Otse põhisisu juurde

Austraalia päev

Ei tea mitmekümne tuhandega me eile Perthi kesklinnas hängisime, aga selge oli see, et lisaks meile neljale oli linna peal veel päris mitu inimest. Austraalia tähistas eile Austraalia päeva!
http://au.news.yahoo.com/thewest/
Selle päevaga tähistatakse esimeste brittide randumist tänapäevase Sydney kanti 26.jaanuaril 1788.aastal. Tähtpäeva hakati ametlikult tähistama alles pool sajandit hiljem ja aborigeense päritoluga inimesed teavad seda eelkõige "Invasion Day"  ja "Survival Day" nime all.

Muuhulgas toimuvad sellel päeval üle Austraalia kodakondsuste üleandmise tseremooniad. Alates sellest ajast, kui Austraalia kodakondsus loodi (1949.aastal), on kodakondsuse saanud enam kui neli miljonit inimest. 95% Austraalia rahvastikust on Austraalia kodakondsuse omajad.

Esimesel Austraalia kodakondsuse aastal oli seda omistatud 35 erinevale rahvale, kokku 2493 inimesele. Tol ajal oli top 5 rahvusteks: itaallased, poolakad, kreeklased, sakslased ja jugoslaavid. Eelmisel aastal anti (Austraalia päeval) kodakondsus üle 13 000 inimesele 143-st riigist. Top 5 rahvusteks on tänapäeval: Suurbritannia, India, Hiina, Lõuna-Aafrika Vabariik ja Filipiinid.

Vaatasime Andresega televisooni vahendusel Canberras toimunud Austraalia päeva tseremooniat, millest saime teada, et Austraalial on oma kuninganna asemik (igal Commonwealthi kuuluval riigil on oma kuninganna esindaja), keda nimetatakse Governor-General of the Commonwealth of Australia ja kelleks on 2008.aastast Quentin Bryce. Väidetavalt ühtlasi ka esimene naine sellel ametipostil.

Lisaks sellele andis peaminister Julia Eileen Gillard (tuli perega Austraaliasse elama, kui ta oli 5-aastane) üle uued kodakondsused rootslastele, kanadalastele, hiinlastele, brasiilastele, prantslastele, ameeriklastele, sakslastele jne. Austraalia aktsepteerib topeltkodakondsust.

Kui päike oli pilve taha varju läinud ja õues läks mõned kraadid jahedamaks (esialgse +41 asemel), jalutasid rahvamassid Perthi kesklinna esplanaadile jõe äärde- nautima kontserdeid, rahvusvärve ja -lippe, värvikaid kostüüme, lennushowd ja kosutavat külma siidrit ning õlut!

Lisaks värvilisele ilutulestikule oli Perthi kõrghoonete kohal tegutsemas ka kohalik looduslik välk-pauk, mis välgutas ja säristas täpselt nii kaua kuni kestis pidulik ilutulestik :)  Väga võimas vaade oli- jõe servast lasti õhku värviline ilutulestik, kõrghoonete katuselt samuti, pilvelõhkujate kohal välkus looduslik ilutulestik. 

http://www.perthnow.com.au
http://www.perthnow.com.au
http://www.perthnow.com.au

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Vene köögi lemmikumad road: sõrnikud

Mees on heategevuslikul viktoriinil, laps sättis end magama ja koer tuulutab jalgu taeva poole hoides oma kõhualust. Kellelgi neist pole mulle ühtegi pretensiooni ning otsustasin  õhtusöögiks midagi naiselikku, lihtsat ja minevikuhõngulist teha.  Kapis oli kodujuustu, munasid, jahu, suhkrut, soodat, äädikat ja vanillisuhkrut ehk kõik vajalikud komponendid, et valmistada lapsepõlves tihti söödud tvoroznikuid (kutsutakse ka sõrnikeks). Minu meelest asendab Austraalias saadaolev kodujuust ( cottage cheese ) suurepäraselt originaalretseptis kasutatavat kohupiima. Kuna ta on meil siin selline vedelavõitu, siis peab rohkelt jahu panema, et asi kotletina koos püsiks ja ilusti läbi praeks.   Kahjuks pole sõrnikute ajaloost kuigi palju teada, teatakse vaid nii palju, et esimese sõrniku valmistas keegi slaavlane. Sõrnikud kuuluvad ju korraga Valgevene, Ukraina ja Vene köögi toitude hulka. Miks kaks nime? Just sellepärast, et vanasti ei tuntud sellist piimatoodet nagu tvorog (творог on

Põnnidega telkimise kogemusest

Mul paluti väga intrigeerival teemal kirjutada ehk mida me sööme, aga ma kogun veidi julgust ja inspiratsiooni, kuidas sellest võimalikult poliitkorrektselt kirjutada. Nõnda, et inimestele kirjutis taimetoidulisuse propageerimisena ei tunduks, samas ise ei taha ka väga üksikasjadesse laskuda, sest inimestel on kombeks uurida ajuvabasid ja asjasse mitte puutuvaid asju stiilis, kust sa oma valku saad ja kas võtad B12 vitamiine lisandina.  Aga sellest kõigest äkki järgmises postituses? Või kui mind juba sissejuhatuses kividega loopima hakatakse, siis võib-olla jätan selle teema enda tervise huvides kajastamata. Nagu tead voodielust kirjutamisega. Kõik teavad, et see toimub, aga üksikasjadesse ei tahaks pühendatud olla.  Praegu tahaks rääkida kiire loo meie aastavahetusest. Algas see seiklus pastaka keerutusega. Istusin ilusal päikesepaistelisel päeval, vaatasin kaugusesse ja siis tuli välkmõte - et läheks õige aastavahetuseks kogu perega telkima! Helistasin Andresele. See on ju s

Laste vanusevaheks 2 aastat?

Mõni kuu tagasi püstitas üks armas inimene ühe päevakajalise teema ja palus sel veidi sõna võtta: kuidas on siis ikkagi elu, selle plussid ja miinused, kui laste vanusevaheks on 2 aastat?  Ma alguses olin veidi hämmeldunud, sest pole kunagi sügavamalt oma elu sellest vaatevinklist analüüsinud. Eks see ole tuhandeid kordi intensiivsem kui enne lapsi ja oma aeg hakkab pärast kella 10 õhtul, päeva jooksul oled pidevalt nagu orav rattas... Aga siis pingutasin veidi ajusid ja lugesin viimati Andresele saadetud sõnumit.  Heureka!  Sõnum oli umbes selline:  Neil on tuhanded asjad, millega mängida, aga kui ma üritan 15 minutit tööd teha ja kliendile vastata, oleme õues, on nad ikka laua taga diivanil minu kukil hüppamas. Samal ajal, kui Gabriel läheb viiendat korda poolikut kakajuppi tegema ja ma tema seitsmendaid trussikuid pesen, on Daniel köögivaiba rulli keeranud. Kui ma koristan Gabrieli õnnetusjärgset stseeni, on Gabi isiklikult juba köögilaual lebanud kõrvaklapid purust