Otse põhisisu juurde

Austraalia slängi test

Proaktiivsetel  tegelastel soovitame läbida 10 küsimusega Austraalia slängi teemalise testi ja anda meile teada, kuidas läks ning mis valdkonna sõnavara veel lihvimist vajab. 
Edu!


Kommentaarid

 1. Tervist! Esiteks mulle väga meeldib teie blogi ja teiseks testi sain 80%. Teisisõnu jackass ja bizzo läks nihu. Polnud kuulnud veel ja pakkusin tunde järgi.

  VastaKustuta
 2. :) hmm 5 esimest panin puusse ja siis 5 järgmist kõik õigesti. Rooste hakkan minema. Peaks seda Austraalia elu jälle lähemalt kaema :) Eile vaatasin kaarti ja kui idarannik välja arvata oletegi austraaliale tiiru peale teinud! Ilus.

  VastaKustuta
 3. Rennat, sa ju ise kirjutad ka blogi :)
  Ma siis loen sinu nägemusest sellest mandrist. Aga testi teemal: Päris hea tulemus sul. Kiiduväärne.

  Ja Kaarel, meil on kunagi plaanis idakaldale ka minna, aga praegu keskendume muudele asjadele ja katsume natuke aega püksis püsida :D Ikka tahaks sinna minnes sukelduda ka ja tuhandeid ideid on juba tekkinud. Vähemalt novembrini oleme paigal. Perthi võid alati külla tulla!

  VastaKustuta
 4. Mul tuli suht ootamatult 70%. Ses mõttes ootamatult, et arvasin, et ei tea üle 10% :) Pole ju inglise keele spetsialist. Aga noh, kunagi sain tänu lingvistikatestile ülikooli, ju siis on mingi juhuslik vedamine või vaist selle koha peal. Tore test! Aitäh!

  PS! Ma ju tuleks ka külla... kui te nii kaugel ei oleks.

  VastaKustuta
 5. Sul on hea keelevaist, Käthe! Aga ma usun, et väga palju loogilisi järeldusi selle testi puhul teha ei saanud. Ma arvan, et sa peaksid igaks juhuks lotot mängima hakkama :)

  Muidu külla ootame ikka veel. Pole see nii kaugel midagi. Me hea meelega näitaksime ümbruskonda ja oleksime giidideks!!

  VastaKustuta
 6. Mul tuli 30%, niiet kukkusin testi läbi :) aga nüüd tean, et kookaburra on austraalia rahvuslind. Õiged olid 3 viimast (barbie, ball and chain ja bizzo).
  Kas släng hakkab kergesti külge, et kasutad neist mõnda sõna igapäevaselt? Nt "ta"?! Päris huvitav, isegi "thanks" on juba päris lühike:)

  VastaKustuta

Postita kommentaar

Populaarsed postitused sellest blogist

Vene köögi lemmikumad road: sõrnikud

Mees on heategevuslikul viktoriinil, laps sättis end magama ja koer tuulutab jalgu taeva poole hoides oma kõhualust. Kellelgi neist pole mulle ühtegi pretensiooni ning otsustasin  õhtusöögiks midagi naiselikku, lihtsat ja minevikuhõngulist teha.  Kapis oli kodujuustu, munasid, jahu, suhkrut, soodat, äädikat ja vanillisuhkrut ehk kõik vajalikud komponendid, et valmistada lapsepõlves tihti söödud tvoroznikuid (kutsutakse ka sõrnikeks). Minu meelest asendab Austraalias saadaolev kodujuust ( cottage cheese ) suurepäraselt originaalretseptis kasutatavat kohupiima. Kuna ta on meil siin selline vedelavõitu, siis peab rohkelt jahu panema, et asi kotletina koos püsiks ja ilusti läbi praeks.   Kahjuks pole sõrnikute ajaloost kuigi palju teada, teatakse vaid nii palju, et esimese sõrniku valmistas keegi slaavlane. Sõrnikud kuuluvad ju korraga Valgevene, Ukraina ja Vene köögi toitude hulka. Miks kaks nime? Just sellepärast, et vanasti ei tuntud sellist piimatoodet nagu tvorog (творог on

Põnnidega telkimise kogemusest

Mul paluti väga intrigeerival teemal kirjutada ehk mida me sööme, aga ma kogun veidi julgust ja inspiratsiooni, kuidas sellest võimalikult poliitkorrektselt kirjutada. Nõnda, et inimestele kirjutis taimetoidulisuse propageerimisena ei tunduks, samas ise ei taha ka väga üksikasjadesse laskuda, sest inimestel on kombeks uurida ajuvabasid ja asjasse mitte puutuvaid asju stiilis, kust sa oma valku saad ja kas võtad B12 vitamiine lisandina.  Aga sellest kõigest äkki järgmises postituses? Või kui mind juba sissejuhatuses kividega loopima hakatakse, siis võib-olla jätan selle teema enda tervise huvides kajastamata. Nagu tead voodielust kirjutamisega. Kõik teavad, et see toimub, aga üksikasjadesse ei tahaks pühendatud olla.  Praegu tahaks rääkida kiire loo meie aastavahetusest. Algas see seiklus pastaka keerutusega. Istusin ilusal päikesepaistelisel päeval, vaatasin kaugusesse ja siis tuli välkmõte - et läheks õige aastavahetuseks kogu perega telkima! Helistasin Andresele. See on ju s

Laste vanusevaheks 2 aastat?

Mõni kuu tagasi püstitas üks armas inimene ühe päevakajalise teema ja palus sel veidi sõna võtta: kuidas on siis ikkagi elu, selle plussid ja miinused, kui laste vanusevaheks on 2 aastat?  Ma alguses olin veidi hämmeldunud, sest pole kunagi sügavamalt oma elu sellest vaatevinklist analüüsinud. Eks see ole tuhandeid kordi intensiivsem kui enne lapsi ja oma aeg hakkab pärast kella 10 õhtul, päeva jooksul oled pidevalt nagu orav rattas... Aga siis pingutasin veidi ajusid ja lugesin viimati Andresele saadetud sõnumit.  Heureka!  Sõnum oli umbes selline:  Neil on tuhanded asjad, millega mängida, aga kui ma üritan 15 minutit tööd teha ja kliendile vastata, oleme õues, on nad ikka laua taga diivanil minu kukil hüppamas. Samal ajal, kui Gabriel läheb viiendat korda poolikut kakajuppi tegema ja ma tema seitsmendaid trussikuid pesen, on Daniel köögivaiba rulli keeranud. Kui ma koristan Gabrieli õnnetusjärgset stseeni, on Gabi isiklikult juba köögilaual lebanud kõrvaklapid purust