Otse põhisisu juurde

Sama vana kui elektrileping

Täna töö juures pidin eeskujuliku tööriistasid kasutada oskava primaadi kombel oma oskusi näitama, aga kuna ma olen oma loomult udune, uimane, praegu tõbine ja niigi maailma aeglasemast rahvusest, siis kõik nipid ja trikid jõuavad mulle mõningase viitega kohale. 

Matemaatikatunnis oli näiteks alati nii. Istusid ja unistasid, suht lamba näoga vaatasid klassi eest taidlevat õpetajat. Ei tekitanud need numbrid minus mingeid seoseid ega emotsioone. Asjaosalised teavad, et mul olid keskkoolis hoopis teised- nö inimlikumad huvid.

Kuna reaalkoolis oli matemaatikatundide kava tihe, siis võeti nädalaga mitu teemat läbi ja kohe tehti kontrolltöö õpitud osade peale. Tegid jälle kontrolltöö enamvähem kuidagi geniaalse pinginaabri matemaatikat täis pilkude ja žestide abil ära, kaks nädalat hiljem, kui kõik olid juba teiste asjade juures, olin ma 2 nädalat tagasi õpetatud teadmiste peale nõus klassis püsti hüppama ja "Eureka!" hõikama.

Tagasi töö juurde. Mis ma avastasin? Üks elektrileping oli alguse saanud aastal 12. detsember 1984 ja ma pidin süsteemis kõik sellele aadressile registreeritudd dokumentide kuupäevad samaks muutma. Oleks võinud kohe ära tabada, et tõenäoline on, et tänast kuupäeva (20.juuli 2011) selleks vajalikuks kuupäevaks muutmisel ei pea ilmatingimata igat aastat ja kuud eraldi läbi lappama. Piisab sisestamisest (meie süsteemil on sarnane kuupäevavalik nagu lennupiletite broneerimise süsteemidel).

12.12.1984. 

Need aastad, kuud, päevad (õnneks ei pidanud ma kellaega panema), mis mul seal silme eest läbi jooksid ja mida ma olen sisuliselt juba ära elanud. 
Ma olen ju sisuliselt sama vana nagu antud majapidamise elektrileping. 


 Alati ei pea jutul pointi olema.

Kommentaarid

  1. Internet ja tema piiritud võimalused :) Kirjutad teksti ja matemaatikaõpetajal on seda võimalik laikida.

    VastaKustuta
  2. Millises reaalkoolis Sa käisid? Sest kui sa oled 84 sündinud, siis oleksime pidanud koos ühes reaalkoolis käima :P


    s

    VastaKustuta

Postita kommentaar

Populaarsed postitused sellest blogist

Vene köögi lemmikumad road: sõrnikud

Mees on heategevuslikul viktoriinil, laps sättis end magama ja koer tuulutab jalgu taeva poole hoides oma kõhualust. Kellelgi neist pole mulle ühtegi pretensiooni ning otsustasin  õhtusöögiks midagi naiselikku, lihtsat ja minevikuhõngulist teha.  Kapis oli kodujuustu, munasid, jahu, suhkrut, soodat, äädikat ja vanillisuhkrut ehk kõik vajalikud komponendid, et valmistada lapsepõlves tihti söödud tvoroznikuid (kutsutakse ka sõrnikeks). Minu meelest asendab Austraalias saadaolev kodujuust ( cottage cheese ) suurepäraselt originaalretseptis kasutatavat kohupiima. Kuna ta on meil siin selline vedelavõitu, siis peab rohkelt jahu panema, et asi kotletina koos püsiks ja ilusti läbi praeks.   Kahjuks pole sõrnikute ajaloost kuigi palju teada, teatakse vaid nii palju, et esimese sõrniku valmistas keegi slaavlane. Sõrnikud kuuluvad ju korraga Valgevene, Ukraina ja Vene köögi toitude hulka. Miks kaks nime? Just sellepärast, et vanasti ei tuntud sellist piimatoodet nagu tvorog (творог on

Põnnidega telkimise kogemusest

Mul paluti väga intrigeerival teemal kirjutada ehk mida me sööme, aga ma kogun veidi julgust ja inspiratsiooni, kuidas sellest võimalikult poliitkorrektselt kirjutada. Nõnda, et inimestele kirjutis taimetoidulisuse propageerimisena ei tunduks, samas ise ei taha ka väga üksikasjadesse laskuda, sest inimestel on kombeks uurida ajuvabasid ja asjasse mitte puutuvaid asju stiilis, kust sa oma valku saad ja kas võtad B12 vitamiine lisandina.  Aga sellest kõigest äkki järgmises postituses? Või kui mind juba sissejuhatuses kividega loopima hakatakse, siis võib-olla jätan selle teema enda tervise huvides kajastamata. Nagu tead voodielust kirjutamisega. Kõik teavad, et see toimub, aga üksikasjadesse ei tahaks pühendatud olla.  Praegu tahaks rääkida kiire loo meie aastavahetusest. Algas see seiklus pastaka keerutusega. Istusin ilusal päikesepaistelisel päeval, vaatasin kaugusesse ja siis tuli välkmõte - et läheks õige aastavahetuseks kogu perega telkima! Helistasin Andresele. See on ju s

Laste vanusevaheks 2 aastat?

Mõni kuu tagasi püstitas üks armas inimene ühe päevakajalise teema ja palus sel veidi sõna võtta: kuidas on siis ikkagi elu, selle plussid ja miinused, kui laste vanusevaheks on 2 aastat?  Ma alguses olin veidi hämmeldunud, sest pole kunagi sügavamalt oma elu sellest vaatevinklist analüüsinud. Eks see ole tuhandeid kordi intensiivsem kui enne lapsi ja oma aeg hakkab pärast kella 10 õhtul, päeva jooksul oled pidevalt nagu orav rattas... Aga siis pingutasin veidi ajusid ja lugesin viimati Andresele saadetud sõnumit.  Heureka!  Sõnum oli umbes selline:  Neil on tuhanded asjad, millega mängida, aga kui ma üritan 15 minutit tööd teha ja kliendile vastata, oleme õues, on nad ikka laua taga diivanil minu kukil hüppamas. Samal ajal, kui Gabriel läheb viiendat korda poolikut kakajuppi tegema ja ma tema seitsmendaid trussikuid pesen, on Daniel köögivaiba rulli keeranud. Kui ma koristan Gabrieli õnnetusjärgset stseeni, on Gabi isiklikult juba köögilaual lebanud kõrvaklapid purust