Otse põhisisu juurde

Jänese ja piletikontrolöri dialoog

 Dialoog Melbourne ühistranspordis. Pidajateks suurte kõrvadega jänes ja piletikontrolör.
-Vabandust, Teie kaardi balanss on väga väga madal.
-Vabandust, jah, ma tean, tahtsingi just raha peale laadida.
-Teil on see väga madal, mitte öelda, et täiesti negatiivne ja selle sõidu eest ei saa Te kahjuks maksta.
-Oih, mul oli nii palju toimetusi, et ma ei märganudki. Väga vabandan.
-Kuidas me siis võiksime Teie probleemi ära lahendada?
-Ma tõesti väga vabandan ja luban järgmises jaamas oma sõidukaardile raha peale laadida.
-Tänan Teid vastutulemise eest. Teeme nii. Kena päeva jätku!
-Kena päeva Teilegi. Aitäh. 

Selliseid dialooge kuulen enda ümber iga päev. 
Huvitav, kas kellelegi trahvi ka tehakse?

Kommentaarid

 1. Ei sõimatudki läbi? Ei läinudki rüseluseks?? Ei tehtudki trahvi???

  Mis kummaline utoopia see veel on????

  VastaKustuta
 2. Aga proovi ise järele, siis saad äkki teada. :)

  VastaKustuta
 3. Ma arvan, et ma suudaksin need viisakad piletikontrolörid sellisesse olukorda asetada, et..nad tunneksid piinlikkust, et nad üldse nii tühise probleemi ülesse võtsid, nagu piletita sõit.

  Reisijuhid on hoiatanud Melbourne piletikontrolöride eest, aga tegelikult on nad väga meeldivad inimesed ja kui hommikul on rahuldamatu suhtlemisvajadus, siis võib julgelt nende otsa sattumist soovitada. Keegi ei riku kellelegi päeva ära.

  VastaKustuta
 4. Tehakse trahvi kyll. Igal oinal on oma mihklip2ev ja mihklip2eva tasu on 170 dollarit. Ma ei soovita j2rgi proovida. Ma ise olen alati pileti ostnud, isegi kui s6idan kolm peatust. Aga mitmed tuttavad on saanud nii et tolmab. Kysivad aadressi ja saadavad postiga trahvi sulle. K6ik k2ib muidugi v2ga viisakalt :)

  VastaKustuta
 5. Ma pole lihtsalt selliste trammide peale veel sattunud, kus "kurjategijaid" trahvitakse, üldiselt võib ju öelda, et melbournalased piletita ei sõida, üsna eeskujulikud on selle koha pealt. Ma ise olen ka koguaeg kehtiva piletiga ühistranspordis ja 170 dollarit linnakassasse annetada ei kavatse.

  VastaKustuta
 6. Mhmh, ega piletita s6idavadki ainult b2kkb2kkerid, kohalikud ei tee nii. Paljud v6tavad seda 170 dollarit nagu j2relmaksu...v6i siis ettemaksu. Selle raha s6idab ju tegelikult igal juhul maha.

  VastaKustuta

Postita kommentaar

Populaarsed postitused sellest blogist

Vene köögi lemmikumad road: sõrnikud

Mees on heategevuslikul viktoriinil, laps sättis end magama ja koer tuulutab jalgu taeva poole hoides oma kõhualust. Kellelgi neist pole mulle ühtegi pretensiooni ning otsustasin  õhtusöögiks midagi naiselikku, lihtsat ja minevikuhõngulist teha.  Kapis oli kodujuustu, munasid, jahu, suhkrut, soodat, äädikat ja vanillisuhkrut ehk kõik vajalikud komponendid, et valmistada lapsepõlves tihti söödud tvoroznikuid (kutsutakse ka sõrnikeks). Minu meelest asendab Austraalias saadaolev kodujuust ( cottage cheese ) suurepäraselt originaalretseptis kasutatavat kohupiima. Kuna ta on meil siin selline vedelavõitu, siis peab rohkelt jahu panema, et asi kotletina koos püsiks ja ilusti läbi praeks.   Kahjuks pole sõrnikute ajaloost kuigi palju teada, teatakse vaid nii palju, et esimese sõrniku valmistas keegi slaavlane. Sõrnikud kuuluvad ju korraga Valgevene, Ukraina ja Vene köögi toitude hulka. Miks kaks nime? Just sellepärast, et vanasti ei tuntud sellist piimatoodet nagu tvorog (творог on

Põnnidega telkimise kogemusest

Mul paluti väga intrigeerival teemal kirjutada ehk mida me sööme, aga ma kogun veidi julgust ja inspiratsiooni, kuidas sellest võimalikult poliitkorrektselt kirjutada. Nõnda, et inimestele kirjutis taimetoidulisuse propageerimisena ei tunduks, samas ise ei taha ka väga üksikasjadesse laskuda, sest inimestel on kombeks uurida ajuvabasid ja asjasse mitte puutuvaid asju stiilis, kust sa oma valku saad ja kas võtad B12 vitamiine lisandina.  Aga sellest kõigest äkki järgmises postituses? Või kui mind juba sissejuhatuses kividega loopima hakatakse, siis võib-olla jätan selle teema enda tervise huvides kajastamata. Nagu tead voodielust kirjutamisega. Kõik teavad, et see toimub, aga üksikasjadesse ei tahaks pühendatud olla.  Praegu tahaks rääkida kiire loo meie aastavahetusest. Algas see seiklus pastaka keerutusega. Istusin ilusal päikesepaistelisel päeval, vaatasin kaugusesse ja siis tuli välkmõte - et läheks õige aastavahetuseks kogu perega telkima! Helistasin Andresele. See on ju s

Laste vanusevaheks 2 aastat?

Mõni kuu tagasi püstitas üks armas inimene ühe päevakajalise teema ja palus sel veidi sõna võtta: kuidas on siis ikkagi elu, selle plussid ja miinused, kui laste vanusevaheks on 2 aastat?  Ma alguses olin veidi hämmeldunud, sest pole kunagi sügavamalt oma elu sellest vaatevinklist analüüsinud. Eks see ole tuhandeid kordi intensiivsem kui enne lapsi ja oma aeg hakkab pärast kella 10 õhtul, päeva jooksul oled pidevalt nagu orav rattas... Aga siis pingutasin veidi ajusid ja lugesin viimati Andresele saadetud sõnumit.  Heureka!  Sõnum oli umbes selline:  Neil on tuhanded asjad, millega mängida, aga kui ma üritan 15 minutit tööd teha ja kliendile vastata, oleme õues, on nad ikka laua taga diivanil minu kukil hüppamas. Samal ajal, kui Gabriel läheb viiendat korda poolikut kakajuppi tegema ja ma tema seitsmendaid trussikuid pesen, on Daniel köögivaiba rulli keeranud. Kui ma koristan Gabrieli õnnetusjärgset stseeni, on Gabi isiklikult juba köögilaual lebanud kõrvaklapid purust