Otse põhisisu juurde

Sellest kuidas ma hambaarsti juures unistasin ebameeldivuse ja -mugavuse minema

Oh, mu mokk on lõhki!! Õigemini paistes, ma ei tunne oma paremat suupoolt, parem pool huultest on allapoole kaldu, viltu, täiesti kontrollimatu, allumatu. Tuimestus hambaarsti visiidist püsib veel mõned tunnid.

Peeglist oma naeratust uurides selgub, et ka naeratus pole kõige säravam, täiesti mittemidagiütlev naeratus, võiks isegi öelda, et neli tuimestussüsti on terve parempoolse osa näost kivistanud. Nüüd ma tean, mis tähendab olla kivinägu ja mitte suuta väljendama oma näoga kehast, südamest ja peast helikiirusel läbi vihisevaid viis sada viiskümmend erinevat emotsiooni (MINUTIS). Päris raske on, inimesed!

Hambaarst, rohkem psühholoog tegelikult, soovitas täna mul kuumi jooke vältida ja leevendada hambaravi protseduuridest tekkinud stressi - tuimestusest üle saada mõõduka trenni, sooja duši ja kuuma inimese kaisutusega! 

Ma tean, et aeg on raha, hambaarsti ja muude taoliste spetsialistide puhul on see aeg võrdne veel eriti suure rahaga, aga minu arst, kes on pärit Singapurist ja on umbes minuga sama vana naisterahvas, leidis oma tihedalt planeeritud ajakava juures mõne minuti, et minu kohta muid andmeid koguda.

Selleks, et kriitilisel hetkel "õigeid asju" pähe ja meelde tuletada. 

"Viktoria, mõtle oma tagaaias valmivale arbuusile, see maitseb ju eriti hästi!" torkab Esther mulle süstla igemesse, otse huule alla.

"Ära võta isiklikult, Esther, mul pole midagi sinu vastu, sa oled väga hea inimene, aga mul oligi juba meelest läinud, miks ma neid hambaarste vihkasin! Nüüd tuli eriti hästi meelde! (vannun hambaarstile arusaamatus keeles, hiljem vabandan ja lisan, et ma küll pole fluent kõikides keeltes, mida räägin, aga vandumises olen päris hea, üsna mitmes keeles)

Siinkohal poetan teemavälise remargi. Tundub, et emotsionaalselt kõige eneseväljenduslikum ja leevendavam on vene keeles ropendamine. Ükskord, kui nägin mingit imelooma (putukat) minu jalge ees WC-s mööda jooksmas, karjusin omaette päris valjusti just vene keeles.

"Ma vihkan puurimist, kas saaks selle täna kuidagi vahele jätta?"
"Kas sul on kuskilt mingit muusikat kuulata? Ma võin sulle kõrvaklapid laenata," ütleb leidlik hambaarst. 
"Mul on muusikat küll. Kahju, et mul Nirvanat või Metallicat selles playlistis ei ole! See sobiks!"

Kõlab umbes 10 erinevat muusikalist pala. 


Et puurimist mitte kuulda ja ennast sellest häirida lasta, on helitugevus põhja keeratud, ereda valguse eest kaitsevad spetsiaalsed prillid. Oleks veel soe jalavann ja mingi troopiline kokteil, aga... fantaasia teeb niigi halva mängu juures päris head tööd- olen keset reedet imeilusal paradiisisaarel, õigemini selle spaas, mulle hakatakse kohe-kohe pediküüri tegema ja taustaks käib Van Morrisoni "Brown Eyed Girl". Krt küll, minu banaanišeik viibib!Uskumatu, kui palju erinevaid tööriistasid on võimalik ühe inimese suusse ära mahutada, mismoodi on sellises väikeses "ruumis" võimalik nii palju opereerida ja nokitseda. Ja mida kõike on keha võimeline taluma, kui mõistus õigele lainele saada.

Some tortures are physical
And some are mental,
But the one that is both
Is dental.
~Ogden Nash

"Kas patsiendid hammustavad sind tihti?"
"Mitte eriti. Kas sul on plaanis mind hammustada järgmisel korral?"
"Ei mitte seda. Ma niisama uurin."
Tervitused minu väga armsale hambaarstile, kellega pärast raviplaani lõpetamist teen kindlasti mingid troopilised joovastavad joogid :) 

Visiidi majanduslik taust: 1 tund hambaarsti juures, tehtud 4 täitmist võrdub rahakotile 653 dollari suuruse koormaga, millest ise pidin maksma 83 dollarit, ülejäänud läks erakindlustuse Bupa arvele. 

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Vene köögi lemmikumad road: sõrnikud

Mees on heategevuslikul viktoriinil, laps sättis end magama ja koer tuulutab jalgu taeva poole hoides oma kõhualust. Kellelgi neist pole mulle ühtegi pretensiooni ning otsustasin  õhtusöögiks midagi naiselikku, lihtsat ja minevikuhõngulist teha.  Kapis oli kodujuustu, munasid, jahu, suhkrut, soodat, äädikat ja vanillisuhkrut ehk kõik vajalikud komponendid, et valmistada lapsepõlves tihti söödud tvoroznikuid (kutsutakse ka sõrnikeks). Minu meelest asendab Austraalias saadaolev kodujuust ( cottage cheese ) suurepäraselt originaalretseptis kasutatavat kohupiima. Kuna ta on meil siin selline vedelavõitu, siis peab rohkelt jahu panema, et asi kotletina koos püsiks ja ilusti läbi praeks.   Kahjuks pole sõrnikute ajaloost kuigi palju teada, teatakse vaid nii palju, et esimese sõrniku valmistas keegi slaavlane. Sõrnikud kuuluvad ju korraga Valgevene, Ukraina ja Vene köögi toitude hulka. Miks kaks nime? Just sellepärast, et vanasti ei tuntud sellist piimatoodet nagu tvorog (творог on

Mis või kes on stromatoliit?

Stromatoliit on sinikate (sinivetikad) ja osa bakterite elutegevuse toimel mere- või magevees tekkiv lubiainest moodustis. Stromatoliite on enim troopilises madalas merevees, kus vee soolsus kõigub. Stromatoliidid on kujult korrapäratud, mügarjad, koorikjad või sammasjad, nende pikkus ulatub mõne meetrini ja kõrgus on 1,2 meetrit. Siseehituselt on nad peenekihilised, kiirjad või teralised. Neid leidub Eelkambriumi setteist alates. http://www.ut.ee/BGGM/eluareng/stromatoliit.html Cervantese läheduses ringi uidates nägime unikaalseid fossiilseid moodustisi, mille väärtust poleks me tõenäoliselt Aivo ja Aave selgitustööta mõista suutnud. Aga näed sa, elu käib kummalisi radu pidi ja me saime nende pool Perthis grillõhtul personaalse lühiloengu stromatoliitide teemal. Geoloogide sõnul pidid maailma vanimad stromatoliidid just Lääne-Austraalias asuma ja nende nägemine siin kindlasti asi, millega võiks teatud seltskonnas täitsa uhkustada. Väärtust stromatoliitidele pidi lisama see, et nad on

Põnnidega telkimise kogemusest

Mul paluti väga intrigeerival teemal kirjutada ehk mida me sööme, aga ma kogun veidi julgust ja inspiratsiooni, kuidas sellest võimalikult poliitkorrektselt kirjutada. Nõnda, et inimestele kirjutis taimetoidulisuse propageerimisena ei tunduks, samas ise ei taha ka väga üksikasjadesse laskuda, sest inimestel on kombeks uurida ajuvabasid ja asjasse mitte puutuvaid asju stiilis, kust sa oma valku saad ja kas võtad B12 vitamiine lisandina.  Aga sellest kõigest äkki järgmises postituses? Või kui mind juba sissejuhatuses kividega loopima hakatakse, siis võib-olla jätan selle teema enda tervise huvides kajastamata. Nagu tead voodielust kirjutamisega. Kõik teavad, et see toimub, aga üksikasjadesse ei tahaks pühendatud olla.  Praegu tahaks rääkida kiire loo meie aastavahetusest. Algas see seiklus pastaka keerutusega. Istusin ilusal päikesepaistelisel päeval, vaatasin kaugusesse ja siis tuli välkmõte - et läheks õige aastavahetuseks kogu perega telkima! Helistasin Andresele. See on ju s