Otse põhisisu juurde

Austraalia veidrusi

Igal kohal, riigil ja rahvusel on omad kiiksud ja veidrused, nii ka Austraalias ja austraallastel. Katsun mõndasid rahvuslikke, kultuurile, keskkonnale omaseid veidrusi edaspidi lähemalt tutvustada.

Veidrus number üks on saade "Inside Nature´s Giants". Olgu, see on UK päritolu saade, aga no andke olla, seda näidatakse Austraalia telekanalil primetime´l. Kella 20.30-st saab SBS-ist tund aega vaadata üldhariduslikku saadet, mille nimi räägib enda eest. Selle saate käigus lõigatakse mõni suur loom tükkideks. Eelmine kord oli selleks loomaks kaelkirjak, üle-eelmine elevant, seekord peaks saatetegijad krokodilli juppideks lõikama. 

Sest vaatajat ju nii väga huvitab, millised on elevandi kõrvad seestpoolt ja kuidas näeb ikka välja kaelkirjaku pärasool? Lõikamise ja saagimise vahepeale näidatakse aga klippe, kuidas seesama elevant või kaelkirjak rõõmsalt mööda aasasid kappab. Ja siis jätkatakse kõrvade lõikamise, kapjade eemaldamise ja muude veriste töödega. Tsensuurita. 
Pärast uudistepausi tuleb muidugi järgmine saade "Anatomy for beginners", kus näidatakse umbes tund aega mingit konkreetset operatsiooni, seda juba inimese peal. Viimati eemaldati koos publikuga stuudios kellegi naise ajukasvajat. Ajukasvaja oli väga tundlikus ja keerulises kohas, nii et kolpa lahti ei saanud lõigata, pidi nina kaudu sisenema. 
Tundub, et austraallased on suured anatoomia ja bioloogia fännid. 

Austraalia telekanalitel on palju veidraid reklaame, üheks kõige imelikumaks on aga erektsiooniprobleemide teemaline videoklipp. Ühe õhtu jooksul näeb seda reklaami ikka oma 10 korda.


Kommentaarid

 1. ma pidin ka ükskord äärepealt ühte sarnast looma lahtilõikamise saadet nägema National Geographicust, aga kuna olen nõrganärviline jõudsin ruttu kanalit vahetada. sinu kirjelduste peale läks mul igatahes seest õõnsaks - ja sa lausa vaatadki sellist asja?

  ps! reklaami koha pealt said mul sõnad otsa :D

  VastaKustuta
 2. Ma ei vaata selliseid saateid, vahepeal on lihtsalt taustaks jäänud ja siis imestame, mis asju suudab üks telekanal näidata.
  Viimati oli selles saates vist vaala lahti lõigatud. Ma pole mingi eriline loomade anatoomia huviline ja ei taha ka sellist asja vaadata..Ei vaatagi. Mulle meeldivad nad elusalt rohkem.

  Tundub, et austraallastel on palju erektsiooniprobleeme, sest seda reklaami näitab päris tihedalt.

  VastaKustuta
 3. Või siis on neil selline huumorisoon - et erektsiooniprobleemid on kõige naljakamad...

  VastaKustuta

Postita kommentaar

Populaarsed postitused sellest blogist

Vene köögi lemmikumad road: sõrnikud

Mees on heategevuslikul viktoriinil, laps sättis end magama ja koer tuulutab jalgu taeva poole hoides oma kõhualust. Kellelgi neist pole mulle ühtegi pretensiooni ning otsustasin  õhtusöögiks midagi naiselikku, lihtsat ja minevikuhõngulist teha.  Kapis oli kodujuustu, munasid, jahu, suhkrut, soodat, äädikat ja vanillisuhkrut ehk kõik vajalikud komponendid, et valmistada lapsepõlves tihti söödud tvoroznikuid (kutsutakse ka sõrnikeks). Minu meelest asendab Austraalias saadaolev kodujuust ( cottage cheese ) suurepäraselt originaalretseptis kasutatavat kohupiima. Kuna ta on meil siin selline vedelavõitu, siis peab rohkelt jahu panema, et asi kotletina koos püsiks ja ilusti läbi praeks.   Kahjuks pole sõrnikute ajaloost kuigi palju teada, teatakse vaid nii palju, et esimese sõrniku valmistas keegi slaavlane. Sõrnikud kuuluvad ju korraga Valgevene, Ukraina ja Vene köögi toitude hulka. Miks kaks nime? Just sellepärast, et vanasti ei tuntud sellist piimatoodet nagu tvorog (творог on

Põnnidega telkimise kogemusest

Mul paluti väga intrigeerival teemal kirjutada ehk mida me sööme, aga ma kogun veidi julgust ja inspiratsiooni, kuidas sellest võimalikult poliitkorrektselt kirjutada. Nõnda, et inimestele kirjutis taimetoidulisuse propageerimisena ei tunduks, samas ise ei taha ka väga üksikasjadesse laskuda, sest inimestel on kombeks uurida ajuvabasid ja asjasse mitte puutuvaid asju stiilis, kust sa oma valku saad ja kas võtad B12 vitamiine lisandina.  Aga sellest kõigest äkki järgmises postituses? Või kui mind juba sissejuhatuses kividega loopima hakatakse, siis võib-olla jätan selle teema enda tervise huvides kajastamata. Nagu tead voodielust kirjutamisega. Kõik teavad, et see toimub, aga üksikasjadesse ei tahaks pühendatud olla.  Praegu tahaks rääkida kiire loo meie aastavahetusest. Algas see seiklus pastaka keerutusega. Istusin ilusal päikesepaistelisel päeval, vaatasin kaugusesse ja siis tuli välkmõte - et läheks õige aastavahetuseks kogu perega telkima! Helistasin Andresele. See on ju s

Laste vanusevaheks 2 aastat?

Mõni kuu tagasi püstitas üks armas inimene ühe päevakajalise teema ja palus sel veidi sõna võtta: kuidas on siis ikkagi elu, selle plussid ja miinused, kui laste vanusevaheks on 2 aastat?  Ma alguses olin veidi hämmeldunud, sest pole kunagi sügavamalt oma elu sellest vaatevinklist analüüsinud. Eks see ole tuhandeid kordi intensiivsem kui enne lapsi ja oma aeg hakkab pärast kella 10 õhtul, päeva jooksul oled pidevalt nagu orav rattas... Aga siis pingutasin veidi ajusid ja lugesin viimati Andresele saadetud sõnumit.  Heureka!  Sõnum oli umbes selline:  Neil on tuhanded asjad, millega mängida, aga kui ma üritan 15 minutit tööd teha ja kliendile vastata, oleme õues, on nad ikka laua taga diivanil minu kukil hüppamas. Samal ajal, kui Gabriel läheb viiendat korda poolikut kakajuppi tegema ja ma tema seitsmendaid trussikuid pesen, on Daniel köögivaiba rulli keeranud. Kui ma koristan Gabrieli õnnetusjärgset stseeni, on Gabi isiklikult juba köögilaual lebanud kõrvaklapid purust