Otse põhisisu juurde

Jalgrattad, papagoid ja brokoli(ehk spargelkapsa)-juustusupp


Ostsime neljapäeval jalgrattad ja oleme laupäeva-pühapäevaga nendega juba 40 km maha sõitnud.  Selles kandis, Canningi jõe läheduses, kus me elame on väga head jalgrattateed ja juba päris tükk aega järjest on kuivad ja päikelised ilmad olnud. Tahaks mõni päev räigelt sisse magada, aga patt on seda teha, sest päike jõllitab aknast sisse ja ajab une minema.


Täna on tagumendid mõlemal veidi tundlikud, aga pikemas perspektiivis teeb selline intensiivne jalgrattaga sõitmine ju ainult head! Pealegi otsustasime laupäeva õhtul ennast ricotta-rohke suhkru ja või- apelsinikoogiga kostitada :) 


See Perthi osa, kus me elame, on selline pensionäride ja noorte perede kant. Pühapäeviti peetakse avalikes parkides laste sünnipäevasid ja elujõulised pensionärid tegelevad aedade kohendamisega. Üsna rahulik kant, mitte nagu Melbourne St Kilda. 


Eukalüptide all seistes tasub taevasse vaadates suu kinni hoida, sest puud on tavaliselt täis valgeid papagoisid, kelle väljaheiteid gravitatsioonijõu tõttu maa poole kisub. Seal nad askeldavadki, teevad hommikusi protseduure, paarikesed sarnanedes oma käitumiselt inimestele klaarivad probleeme selgeks. Naljakad on (kõhu alt hallikas-tolmused) need valged linnud!
 

Tegime suppi. Pärast öist pubis jalgpalli jälgimist ning õlle ületarbimist läks see supp Andresele eriti hästi peale. Koostisosad: kanafilee, brokoli, kartul, šampinjonid, sool, pipar, värske till ja roheline sibul, juust. 
Kõrvale küüslaugune röstleib. 
Serveerida voodisse armastuse ja hoolega.

Arutasime, et vanakooli põlvkond ei pannud iialgi head kanafileed supi sisse, sest see oli nende meelest liha raiskamine. Alati olid supi sees mingid kondid ja ollused, mis tegelikult liha mõõtugi välja ei andnud.

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Vene köögi lemmikumad road: sõrnikud

Mees on heategevuslikul viktoriinil, laps sättis end magama ja koer tuulutab jalgu taeva poole hoides oma kõhualust. Kellelgi neist pole mulle ühtegi pretensiooni ning otsustasin  õhtusöögiks midagi naiselikku, lihtsat ja minevikuhõngulist teha.  Kapis oli kodujuustu, munasid, jahu, suhkrut, soodat, äädikat ja vanillisuhkrut ehk kõik vajalikud komponendid, et valmistada lapsepõlves tihti söödud tvoroznikuid (kutsutakse ka sõrnikeks). Minu meelest asendab Austraalias saadaolev kodujuust ( cottage cheese ) suurepäraselt originaalretseptis kasutatavat kohupiima. Kuna ta on meil siin selline vedelavõitu, siis peab rohkelt jahu panema, et asi kotletina koos püsiks ja ilusti läbi praeks.   Kahjuks pole sõrnikute ajaloost kuigi palju teada, teatakse vaid nii palju, et esimese sõrniku valmistas keegi slaavlane. Sõrnikud kuuluvad ju korraga Valgevene, Ukraina ja Vene köögi toitude hulka. Miks kaks nime? Just sellepärast, et vanasti ei tuntud sellist piimatoodet nagu tvorog (творог on

Põnnidega telkimise kogemusest

Mul paluti väga intrigeerival teemal kirjutada ehk mida me sööme, aga ma kogun veidi julgust ja inspiratsiooni, kuidas sellest võimalikult poliitkorrektselt kirjutada. Nõnda, et inimestele kirjutis taimetoidulisuse propageerimisena ei tunduks, samas ise ei taha ka väga üksikasjadesse laskuda, sest inimestel on kombeks uurida ajuvabasid ja asjasse mitte puutuvaid asju stiilis, kust sa oma valku saad ja kas võtad B12 vitamiine lisandina.  Aga sellest kõigest äkki järgmises postituses? Või kui mind juba sissejuhatuses kividega loopima hakatakse, siis võib-olla jätan selle teema enda tervise huvides kajastamata. Nagu tead voodielust kirjutamisega. Kõik teavad, et see toimub, aga üksikasjadesse ei tahaks pühendatud olla.  Praegu tahaks rääkida kiire loo meie aastavahetusest. Algas see seiklus pastaka keerutusega. Istusin ilusal päikesepaistelisel päeval, vaatasin kaugusesse ja siis tuli välkmõte - et läheks õige aastavahetuseks kogu perega telkima! Helistasin Andresele. See on ju s

Laste vanusevaheks 2 aastat?

Mõni kuu tagasi püstitas üks armas inimene ühe päevakajalise teema ja palus sel veidi sõna võtta: kuidas on siis ikkagi elu, selle plussid ja miinused, kui laste vanusevaheks on 2 aastat?  Ma alguses olin veidi hämmeldunud, sest pole kunagi sügavamalt oma elu sellest vaatevinklist analüüsinud. Eks see ole tuhandeid kordi intensiivsem kui enne lapsi ja oma aeg hakkab pärast kella 10 õhtul, päeva jooksul oled pidevalt nagu orav rattas... Aga siis pingutasin veidi ajusid ja lugesin viimati Andresele saadetud sõnumit.  Heureka!  Sõnum oli umbes selline:  Neil on tuhanded asjad, millega mängida, aga kui ma üritan 15 minutit tööd teha ja kliendile vastata, oleme õues, on nad ikka laua taga diivanil minu kukil hüppamas. Samal ajal, kui Gabriel läheb viiendat korda poolikut kakajuppi tegema ja ma tema seitsmendaid trussikuid pesen, on Daniel köögivaiba rulli keeranud. Kui ma koristan Gabrieli õnnetusjärgset stseeni, on Gabi isiklikult juba köögilaual lebanud kõrvaklapid purust