Otse põhisisu juurde

Katkendeid erinevatest mõtetest

# Samal ajal, kui Eesti meedia kajastab hoogsalt seda, missugune laul ja mis laulja esindab mis riiki tänavusel Eurovisioonil, on mõnedel eesrindlikel ja laia silmaringiga austraallastel kombeks öelda: see lugu on sama halb nagu Eurovisiooni lõppvoorgi. Või öeldakse (väga halva loo kohta), et selle võiks Eurovisioonile saata. Vot selline kuulsus on sellel konkursil siinpool sood. Ega midagi head sealt oodata ei ole.

## Kui lehitseda kolmapäevase või laupäevase NT Newsi kuulutuste rubriiki võib leida nii mõnegi huvitava kuulutuse. Üsna laialdaselt on levinud kahenädalase intiimteenuse pakkumine. 

Jenny: 1st time in Australia. Never worked before, gorgeous, very sweet. 2 weeks only in Darwin!
Lala: new in town, overseas uni student, very cute and stunning, on holidays short time stay only.

Ja selliseid kuulutusi pole üks-kaks, laupäevase lehe vahel on täitsa eraldi jaotus "esimest korda ja lühikest aega linnas" tütarlastele. Huvitav-huvitav, farmitöö ja ettekandja töö on noorte tudengite ja turistide jaoks liiga kontimurdev? Palju lihtsam on ju täitsa uues sektoris läbi lüüa- ajad jalad lihtsalt harki. Ja pappi tuleb!
Ei pea higistama põllul. No jah, NT-s pidi olema meeste-naiste suhe 9:1. Ehk siis 9 meest ühe naise kohta. Nõudlus selle teenuse järgi peaks teoreetiliselt väga kõrge olema. 

Prostitutsioon on Austraalia kõikides osariikides legaalne. NT-s ei tohi seksiga tänaval "kaubitseda", bordellid ja igasugused vahendajad on keelatud, samal ajal, kui seksi müümine on seaduslik. Prostitutsioon on tugevalt reguleeritud Queenslandis, Victorias, Uus-Lõuna-Walesis ja Austraalia pealinna alal, mujal Austraalias on bordellid ja seksuaalteenuste vahendamine illegaalne, reguleerimata.  

### Mulle tundub, et Austraalias diskrimineeritakse asiaate- palgaliselt. Olen kuulnud nii mõneltki Aasia päritolu inimeselt, et kõige kõrgemaks töö tunnihinnaks on nad aasta jooksul saanud 14.75 dollarit, seda ka NT-s, kus peaksid palgad Austraalia keskmistest mõnevõrra paremad olema. Ja Victorias ning sealkandis olid nad õnnelikud, kui said 8 taala tunni eest. 

#### Ja rääkides laialt levinud arusaamisest, et austraallased on ka veidi dumm-dummi-võitu nind teavad maailmast vaid seda, kus asub Bali ning ei taha muud maailmast kuulda, siis see on ka...üsna väärastunud pilt. 
Tuginedes personaalselt läbi viidud empiirilisele analüüsile, võin kinnitada, et 10 austraallasest teadis umbes 7-8, mis riik asub Ida-Euroopas ja piirneb Lääne-Venemaa, Rootsi ja Soomega. Minu meelest päris hea tulemus!

##### Meie kokk väidab, et ma ei peta teda ära- et ma olen ikkagi venelane, väitku ma mida iganes. Selleks puhuks keetis ta mulle borši ja lubas järgmine kord pliine teha. Borš on tema keeles "bross" ning iga kord tuleb see sõna tema suust väga vaevaliselt. Tema borš meenutas aga kahtlaselt Tai curryt. Ta ütles, et pani kogemata Aasia maitseaineid, muidu peaks täitsa borš olema!
Järgmine kord teen mina borši- leppisime juba kokku. Vabal päeval tulen ja teen süüa. Vaene kokk, ta pole kunagi päris-borši näinud.

####### Lehitsesin täna töö juures raamatut, millesse mitte klubiliikmetest külastajad ennast kirja panevad ja leidsin, et kuigi Darwinis pidi palju eestlasi olema, siis pole ükski sinna sattunud (vähemalt detsembrist kuni praeguseni). Kolmapäevast pühapäevani serveeritakse köögis tasuta hommikusööki, kolmapäevast alates on õhtuti ka mälumängud, pühapäevadel on elav-muusika (iga kord erinev bänd) ja laupäeval saab Coronat soodsamalt :) Muidu vaade on ka päris hea ning koht erineb oluliselt keskmisest Darwini pubist-läbustamiskohast.

######## Eelmisel nädalal teenindasin ühte ülemeelikut ja vallatut seltskonda, kes tarbis ära ämbrite viisi jääd ning pudelite viisi valget veini.
Seltskond koosnes Victoriast pärit keskealistest abielupaaridest ning oli väga aktiivne küsija-pärija ja minuga suhtleja. Kui kõigepealt üritas üks paarike mind oma suusakeskuses töötava pojaga paari panna, siis pikemalt vesteldes ja minu eraeluga tutvudes, otsustas seesama paarike mind hoopis jootraha asemel tänada nädalase tasuta elamisega Melbournes- kui peaks vaja minema! (koos kaaslasega). Andku ma ainult teada, telefoni või meili teel.

Kommentaarid

 1. Head külma valget veini tarbiks ise ka ning veel kuskil soojas :)mmm
  Teenindaja töö on ikka mõnus - ma naudin siiani:)

  VastaKustuta
 2. Mina ise ei saa siin väga valget veini tarbida, sest kui on õige aeg ehk siis kuum ja päikseline, olen ma tööl. Siis tarbin külma jäävett sidruni või laimiga.

  Sul on muidugi täitsa teine mõõde teenindustöös. Sellist asja võiks isegi kunagi proovida, aga selleni peab veel mõned aastad arenema :)

  VastaKustuta
 3. Ära alahinda ennast :)
  Mis teil üldse plaanis edasi on? Kas hetkel teenite raha ja siis liigute edasi?

  VastaKustuta
 4. Ma pigem ei ülehindaks ennast. Vilumust on ikkagi selles valdkonnas veel vaja, päris tänavalt ikka ei saa kohe heaks teenindajaks.

  Muidu praegu püsime mõnda aega NT-s ja Darwini kandis, pikemaajalisi plaane kardame teha, sest siinne elu muutub nii kiiresti ja pidevalt. Augustis tahaksime kodumaad külastada, enne kodumaakülastust või pärast seda aga veidike Aasias ringi uidata. Pärast seda plaanide kohaselt Austraaliasse tagasi tulla, aga juba hoopis selle teise otsa, sinna lõuna otsa!

  VastaKustuta

Postita kommentaar

Populaarsed postitused sellest blogist

Vene köögi lemmikumad road: sõrnikud

Mees on heategevuslikul viktoriinil, laps sättis end magama ja koer tuulutab jalgu taeva poole hoides oma kõhualust. Kellelgi neist pole mulle ühtegi pretensiooni ning otsustasin  õhtusöögiks midagi naiselikku, lihtsat ja minevikuhõngulist teha.  Kapis oli kodujuustu, munasid, jahu, suhkrut, soodat, äädikat ja vanillisuhkrut ehk kõik vajalikud komponendid, et valmistada lapsepõlves tihti söödud tvoroznikuid (kutsutakse ka sõrnikeks). Minu meelest asendab Austraalias saadaolev kodujuust ( cottage cheese ) suurepäraselt originaalretseptis kasutatavat kohupiima. Kuna ta on meil siin selline vedelavõitu, siis peab rohkelt jahu panema, et asi kotletina koos püsiks ja ilusti läbi praeks.   Kahjuks pole sõrnikute ajaloost kuigi palju teada, teatakse vaid nii palju, et esimese sõrniku valmistas keegi slaavlane. Sõrnikud kuuluvad ju korraga Valgevene, Ukraina ja Vene köögi toitude hulka. Miks kaks nime? Just sellepärast, et vanasti ei tuntud sellist piimatoodet nagu tvorog (творог on

Põnnidega telkimise kogemusest

Mul paluti väga intrigeerival teemal kirjutada ehk mida me sööme, aga ma kogun veidi julgust ja inspiratsiooni, kuidas sellest võimalikult poliitkorrektselt kirjutada. Nõnda, et inimestele kirjutis taimetoidulisuse propageerimisena ei tunduks, samas ise ei taha ka väga üksikasjadesse laskuda, sest inimestel on kombeks uurida ajuvabasid ja asjasse mitte puutuvaid asju stiilis, kust sa oma valku saad ja kas võtad B12 vitamiine lisandina.  Aga sellest kõigest äkki järgmises postituses? Või kui mind juba sissejuhatuses kividega loopima hakatakse, siis võib-olla jätan selle teema enda tervise huvides kajastamata. Nagu tead voodielust kirjutamisega. Kõik teavad, et see toimub, aga üksikasjadesse ei tahaks pühendatud olla.  Praegu tahaks rääkida kiire loo meie aastavahetusest. Algas see seiklus pastaka keerutusega. Istusin ilusal päikesepaistelisel päeval, vaatasin kaugusesse ja siis tuli välkmõte - et läheks õige aastavahetuseks kogu perega telkima! Helistasin Andresele. See on ju s

Laste vanusevaheks 2 aastat?

Mõni kuu tagasi püstitas üks armas inimene ühe päevakajalise teema ja palus sel veidi sõna võtta: kuidas on siis ikkagi elu, selle plussid ja miinused, kui laste vanusevaheks on 2 aastat?  Ma alguses olin veidi hämmeldunud, sest pole kunagi sügavamalt oma elu sellest vaatevinklist analüüsinud. Eks see ole tuhandeid kordi intensiivsem kui enne lapsi ja oma aeg hakkab pärast kella 10 õhtul, päeva jooksul oled pidevalt nagu orav rattas... Aga siis pingutasin veidi ajusid ja lugesin viimati Andresele saadetud sõnumit.  Heureka!  Sõnum oli umbes selline:  Neil on tuhanded asjad, millega mängida, aga kui ma üritan 15 minutit tööd teha ja kliendile vastata, oleme õues, on nad ikka laua taga diivanil minu kukil hüppamas. Samal ajal, kui Gabriel läheb viiendat korda poolikut kakajuppi tegema ja ma tema seitsmendaid trussikuid pesen, on Daniel köögivaiba rulli keeranud. Kui ma koristan Gabrieli õnnetusjärgset stseeni, on Gabi isiklikult juba köögilaual lebanud kõrvaklapid purust