asju stiilis, kust sa oma valku saad ja kas võtad B12 vitamiine lisandina.  Aga sellest kõigest äkki järgmises postituses? Või kui mind juba sissejuhatuses kividega loopima hakatakse, siis võib-olla jätan selle teema enda tervise huvides kajastamata. Nagu tead voodielust kirjutamisega. Kõik teavad, et see toimub, aga üksikasjadesse ei tahaks pühendatud olla.  Praegu tahaks rääkida kiire loo meie aastavahetusest. Algas see seiklus pastaka keerutusega. Istusin ilusal päikesepaistelisel päeval, vaatasin kaugusesse ja siis tuli välkmõte - et läheks õige aastavahetuseks kogu perega telkima! Helistasin Andresele. See on ju s

Millised me, eestlased, oleme?

Mul on raamaturiiulis igasugu huvitavaid raamatuid, mille lugemiseks pole siiani aega jagunud ja millest moodustasin suure kuhja oma öökapile - enne riiulisse tagasi ei pane, kui läbi loetud! Nende hulgas oli ka üsna õhukese konsistentsiga Karl Ernst von Baeri 200 aasta tagune doktoritöö.  Kas kaasaegne põlvkond teab ikka, kes oli  Karl Ernst von Baer? Kui  temaga  midagi muud  seonduvat pähe ei tule, siis võiks vähemalt kahekroonist  mäletada . Kahe krooni eest Eesti krooni lõpuajal enam midagi ei saanud, aga vähemalt on enamvähem meeles, milline tüüp kupüüri peal ilutses. Tark mees omal alal (loodusteadused), kuigi tema Tartu Ülikooli doktoritööd lugedes hakkasin mõtlema, et nii subjektiivse ning ametliku uurimuseta põhineva doktoritöö suudaksin isegi mina mõne õhtuga valmis kirjutada.  Andke ainult teema!  Baeri uurimusteemaks oli eestlaste endeemilised haigused , sealhulgas kirjeldas autor ka Eesti rahvale iseloomulikku kehaehitust, kultuuri, kliimat ja kombeid. Töö oli tr