Otse põhisisu juurde

Lõpmatu esmaspäev

Ma oleksin justkui sattunud lõpmatusse esmaspäeva ja ei saa kuidagi sellest välja. Iga päev on tööpäev ja reede tulek ei rõõmusta, sest loll on see, kes Austraalias nädalavahetusel ei tööta. 

Igatahes, voodist välja saamine laupäeval ja pühapäeval kell 5:30 polegi üldse enam katsumuseks, katsumuste rada algab kontori lävepakku ületades. Täna näiteks ei saanud turvaväravatest läbi oma kiipkaarti läbi tõmmates, sest nii kui kiipkaardiga turvaväravatest üritad läbi minna, lülitub kogu majas (11 korrusel) tuletõrje jms alarmsüsteem välja.

Nii et siis üldise ohutuse nimel ronid oma kleidis või seelikus üle turvaväravate, turvamees teisel pool itsitamas...
Antud tegevus pakub rohkelt nalja ka nädalavahetusel majas tegutsevatele ehitustöölistele.

Vot nii hullult tahan nädalavahetusel töötada! Ületan kõik takistused.

Vajutad lifti nuppu, lift tuleb kiirustades-rõõmustades. Muideks, tööpäevadel on ta oluliselt uimasem ja aeglasem, nädalavahetusel saad aru, et tüüp on kohe kuidagi paremas tujus ja olekus. 

Vajutad harjumuspäraselt 8. korruse nuppu (meil on kuus lifti ja ühes liftis on keegi 8. korruse nuppu puruks vajutanud, ju oli kellelgi väga segased emotsioonid selle korrusega). Sõidad- sõidad, kui ühtäkki avastad, et oled hoopis juba 11. korrusel. Tehtud viga mõistab ka lift, üritades vaikselt ja märkamatult libiseda 8. korrusele. Nagu midagi polekski juhtunud. 

Kõigepealt logid süsteemi ja unustad oma parooli tekitades süsteemis hämmelduse. Lõpuks kui oled paroolide ja kasutajatunnuste suhtes süsteemiga konsensuse saavutanud, köhib sind maailma vingeim kohvimasin piimaga täis. Ja nii et vähe pole. Et mida double espresso piimavahuga, mida kuradit sa minust nädalavahetusel tahad, sõimleks kohvimasin, kui oskaks rääkida.

Üritud keskenduda, aga ehitusmehed puurivad 9. korrusel. Kolid 4. korrusele, kus kõik tuled iga 8 minuti tagant kustuvad ja pead iga natukese aja tagant ruumis ringi jooksma, et nad uuesti põlema läheksid. Vahepeal, kui kedagi kuskil 100 m raadiuses pole, jooksed hullumeelselt ringi, tehes sekka mõned kõrgus-ja kaugushüppeid. 
Lisatrikkidest hoolimata tuled kauem ei põle. 

Kordad tegevust 8 minuti järel.

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Vene köögi lemmikumad road: sõrnikud

Mees on heategevuslikul viktoriinil, laps sättis end magama ja koer tuulutab jalgu taeva poole hoides oma kõhualust. Kellelgi neist pole mulle ühtegi pretensiooni ning otsustasin  õhtusöögiks midagi naiselikku, lihtsat ja minevikuhõngulist teha.  Kapis oli kodujuustu, munasid, jahu, suhkrut, soodat, äädikat ja vanillisuhkrut ehk kõik vajalikud komponendid, et valmistada lapsepõlves tihti söödud tvoroznikuid (kutsutakse ka sõrnikeks). Minu meelest asendab Austraalias saadaolev kodujuust ( cottage cheese ) suurepäraselt originaalretseptis kasutatavat kohupiima. Kuna ta on meil siin selline vedelavõitu, siis peab rohkelt jahu panema, et asi kotletina koos püsiks ja ilusti läbi praeks.   Kahjuks pole sõrnikute ajaloost kuigi palju teada, teatakse vaid nii palju, et esimese sõrniku valmistas keegi slaavlane. Sõrnikud kuuluvad ju korraga Valgevene, Ukraina ja Vene köögi toitude hulka. Miks kaks nime? Just sellepärast, et vanasti ei tuntud sellist piimatoodet nagu tvorog (творог on

Põnnidega telkimise kogemusest

Mul paluti väga intrigeerival teemal kirjutada ehk mida me sööme, aga ma kogun veidi julgust ja inspiratsiooni, kuidas sellest võimalikult poliitkorrektselt kirjutada. Nõnda, et inimestele kirjutis taimetoidulisuse propageerimisena ei tunduks, samas ise ei taha ka väga üksikasjadesse laskuda, sest inimestel on kombeks uurida ajuvabasid ja asjasse mitte puutuvaid asju stiilis, kust sa oma valku saad ja kas võtad B12 vitamiine lisandina.  Aga sellest kõigest äkki järgmises postituses? Või kui mind juba sissejuhatuses kividega loopima hakatakse, siis võib-olla jätan selle teema enda tervise huvides kajastamata. Nagu tead voodielust kirjutamisega. Kõik teavad, et see toimub, aga üksikasjadesse ei tahaks pühendatud olla.  Praegu tahaks rääkida kiire loo meie aastavahetusest. Algas see seiklus pastaka keerutusega. Istusin ilusal päikesepaistelisel päeval, vaatasin kaugusesse ja siis tuli välkmõte - et läheks õige aastavahetuseks kogu perega telkima! Helistasin Andresele. See on ju s

Laste vanusevaheks 2 aastat?

Mõni kuu tagasi püstitas üks armas inimene ühe päevakajalise teema ja palus sel veidi sõna võtta: kuidas on siis ikkagi elu, selle plussid ja miinused, kui laste vanusevaheks on 2 aastat?  Ma alguses olin veidi hämmeldunud, sest pole kunagi sügavamalt oma elu sellest vaatevinklist analüüsinud. Eks see ole tuhandeid kordi intensiivsem kui enne lapsi ja oma aeg hakkab pärast kella 10 õhtul, päeva jooksul oled pidevalt nagu orav rattas... Aga siis pingutasin veidi ajusid ja lugesin viimati Andresele saadetud sõnumit.  Heureka!  Sõnum oli umbes selline:  Neil on tuhanded asjad, millega mängida, aga kui ma üritan 15 minutit tööd teha ja kliendile vastata, oleme õues, on nad ikka laua taga diivanil minu kukil hüppamas. Samal ajal, kui Gabriel läheb viiendat korda poolikut kakajuppi tegema ja ma tema seitsmendaid trussikuid pesen, on Daniel köögivaiba rulli keeranud. Kui ma koristan Gabrieli õnnetusjärgset stseeni, on Gabi isiklikult juba köögilaual lebanud kõrvaklapid purust